Jump to content

Ekran Kartı

haci1

Recommended Posts

Selamın Aleyküm beyler benim acer aspire 5739g laptopum var bilgisayara ekran kartı yüklenmiyor daha doğrusu yükleniyor fakat direk elle(manuel) yüklenmiyor sadece xp içine entegre edilmiş bir biçimde benim ekran kartı varsa sadece öyle yükleniyor Windows 7 de elle yükleniyor fakat xp kullanıyorum ve tnctr de çok güzel xp var ama hiç birini indiremiyorum çünkü içinde benim ekran kartının olup olmadığını bilmiyorum sadece bi metal xp var onu indirdim ekran kartı onun içinde var onu kullanıyorum mesela turkuaz xp yi indirdim kurdum sorun yok ama ekran kartı manuel yüklenmiyor şimdiden yarım edenlere teşekkür ederim

Eğer elinde tnc xp veya içine driver optime edilmiş işletim sistemi cd si varsa ordan otomatik tarat büyük ihtimalle ekran kartın onboard onun için böyle sorun yaşıyorsun veya direk acerin driver bölümünden istediğin işletim sisteminin driverini bulursun iyi çalışmalar.kolay gelsin

Şu anda mertbatunun METAL XP kurulu Tnctr den :S

Herhangi bir modifiye xp ile driverlar yüklensin sonra herhangi bir driver yedekleme programı ile ekran kartı driverını yedekle :D

Bu kadar basit....

İstediğim böyle birşey kardeşim Driver yedekleme programı derken var mı bildiğin program

Şu anda mertbatunun METAL XP kurulu Tnctr den :S

İstediğim böyle birşey kardeşim Driver yedekleme programı derken var mı bildiğin program

driver genius programını önerebilirim....

indirdim programı yedekliyor şu anda işe yararsa çok dua mı alacaksın sağolasın kardeşim

hocam driver genius ile driverları .exe uzantılı dosyaya(setup yani) çevirebiliyon...

İşine yarar umarım...

hocam driver genius ile driverları .exe uzantılı dosyaya(setup yani) çevirebiliyon...

İşine yarar umarım...

evet kardeşim zaten setup yaptım öyle daha iyi olur diye şimdi ben bunla bilgisayar format attığımda bunla driverleri yükleyebilecek miyim

Bahsettiğiniz bir olayın olmaması söz konusu değildir.

Xp ile içinde gelen driverların yüklenmesi ve kendiniz elle driverların yüklenememesi olamaz.

Bu şuna benzer halatı bir ucunda çekiyorsunuz ancak diğer ucundan çekemiyorsunuz gibi birşey olmuş.(Çok pis örnek veririm :p )

kullandığınız dizüstünün modelini verirseniz yardımcı oluruz.

Bir notta eklemek istiyorum.

Donanım konusunda yardım isteyen arkadaşlar lütfen.sorunuzu yazdıkdan sonra

konunun altına

Sisteminizin özelliklerini(donanım bilgisini) ve kullandığınız işletim sistemini yazınız.

evet kardeşim zaten setup yaptım öyle daha iyi olur diye şimdi ben bunla bilgisayar format attığımda bunla driverleri yükleyebilecek miyim

setup a tıkladığında driverlar %98 kurulur :D

%2 pay bazı bilgisayarlarda sorun çıkabiliyor...

Sorun dediğime bakma xxx.exe bulunamadı falan diye sorunlar çıkıyor...

Sen hem tüm bilgisayarın driverını setupla hemde ekran kartının driverını ayrı setupla...

Kafana takma her makinada olmuyor böyle sorunlar...

Kolay gelsin...

Bahsettiğiniz bir olayın olmaması söz konusu değildir.

Xp ile içinde gelen driverların yüklenmesi ve kendiniz elle driverların yüklenememesi olamaz.

Bu şuna benzer halatı bir ucunda çekiyorsunuz ancak diğer ucundan çekemiyorsunuz gibi birşey olmuş.(Çok pis örnek veririm :p )

kullandığınız dizüstünün modelini verirseniz yardımcı oluruz.

Bir notta eklemek istiyorum.

Donanım konusunda yardım isteyen arkadaşlar lütfen.sorunuzu yazdıkdan sonra

konunun altına

Sisteminizin özelliklerini(donanım bilgisini) ve kullandığınız işletim sistemini yazınız.

kardeş acer aspire 5739G Xp

Kardeş ayrıca yeni Farkettim Xp ile içinde gelen driverların yüklenmesi ve kendiniz elle driverların yüklenememesi olamaz. yazmışşsın içinde gelmiyor bir xp kuruyorum tüm driverleri acer ın sitesinden indiriyorum arasında sadece ekran kartı yüklenirken sorun yaratıryor içinde mini.sys dosyası bulunamadı diyor fakat içinde var göz at diyorum gösteriyorum yine kabul etmiyor belki eksik indirmişim diye tekrar indiriyorum fakat ynie olmuyor

Kardeş manuel yüklerken mini.sys olması lazım diye bir dosyayı bulamıyor fakat işin ilginç tarafı o dosya içinde var gözat diyorum seçiyorum olmuyor garip birşey

hocam o dosyayı modifiye xplerin OEM klasörü içindeki dosyalardan temin edebilirsin...

Olmazsa dediğim gibi driver genius yöntemini denicen ....

hocam o dosyayı modifiye xplerin OEM klasörü içindeki dosyalardan temin edebilirsin...

Olmazsa dediğim gibi driver genius yöntemini denicen ....

OEM klasörüne baktım kardeş içinde Driver patch cart curt :) bişeyler vardı ondan yüklemeyi denedim driverleri normal xp kulurken diver yüklediği gibi yüklüyor fakat donanımdan bakıyorum sorunlu yükledi gösteriyor son kez bir driver genius u deneyecem olmaz allah Kerim :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...