Jump to content

Windows Xp Format Sorunu

klasmaner

Recommended Posts

arkadaşlar 20 gb lık harddiski olan bir bilgisayarım var...format atmak istedim.sadece c sürücüsü var.kurulum ekranı geldiğinde c yi sil dediğim zaman windows bazı sistem dosyaları için bu bölüme ihtiyaç duyuyor uyarısı çıkıyor..üstüne kursam bir sorun çıkarmı? yada nasıl bir çözüm önerirsiniz :( ?...yada en kötü ihtimal şu anda kurulumu iptal ettim ancak pc açılırken aşağıdaki işletim sistemlerini seçin ekranı çıkıyor, windows xp professional ve windows xp professional kur seçenekleri var...tekrar eski haline nasıl döndürürüm, bu uyarının çıkmaması için..

kardeş ilk once xp cdsini tak sonra pcyi kapat acılırken her hangi bir tuşa bas ve formata başlıyacaktır.

sonra hard disk secenegi cıkar sende sadece c olarak vardır. sonra ( D ) tuşuna bas sonra diyecekki sana enter tuşuna basmanı ister.

enter tuşuna basınca ( L ) tuşuna basmanı istiyecek ve disk silinmiş olacak sonra ( C ) tuşuna basarak bölüm oluştur.

ve formatı başlat sorunun kalmaz. kolay gelsin..

haa bu arada biostan bot disk seceneğini unutma bot disk cd yada dvd herneyse angi rom takılıysa onu secmelisinki başlatırken cd'den başlatsın..

Bilgisayarınız açılırken ilk sırada yer alan işletim sistemini kaldırmak istiyorsanız:

***İşletim Sistemini Kaldırma***

a.Başlat‘ı ve sonra Çalıştır‘ı tıklatın.

b.Aç metin kutusuna cmd yazın.Komut istemi açılır.

c.1.işletim sistemini kaldırmak için:

bootcfg /delete /ID 1

yazın,entere basın.

------------------------------------------------------------------------------------

2. sıradaki işletim sistemini varsayılan yapmak istiyorsanız:

***Varsayılan İşletim Sistemini Ayarlama***

Komut istemine şunu yazın:

bootcfg /default /ID 2

böylece 2.işletim sistemi ilk önce sıralanır.

------------------------------------------------------------------------------------

***Zaman Aşımını Ayarlama***

Komut istemine şunu yazın:

bootcfg /timeout 0

böylece 2.işletim sistemi hiç görünmeden

1.işletim sistemi hemen başlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...