Jump to content

8 Mb Kadar Yavaşlama

altayi

Recommended Posts

Merhaba Bahsettiğiniz linkten dosyayı indiriyorum ve hızlı diye verdiğiniz bu site, Microsoft'a göre yerlerde sürünüyor.

Kanıt yukarıdaki eklediğim ve aşağıdaki resimlerdir.

Keşke sizde resim ekleseydiniz de gerçeği bu şekilde kanıtlamış olsaydınız. Yazılarla verilen sayılara inanmak biraz güç oluyor da.

mediafireq.png

Not: Ödünç alabileceğiniz bir AirTies modem varsa, hattınızı bununla test yapın ve hızınızın biraz daha arttığını göreceksiniz! Mümkünse AirTies RT-211 ve üstü olursa gerçek farklılığın farkına varırsınız.

Saygılar.

Mediafire ? microsoft ? aradaki serveri hesaplayın hangisinden daha hızlı veri akışı olur

Dün ttnet müşteri hizmetlerini 4 saat içinde 12 defa aradım.Daha dün yazmıştım 15 GB'yi geçince hızda yavaşlama oluyor diye şimdi anladım ki bu palavraymış.Bizim tepkimize göre dsl hızı belirleniyormuş

Dünden itibaren ara ara yaptığım testlerde bir biriyle alakası olmayan sonuçları gördükce çıldırıyorum :angry:

28lc6x2.png

20b0eba.png

20b0eba.jpg

eirywy.png

Buda şimdiki hız değeri

915697443.png

@asik_KG - mediafire'dan dün 800kb ile çekiyordum şimdi bende 300kb ile çekiyorum :D

sorun mediafiredan kaynaklı hatlar dolu galiba ama microsoftta böyle bir olmaz elemanların hatları her zaman boş olur.

boş ve hızlı bir sunucu bulup onunla denemek lazım

@G3n3tiG dediğin doğru, hattımı 8mb'den 2mb'ye düşürdüler yaptıkları tek şey bilgisayardaki kutucuğa tıklamaktı, telefon ettim geri verin dedim tamam dediler, olay bundan ibaret yani ne kadar bastırırsan o kadar yükseğe çıkarırlar, bizim evde paralel hat var internet bağlı olunca diğer telefonlarda cızırtı var dedim 1 gün sonra eve geldiler kontrol ettiler hatta gidip telefonun bağlı olduğu sunucuları bile gelmeden önce kontrol etmişler. ya sizin oralarda ters elemanlar var ya da bizim burada iyiler :pardon:

Şimdi bişey farkettim,hotfile rapidshare x7 den tam hızda download {106kb} yapabiliyorum ama diğer sitelerde çok yavaş indirme yapıyor.face'de video takılıyor winampta radyo takılıyor vs vs. sebebi nedir ki acaba

ya valla aynısı hotfilede falan sorun yok ama face,de falan videolarda tık yok takılıyo donuyor dns otomatik alda

Merhabalar

Eğer okuma fırsatınız olursa bir şeyler yazmaya çalışacağım.

Önce şunu belirteyim. Türkiye'de hiç bir kuruluş yok ki, TTNetin omurgasını kullanmasın. Tümü TTNetin omurgasını(altyapısını) kullanıyor. Bu nedenle şu zaman için en iyi hizmet veren TTNettir arkadaşlar. TTNet ile bazı kişiler sorun yaşamış olabilirler ama biraz sertleştiniz mi, eve kadar teşerrüf ediyor ve hattınızın durumunu görerek, gerekli ayarların yapılması için, santralı malüm yerden arayarak değerlerin düşük olduğunu bildiriyor ve yaptırımını sağlıyorlar. Bu durumu birkaç dakika içinde hallediyor ve sonrasında olası hıza kavuşuyorsunuz. Bunu 4 Mbit hızım varken bizzat yaşadığım için yazdım.

www.speedtest.net sitesinden(her nerede oturursanız oturun) en iyi sorgulayacağınız ana server Eskişehir'dir.

Ben şu anda Netlimitsiz 8 Mbps'ye kadar olan paketi kullanıyorum ve değerlerim aşağıdaki gibidir.

915173234.png

Dosya indirmeye gelince, download sitelerin vermiş olduğu hız kotasına göre değişir. İndireceğiniz dosyayı, Microsoft sitesinden test amaçlı deneyebilirsiniz.

Bu bağlantıdan

Please register to see this content.
en alttaki yükle seçeneğinin birine tıklayarak deneme yapabilirsiniz. Eğer bu Ağustos güncellemelerini indirmek isterseniz bu link size en iyi kaynak olacaktır.

Benim bu mesaj itibarı ile 8 Mbit'e kadar olan paketimle indirdiğim aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, dosya indirme hızıdır. Tabiiki Internet Download Manager ile.

microsofthizi.png

Birde kullandığınız ADSL cihazınızın Adsl 2+ olması gerekiyor ki, mevcut paket hızına ulaşabilesiniz(hattınızın Adsl 2+ desteklemesi gerekiyor ve santrala uzaklık sözkonusu).

Diğer bir durum ise, sistemdeki mevcut onboard LAN portlarından veya Ethernet LAN kartlarından kaynaklanıyor. Eğer sisteminizde Realtek onboard veya Ethernet LAN kartı varsa, sisteminiz en yüksek değerlerde veri alışverişinde çalışacaktır. Zaten başka bir marka da tanımıyorum!

Elimdeki mevcut bilgisayarlardan 2 ayrı markaya sahip Onboard kartından örnekler vereceğim.

Bu yazdığım bilgisayarda Realtek onboard kartı var ve değerleri yukarıdaki resimlerden görüyorsunuz. Diğeri ise, Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller onboard kartı. Bu makinede aynı modeme ve registry ayarlarına sahip olmasına rağmen, yukarıdaki yazdığım Microsoft linkinden en fazla 550 Mb/ps download yapabiliyorum. Pekiyi burada sorun ne diyenler olacaktır. Bunu yukarıda açıkladım sanırım ama yine yazayım. Ethernet veya Onboard kartlarının sorgulama sürelerinin değişik yapı veya sürücü yazılımlarının tam veri aktarımını desteklememesinden kaynaklanır.

Türkiye şartlarına göre en iyi ADSL 2+ Modem Airties markalarıdır. Eğer bunlardan 125 Mbit ve üzeri olursa, hattınızın en yüksek değrerleri(Download/Upload) alacağından emin olabilirsiniz.

Yazım biraz uzun oldu ama doyurucu olsun diye yazmak durumunda kaldım.

Hayırlı Ramazanlar ve saygılar.

hocam çok güzel açıklamışsınız teşekkürler..Yanlız birşey sormak istiyorum.

modemimin teknik özellikleri :

ADSL2+ özelliği ile 24 Mbps Veri alma / 1 Mbps Veri gönderme hızları ile İnternet Servis Sağlayıcınıza yüksek hızda erişim.

1 port Ethernet, 1 port USB arayüzü ile bağlantı

Türkçe arayüz ile kolay kurulum ve modem ayarları

Limitli ADSL kullanıcıları için Download sayacı

Firewall özelliği ile gelişmiş internet güvenliği

Vpn pass-through

UPnP özelliği ile online oyun ve download programlarında ayar yapmadan kullanım

Kolay kurulum CDsi ile 3 adımda internete bağlantı

Türk Telekom altyapısıyla tam uyumlu tasarım

P2P programları, sunucular ve online oyunlar için hazır port yönlendirme özelliği

Ebeveyn kontrolü ile istendiğinde sınırlı internet erişimi sağlama özelliği

Voltaj düşmesine dayanıklı

Ürün Bilgisi

Pikatel Combomax, 10/100Base-T & MDI/MDI-X otomatik algılamalı Ethernet ve USB 1.1 uyumlu portu olan tam donanımlı bir ADSL2+ Routerdır. Üzerinde bulunan ethernet ve USB portları ile kişisel bilgisyarlara veya yerel alan ağına bağlantı sağlayan Pikatel Combomax, kolay kurulum ve düşük maliyetli ADSL/ADSL2/ADSL2+ servisine bağlantı olanağı sunmaktadır.

Pikatel Combomax Router, 24 Mbps veri alma ve 1024Kbps veri gönderme hızlarını destekleyerek hattınızdan tam performans alabilmenizi sağlamaktadır.

Benim de 4 mbit hızım var.Eğer yetkililer gelirse düzeltebilirler mi bu sorunumu ?

Bir de ben 15gb ı geçtim bu ay için ama hala hzım 4 mbit.Adamlar geldiğinde

-Sen 15gb ı geçmişsin , hızını düşüreyim ben senin

Demesin ? :)

Merhaba

Teknik elemanlar kota işleri ile ilgilenmez ve kotanın dolup dolmadığını da bilmezler. Bunların işi hattı kontrol etmek ve gereğini yapmaktır. Elemanlara bu hususta bir açıklama yapmamanızı tavsiye ederim.

Yaklaşık 2 yıldır 8 Mbit'e kadar Netlimitsiz kullanıyorum, zaman geldi 300 GB'yi aşan downloadım oldu fakat hızımda hiç bir düşme yaşamadım. Bu durumda bana Adil Kullanım uygulamaları gerekiyordu ki bunu yapmadılar.

Sizin için merak edecek veya sakıncalı bir durum sözkonusu değildir. Müsterih olun.

Saygılar.

Merhaba

Teknik elemanlar kota işleri ile ilgilenmez ve kotanın dolup dolmadığını da bilmezler. Bunların işi hattı kontrol etmek ve gereğini yapmaktır. Elemanlara bu hususta bir açıklama yapmamanızı tavsiye ederim.

Yaklaşık 2 yıldır 8 Mbit'e kadar Netlimitsiz kullanıyorum, zaman geldi 300 GB'yi aşan downloadım oldu fakat hızımda hiç bir düşme yaşamadım. Bu durumda bana Adil Kullanım uygulamaları gerekiyordu ki bunu yapmadılar.

Sizin için merak edecek veya sakıncalı bir durum sözkonusu değildir. Müsterih olun.

Saygılar.

hocam aradım ttnet i.Adam diyor ki ;

Sizin 8 mbps hızını yok.Biz sizin geçtiğiniz kampanyada size 8 mbps hızı garanti etmiyoruz.1 mbps ve 8 mbps arasında değişken hız olabilir normaldir

diyorlar :s

elden bişey gelmiyor :S

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...