Jump to content

8 Mb Kadar Yavaşlama

altayi

Recommended Posts

79676141.jpg

öncelikle okuyan ve çözüm sunan herkese tesekkürler internet hızım yukarıdaki gibi biri adsl kullanıyorum

daha önce bi problem yoktu 8mb ye kadar 4 gb limitli kullanıyorum fakat sayfalar geç açılıyor video hiç izliyemiyorum biri adslyi aradım sorunu çözdük hızınızı 6 mb te sabitledik dediler sorun sizde bilgisayarınıza virus girmiş dediler format attırdım hiç bişey degişmedi biri adsl kendi hız testi sayfasında hız degerleri söyle gözüküyor

birig.jpg

iki farklı hız çıkıyor çözemedim sorunumu biri adslyi tekrar arasam olurmu hayırlı ramazanlar

Bu tür olaylar bölgesel olarak yaşanıyor..Bu gibi durumlarda bilgisarınmızdan şüpheleniyorsanız laptopu olan bir arkadaşınızdan rica edin onun bilgisayarı ile test edin.ve sonuca ulaşmayı deneyin..Boşuna format atmakla uğraşmayın..

Ben TTnet İle yıllarca uğraştım.Kesinlikle ilgisiz ve alakasızlar çözüm sürekli şikayette bulunacaksın bıktıracaksın gelecekler evden hat değerlerine bakacaklar.Sana sorunun ne olduğunu anlatacakalr.gelmek ve bakmak zorundalar sen müşterisin...

Sende de mi hız yavaşladı kardeşim :S nerede oturuyorsun Ben İstanbul|Büyükçekmece'deyim 1mb limitsiz kullanıyorum 2 gün önce 12 ağustosta hızım düştü birden :S. Hız testi 1024 gösteriyor ama alakası yok...Videolar yarım saniyede bir takılıyor,Download hızı 9kb üzerine çıkmıyor,resimler gıdım gıdım iki saatte açılıyor.Aradım 2 kere biri'yi 2 kere arıza kaydı verdim sistemde arıza yok dediler falan filan.Ne yapacam bilmiyorum nası bi iştir bu,bende de bir arıza yok 2 modemle denedim 2 farklı pcyle denedim,birine format attım denedim,ana hattı direk modeme taktım denedim yok yok :S

2lt0wsz.jpg

istanbul bagcılardayım modeme kadar hız normal fakat videolar hiç yüklenmiyor bu yazıyı bile zor yazıyorum

İlginç.

Fibermi koptu acaba :D

Çok kopar bizim buralarda.

mesela ben bi aralar batıya ping atamazken doğuya ping atıyordum :D

Aynı senin durum yani.

İstanbul değerin iyi izmir değerin kötü.

Sen yine sistemini Kaspersky ile tara.

Daha sonra mümkünse ani download ve upload değerlerini görmek için cfosspeed kur.

Sorun büyük ihtimalle hizmeti veren kuruluşda gibi görünüyor.

ama tam anlamamız gerekli.Kaspersky ile tarama yaptıkdan sonra yine aynı ise tekrar kuruluşu arayıp sorunu düzgün ve akıcı bir şekilde arayın.Hala sorun sizde diyorlarsa Lütfen arıza kaydını vermenizi söyleyin.

Ha bu arada Telekom fiberleri çekiyorlar.Bizim burası bitti.Son hız alıyorum.Sonuna kadar yani.8mbitse 8mbit tam down yapıyorum.

Telekomun Müşteri Hizmetlerinde Çalışanlar "Mobilya Müh" dür.Biraz zor anlarlar. :D

Benim gibi 8mb metlimitsiz kullanıpda hız testinde

914446599.png

değerlerini alan kişiler fazla şaşırmasın tabi devamlı birşeyler indiriyorsanız. 15 GB geçince hızın bı şekilde olması normal(miş) normalde hızın 4mb olması lazım ama nerdee..

Bende de aynı problem mevcut. Modem markası pikatel combomax (mavi renk) modem. ve 8 mb ye kadar limitsiz paketi kullanıyorum. Pikatelin admin paneline girdiğimde bağlanabilir en yüksek hız 4096 diyor. Herhalde pikatel combomax modem 8 mb ile uyumsuz en fazla 4096 destekliyor yada benim bulunduğum bölge 8 mb desteklemiyor en fazla 4096...

Sistemimde kaspersky yüklü. ve bilgisayarıma 4 defa format attım yine düzelmedi. olası nedenler şunlar olabilir.

1. modem 8 mb ye uyumsuz.

2. bölgeniz 8 mb ye uyumsuz.

3. Ağ kablosu yetersiz olabilir. (değişmende yarar olabilir.)

Modemdeki Bağlanabilirlik en fazla değeri.

sizin Santrale olan uzaklığınızın değeri.

Yani orada en fazla 4mbit hız alabilirsiniz diyor ise santral baya bi uzaksınız demekdir.

Örnek

deger.jpg

Bu Değerler Benim değerlerim.

Şunuda unuttum.Eğer yukarıdaki arkadaşlar 15gb kotayı geçtilerse hızları düşmüş olabilir.

Benim gibi 8mb metlimitsiz kullanıpda hız testinde

914446599.png

değerlerini alan kişiler fazla şaşırmasın tabi devamlı birşeyler indiriyorsanız. 15 GB geçince hızın bı şekilde olması normal(miş) normalde hızın 4mb olması lazım ama nerdee..

4gb limitli kullanıyorum limiti bile geçmedim daha

Bende de aynı problem mevcut. Modem markası pikatel combomax (mavi renk) modem. ve 8 mb ye kadar limitsiz paketi kullanıyorum. Pikatelin admin paneline girdiğimde bağlanabilir en yüksek hız 4096 diyor. Herhalde pikatel combomax modem 8 mb ile uyumsuz en fazla 4096 destekliyor yada benim bulunduğum bölge 8 mb desteklemiyor en fazla 4096...

Sistemimde kaspersky yüklü. ve bilgisayarıma 4 defa format attım yine düzelmedi. olası nedenler şunlar olabilir.

1. modem 8 mb ye uyumsuz.

2. bölgeniz 8 mb ye uyumsuz.

3. Ağ kablosu yetersiz olabilir. (değişmende yarar olabilir.)

modemim adsl2+2 yani hızı destekliyor

3 gün öncesine kadar hiç sorunum yoktu

bende telekoma 3 kılometre uzaklıktaydım 1024 hız sınırsızdı cevırdım 8 mbps bıte kadar olana bı baktım hızım 6 mbps ile 7 mbps arası oynuyo download ederkende ındırme hızı 895 buluyo bende sasırdım netten okudum coğu kotuluyodu ama bende super valla

Arkadaşlar değerleriniz iyi görünüyor diye gelmemezlik yapamazlar..inan kendinizden eminseniz sürekli arayınız ve sert ama düzdün bir üslüb ile çağırın gelsinler...Dediğim gibi yıllarca uğraştım bu kişilerle..

Slm arkadaslar malesef bende de bu problem vardı izmitte oturduğuma rağmen.bağlantı hızı 2 mb sınırsız ama bu verimi alamıyordum.Bazen 10 kb ile download ediyordu.Bilgisayarından tut splitter'ına kadar herşeyi değiştirdim ama tık yok.Sonunda aradım Telekom'u biraz sert konuştum

arıza kaydı filan açtılar adam aradı beni burdan bişey yapıyorum dedi siz modemi kapatıp açın dedi nitekim yaptım sanki düzeldi pc.Mevzu o kadar uzadı ki Ankara'dan bile aradılar işte beyefendi boyle sorununuz var mı filan diye yağlıyolar? Ben de yok dedim olay kapandı.

Merhabalar

Eğer okuma fırsatınız olursa bir şeyler yazmaya çalışacağım.

Önce şunu belirteyim. Türkiye'de hiç bir kuruluş yok ki, TTNetin omurgasını kullanmasın. Tümü TTNetin omurgasını(altyapısını) kullanıyor. Bu nedenle şu zaman için en iyi hizmet veren TTNettir arkadaşlar. TTNet ile bazı kişiler sorun yaşamış olabilirler ama biraz sertleştiniz mi, eve kadar teşerrüf ediyor ve hattınızın durumunu görerek, gerekli ayarların yapılması için, santralı malüm yerden arayarak değerlerin düşük olduğunu bildiriyor ve yaptırımını sağlıyorlar. Bu durumu birkaç dakika içinde hallediyor ve sonrasında olası hıza kavuşuyorsunuz. Bunu 4 Mbit hızım varken bizzat yaşadığım için yazdım.

www.speedtest.net sitesinden(her nerede oturursanız oturun) en iyi sorgulayacağınız ana server Eskişehir'dir.

Ben şu anda Netlimitsiz 8 Mbps'ye kadar olan paketi kullanıyorum ve değerlerim aşağıdaki gibidir.

915173234.png

Dosya indirmeye gelince, download sitelerin vermiş olduğu hız kotasına göre değişir. İndireceğiniz dosyayı, Microsoft sitesinden test amaçlı deneyebilirsiniz.

Bu bağlantıdan

Please register to see this content.
en alttaki yükle seçeneğinin birine tıklayarak deneme yapabilirsiniz. Eğer bu Ağustos güncellemelerini indirmek isterseniz bu link size en iyi kaynak olacaktır.

Benim bu mesaj itibarı ile 8 Mbit'e kadar olan paketimle indirdiğim aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, dosya indirme hızıdır. Tabiiki Internet Download Manager ile.

microsofthizi.png

Birde kullandığınız ADSL cihazınızın Adsl 2+ olması gerekiyor ki, mevcut paket hızına ulaşabilesiniz(hattınızın Adsl 2+ desteklemesi gerekiyor ve santrala uzaklık sözkonusu).

Diğer bir durum ise, sistemdeki mevcut onboard LAN portlarından veya Ethernet LAN kartlarından kaynaklanıyor. Eğer sisteminizde Realtek onboard veya Ethernet LAN kartı varsa, sisteminiz en yüksek değerlerde veri alışverişinde çalışacaktır. Zaten başka bir marka da tanımıyorum!

Elimdeki mevcut bilgisayarlardan 2 ayrı markaya sahip Onboard kartından örnekler vereceğim.

Bu yazdığım bilgisayarda Realtek onboard kartı var ve değerleri yukarıdaki resimlerden görüyorsunuz. Diğeri ise, Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller onboard kartı. Bu makinede aynı modeme ve registry ayarlarına sahip olmasına rağmen, yukarıdaki yazdığım Microsoft linkinden en fazla 550 Mb/ps download yapabiliyorum. Pekiyi burada sorun ne diyenler olacaktır. Bunu yukarıda açıkladım sanırım ama yine yazayım. Ethernet veya Onboard kartlarının sorgulama sürelerinin değişik yapı veya sürücü yazılımlarının tam veri aktarımını desteklememesinden kaynaklanır.

Türkiye şartlarına göre en iyi ADSL 2+ Modem Airties markalarıdır. Eğer bunlardan 125 Mbit ve üzeri olursa, hattınızın en yüksek değrerleri(Download/Upload) alacağından emin olabilirsiniz.

Yazım biraz uzun oldu ama doyurucu olsun diye yazmak durumunda kaldım.

Hayırlı Ramazanlar ve saygılar.

pikatel airmax ttnet'in verdiği modemi 2 senedir kullanıyorum, geçen ay netlimitsize geçtim 230gb veri indirmeme rağmen hızım hiç düşmedi son dakikaya kadar, kablosuz olarak 2 bilgisayar bağlanıyor evden hızda bir kaybım bile olmadı, 2 bilgisayarda maksimum hızları gördü toplamda 980kb\s'ye kadar çıktı indirme hızı, bence sorun bilgisayarda çünkü upload hızı normal.

az önce speedtest'ten test yaptım, indirme hızını bana 4mb verdi yani 512kb ile indirebilirim en fazla ama mediafire'dan dosya indirdim test için 700kb\s'yi gördü bence bu hız testleri yanıltıcı olabiliyor fazla inanmayın. şu dosyayı indirmeyi deneyin hızınızı test edin:

http://www.mediafire.com/file/mi2unzzzigw/nero10_micro.exe

Ben TTnet İle yıllarca uğraştım.Kesinlikle ilgisiz ve alakasızlar çözüm sürekli şikayette bulunacaksın bıktıracaksın gelecekler evden hat değerlerine bakacaklar.Sana sorunun ne olduğunu anlatacakalr.gelmek ve bakmak zorundalar sen müşterisin...

bende 1 aydır falan uğraşıyorum ttnetle adamlarla laf kavgası etmediğim gün yok... santral falan filan hepsi hikaye bişey bildikleri yokk... yok modem arızalı yok hatlarda sorun var falan filan .. teknik servis olarak bakmaya geleceğiz dediler adamlar 10 gün sonra geldi... sorun var dedikleri sorunları gelen servisciler burada hiç bir sorun yok deyip kendi hatalarını ortaya çıkarıyorlar ( tabi biz bunu 1 aydır söylüyoruz anlama zahmetinde bulunmuyorlar ayrı mesele).

Benim kampanya da 8 mbs e kadar ama 1 ay falan kullanabildim ! ttnetcilere bakarsak bizim mahallede 4 mbse kadar bile destek yok muş daha önce 8 mbs kullanıyordum... 1 - 1,5 aydır 1 mbs i geçmiyor... eli mahkum olunca ttnetcilere ne yapsak boşş yanii...

pikatel airmax ttnet'in verdiği modemi 2 senedir kullanıyorum, geçen ay netlimitsize geçtim 230gb veri indirmeme rağmen hızım hiç düşmedi son dakikaya kadar, kablosuz olarak 2 bilgisayar bağlanıyor evden hızda bir kaybım bile olmadı, 2 bilgisayarda maksimum hızları gördü toplamda 980kb\s'ye kadar çıktı indirme hızı, bence sorun bilgisayarda çünkü upload hızı normal.

az önce speedtest'ten test yaptım, indirme hızını bana 4mb verdi yani 512kb ile indirebilirim en fazla ama mediafire'dan dosya indirdim test için 700kb\s'yi gördü bence bu hız testleri yanıltıcı olabiliyor fazla inanmayın. şu dosyayı indirmeyi deneyin hızınızı test edin:

http://www.mediafire.com/file/mi2unzzzigw/nero10_micro.exe

Merhaba Bahsettiğiniz linkten dosyayı indiriyorum ve hızlı diye verdiğiniz bu site, Microsoft'a göre yerlerde sürünüyor.

Kanıt yukarıdaki eklediğim ve aşağıdaki resimlerdir.

Keşke sizde resim ekleseydiniz de gerçeği bu şekilde kanıtlamış olsaydınız. Yazılarla verilen sayılara inanmak biraz güç oluyor da.

mediafireq.png

Not: Ödünç alabileceğiniz bir AirTies modem varsa, hattınızı bununla test yapın ve hızınızın biraz daha arttığını göreceksiniz! Mümkünse AirTies RT-211 ve üstü olursa gerçek farklılığın farkına varırsınız.

Saygılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...