Jump to content

Windows 7 En Son Update Den Sonra Açılmıyor

Hades

Recommended Posts

Bugün sabah windows update ile güncelleştirmeleri yaptım ancak bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra windows 7 hoş geldiniz ekranında kilitlenip kalıyor. Yuvarlak simge de dönmüyor. Klavye ve mouse kilitlenmiş durumda. Sistem geri yükleme ve kurulan update leri kaldırma işe yaramadı. Sabah yüklenen office update leri dahil herşeyi windows installer servisini de elle başlatarak temizledim. Bilgisayarda microsoft security essentials yüklü. güvenli modda tarama yaptım. Herhangi bir tehlike uyarısı da yok. Scandiskten de sorunsuz çıktı. En sonunda 32 bitlik işletim sistemimi kurtaramayacağımı anladım ve windows update den kaynaklandığını düşünerek 64 bitlik windows kurdum. Update i yapar yapmaz yine aynı şey başıma geldi.

Bilgisayar;

Intel i5 750 işlemci

Gigabyte GA-p55-usb3 anakart

Gigabyte GTX470 ekran kartı

4GB Ram

750W Silverstone PSU.

Sisteme 2 klavye bağlıydı ancak onları da söktüm. Ayrıca tüm usb girişlerindeki aygıtları da söküp denedim ancak sonuç aynı. AMD olan bir sisteme de son güncelleştirmeleri yaptım ancak o sorunsuz çalışıyor.

Ne yapabileceğim hakkında fikri olan var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Nvidia driverlarını kaldırınca windowsa sorunsuz giriyor ancak v179 da dahil tüm driverları tek tek yükleyip denedim. Windows Hoş Geldiniz ekranına gelince bir süre HDD nin ledi yanık kaldıktan sonra klavye mouse dahil kilitlenip kalıyor. Anlayamadım gitti nedenini... Resmen bilgisayar kullanılamaz durumda... Kablolarda da herhangi bir gevşeme yok

Bugün sabah windows update ile güncelleştirmeleri yaptım ancak bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra windows 7 hoş geldiniz ekranında kilitlenip kalıyor. Yuvarlak simge de dönmüyor. Klavye ve mouse kilitlenmiş durumda. Sistem geri yükleme ve kurulan update leri kaldırma işe yaramadı. Sabah yüklenen office update leri dahil herşeyi windows installer servisini de elle başlatarak temizledim. Bilgisayarda microsoft security essentials yüklü. güvenli modda tarama yaptım. Herhangi bir tehlike uyarısı da yok. Scandiskten de sorunsuz çıktı. En sonunda 32 bitlik işletim sistemimi kurtaramayacağımı anladım ve windows update den kaynaklandığını düşünerek 64 bitlik windows kurdum. Update i yapar yapmaz yine aynı şey başıma geldi.

Bilgisayar;

Intel i5 750 işlemci

4GB Ram

750W Silverstone PSU.

Sisteme 2 klavye bağlıydı ancak onları da söktüm. Ayrıca tüm usb girişlerindeki aygıtları da söküp denedim ancak sonuç aynı. AMD olan bir sisteme de son güncelleştirmeleri yaptım ancak o sorunsuz çalışıyor.

Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar;

Intel i5 750 işlemci

4GB Ram

750W Silverstone PSU.

Şimdiden teşekkürler.

aynı sorun bendede oldu uymsuz bişey var flas bellek,webcam,yazıcı,yada bir program.bunlara bir bak.aslında büyük ihtimalle bill amca bizim üzerimizde deneme yapıyor .kayıt defteri sorunu bu her ay güncelleme yaptığımda bu sorun bendede oldu.ağustos güncellemelerini yüklrken yine oldu.hotfix kullan ama oda saddece 2 hafta gidiyor.

aynı sorun bendede oldu uymsuz bişey var flas bellek,webcam,yazıcı,yada bir program.bunlara bir bak.aslında büyük ihtimalle bill amca bizim üzerimizde deneme yapıyor .kayıt defteri sorunu bu her ay güncelleme yaptığımda bu sorun bendede oldu.ağustos güncellemelerini yüklrken yine oldu.hotfix kullan ama oda saddece 2 hafta gidiyor.

İşe yaramadı bu arada. Ben öyle zannetmişim. Bir acayiplik var. Forumdan başka bir windows 7 indirip kurdum ama aynı hikaye. 32 ya da 64 bit farketmiyor. Son update ile nvidia sürücüleri arasında bir uyumsuzluk var. Update etmezsen herhangi bir sorun yok gibi... Nasıl bir saçmalıktır bu anlamadım gitti.

Hangi hotfixten bahsediyorsunuz?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...