Jump to content

Google Adsense

Recommended Posts

Şu sıralar bir web sitesi tasarlamayı düşünüyorum ve google adsense ile site üzerinden para kazanılabildiğni öğrendim.Bu nasıl oluyor bilgi verirseniz sevinirim.Bir sorun var ben 18 yaşından küçüğüm.Ama bana ait bankada hesap mevcut.Ayrıca bu reklam işi sadece .com lu sitelerde mi oluyor?Bedava domain veren sitelerden de olabiliyor mu?yardımcı olursanız sevinirim.

Bedava domain çok zor. Kolay kolayda hesap vermiyorlar zaten. Belli kriterleri var bu şirketin. Sitenin konusuna göre ücretlendirme yapıyorlar. Paypal ilede hesap aktarımı yapabilirsin zaten. Yaş bunun için bir engel değil. Bence siteyi biraz genişlet hit alsın. Yoksa adsense üyeliğini kabul etmez. Etsede tık başına değerinin çok çok altında ücret verir. Ayrıca varez, crack, serial yada adult içerikli herhangi bir kelime bulursa sitede direk ban sebebidir.

Bedava domain çok zor. Kolay kolayda hesap vermiyorlar zaten. Belli kriterleri var bu şirketin. Sitenin konusuna göre ücretlendirme yapıyorlar. Paypal ilede hesap aktarımı yapabilirsin zaten. Yaş bunun için bir engel değil. Bence siteyi biraz genişlet hit alsın. Yoksa adsense üyeliğini kabul etmez. Etsede tık başına değerinin çok çok altında ücret verir. Ayrıca varez, crack, serial yada adult içerikli herhangi bir kelime bulursa sitede direk ban sebebidir.

peki bunu nasıl yapabilirim yani paypal a bankadan nasıl hesap aktarabilirim?Siteye daha başlamadım hit işi kolay onu halledebilirim.Bu hit aylık hit mi toplam hit mi yani ayda kaç kere girildiği mi önemli yoksa toplamda kaç kere girildiği mi önemli?

Eğer bir ücretsiz blog oluşturucudan (örn:Blogger) blog oluşturup az bucuk içini doldururda Google Adsense ye başvurursan kabul edilme oranın ücretsiz URL lere göre daha etkili olur. Adsense blogları seviyor. Ama blogu warez içerik vs olarak değilde mesela bitkiler alemi diye aç. Bunu sadece adsense başvurun kabul edilsin diye yap. Kabul edildikten sonra adsense kodlarını her sitende kullanabilirsin...

Toplamda değil düzenli olarak girilmesi önemli. Bir gün 10.000 kişi girip diğer gün 1.000 kişi girerse yine sorun çıkar. Ödeme talep ettiğin zaman sana sorarlar zaten hangi şekilde alırsınız diye. Paypalı seçersen PayPal e-mail adresini sorarlar sana sadece. Direk ödemeni yaparlar. Sitenin daima güncel olması lazım. Ard arda reklamlara tıklamaya bile sorun çıkarıyorlar. Çok katı kuralları var. Paypala para aktarmana gerek yok. Paypala üye olduğunda kredi kartı bilgilerini sorarlar sende verirsin. Paypal herhangi bir ödeme talep etmez senden.

Eğer bir ücretsiz blog oluşturucudan (örn:Blogger) blog oluşturup az bucuk içini doldururda Google Adsense ye başvurursan kabul edilme oranın ücretsiz URL lere göre daha etkili olur. Adsense blogları seviyor. Ama blogu warez içerik vs olarak değilde mesela bitkiler alemi diye aç. Bunu sadece adsense başvurun kabul edilsin diye yap. Kabul edildikten sonra adsense kodlarını her sitende kullanabilirsin...

Bende kararımı değiştirip blog açmayı düşndüm zaten teşekkürler

• 1 ay sonra...

Arkadaşım artık host domain sudan ucuz 15 tl ye 100 mb alan + domain veren bi çok firma var artık git bi tane al hem ücrtetli olup ücretsiz host domain aldığın yerlerin reklamları vb gibi şeylri sitende olmaz hemde istediğin gibi siteni oluşturup yönetebilirsin.Hem google amcam seni daha çok sever

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...