Jump to content

Bilgisayarı Her Başlatığımda System Klasörü Sorunu

buferhn

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar bilgisayarı her başlattığımda system32 klasörü açılıyor acaba bu sorunu nasıl giderebilirim internetten araştırma yaptım fakat sonuç alamadım ayrıca işletim sistemi tncxp Sp2 .

220.jpg

hayır ev kullanıcısıyım zaten

Tamam, denemek için kurmuş olabilir misiniz diye sordum.

* Başlat > Çalıştır'a "regedit" yazıp "Tamam"a basın;

* HKEY_ LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon anahtarına tıklayın;

* Sağ bölümde "Userinit" adlı değerin verisinin aşağıdaki gibi olup olmadığına bakın; farklılık varsa, değeri çift tıklayıp "Değer verisi" yazı kutusuna aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın ve "Tamam" basıp bilgisayarı yeniden başlatın:

C:\Windows\system32\userinit.exe,

Not: Başlat > Çalıştır'a "msconfig" yazıp "Tamam"a basıp "Başlangıç(Başlatma)" sekmesini tıklayıp pencerenin görüntüsünü buraya eklerseniz iyi olur...

Tamam, denemek için kurmuş olabilir misiniz diye sordum.

* Başlat > Çalıştır'a "regedit" yazıp "Tamam"a basın;

* HKEY_ LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon anahtarına tıklayın;

* Sağ bölümde "Userinit" adlı değerin verisinin aşağıdaki gibi olup olmadığına bakın; farklılık varsa, değeri çift tıklayıp "Değer verisi" yazı kutusuna aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın ve "Tamam" basıp bilgisayarı yeniden başlatın:

C:\Windows\system32\userinit.exe,

Not: Başlat > Çalıştır'a "msconfig" yazıp "Tamam"a basıp "Başlangıç(Başlatma)" sekmesini tıklayıp pencerenin görüntüsünü buraya eklerseniz iyi olur...

Winlogon anahtarı demişsin o yok 2 tane Windows NT var 2sinede baktım yok

Winlogon anahtarı demişsin o yok 2 tane Windows NT var 2sinede baktım yok

Yazdıklarımı daha DİKKATLİ OKU ve UYGULA!

Derdine çözüm arayan sensin; buna karşın "...yaparsan iyi olur" önerime bile uymaya gerek duymamışsın...

İşletim sistemin şu mu bu mu diye bile sormadım; çünkü, bakmanı istediğim anahtarın yolu XP'de de Vista'da da ve Windows7'de de aynıdır ...

Yazdıklarımı daha DİKKATLİ OKU ve UYGULA!

Derdine çözüm arayan sensin; buna karşın "...yaparsan iyi olur" önerime bile uymaya gerek duymamışsın...

İşletim sistemin şu mu bu mu diye bile sormadım; çünkü, bakmanı istediğim anahtarın yolu XP'de de Vista'da da ve Windows7'de de aynıdır ...

iyide yok diyorum bende öle bişe yazmıyor diyorum sence napmam gerek :)

iyide yok diyorum bende öle bişe yazmıyor diyorum sence napmam gerek :)

Sevgili "buferhn",

Yazarken - en azından konuştuğum dile saygı yönünden- Türkçe'yi iyi kullanmaya, yazdıklarımın anlaşılır olmasına çalışırım...

Yukarda bir kayıt anahtarının yolunu vermişim; "bende yok" dediğin için "Yazdıklarımı daha DİKKATLİ OKU ve UYGULA!" demişim...

Diyelim ki, dikkatlisin ve de gerçekten yok; "peki, ilk yazımda "şunun görüntüsünü verirsen iyi olur" demişim "es" geçmişsin; ikinci yazımda aynı şeyi koyulaştırarak yeniden yazıp, neredeyse gözünün içine sokmuşum; yine görmemişsin ya da görmezden gelmişsin...

Demek ki, ya dikkatli değilsin ya da "dikkat"in anlamını bilmiyorsun...

Sana önerim: yanında bir arkadaşın varsa yazdıklarımı ona okut; bir de o uygulasın...

HKEY_ LOCAL_ MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon

buferhn sıkıntı halen çözülmediyse gece 23:00 sıralarında büyük ihtimalle buralarda oalcam.uzaktan yardım istersen burada belirmen yeterlidir maksat sorunlar çözülsün...

taba ne demek istediğini inan anlamadım ama senin dediğin olsun. :shifty: ne desem bi kar etmez..wesselam

71.jpg

işte o bölümün görüntüsü

cevap birazdan geliyor...ve geldi

Please register to see this content.

Başlat - çalıştır - regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Userinit değerini C:\WINDOWS\system32\userinit.exe olarak değiştirin. Sonra da bilgisayarı yeniden başlatın...

cevap birazdan geliyor...ve geldi

Başlat - çalıştır - regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Userinit değerini C:\WINDOWS\system32\userinit.exe olarak değiştirin. Sonra da bilgisayarı yeniden başlatın...

zaten normaldede öle fakat aynı sorun devam ediyor

71.jpg

işte o bölümün görüntüsü

zaten normaldede öle fakat aynı sorun devam ediyor

Sevgili "buferhn",

- Hani "Winlogon" anahtarı yoktu?

- Ta başta "bak" dedim; "yok" dedin; "dikkatli bak" diye üsteledim; yine "yok" dedin...

- Peki, yoktu da Esrefabi'n "cevap birazdan geliyor...ve geldi" diyerek benim yazdıklarımı kopyala-yapıştır yapınca mı ortaya çıktı?

- Korkarım yukarda "zaten normaldede öle..." dediğin "userinit" değer verisi de "öle" değil ve de satırın sonunda bir değil iki tane "userinit.exe" var...

- Herneyse, yukarda görüntüsünü verdiğin "Başlangıç" listesinde gözüken "-scheduler"in kutusundaki imi kaldırıp "Uygula" ve "Tamam" düğmelerine bas ve bilgisayarı yeniden başlat!

Sorun hala devam ediyorsa:

1) Söz konusu "regedit" penceresinin görüntüsünü buraya ekle ki "userinit" değer verisi olması gerektiği gibi mi değil mi görelim...

2) Ayrıca aşağıdaki "regedit" pencerelerinin de görüntüsünü ekle:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

3) Aşağıdaki bağlantıdan HijackThis yazılımını indirip kur;

* Bilgisayarı yeniden başlatıp, birkaç dakika fareye bile dokunmadan bekle; daha sonra her hangi bir sayfa açma, her hangi bir programı başlatma, kendiliğinden açılmış pencere varsa (örneğin system32 klasörü) kapatma!

* HijackThis simgesine çift tıklayıp, açılan pencerede "Do a system scan and save a logfile" düğmesine bas ve tarama bitinceye dek bekle;

* HijackThis penceresindeki listenin aynısını içeren "hijackthis.log - Not Defteri" adlı bir yazı dosyası oluşacaktır; içinde yazılanların tümünü kopyalayıp "Alıntı" tagları içinde foruma (açtığın konunun altına) ekle ki, sorunun kaynağı anlaşılsın ve de çözüm üretilebilsin...

Not: Yukardaki işlemden sonra HijackThis penceresini kapa; başkaca bir işlem yapmaya kalkışma...

Hocam Microsoft bu durum için şöyle demiş.

Microsoft Windows'a oturum açtığınızda, System32 klasörünün içindekileri görüntüleyen bir Microsoft Windows Gezgini penceresi açılabilir.

Bu davranış, aşağıdaki Kayıt Defteri anahtarında Değer verisi olarak yalnızca tek bir tırnak işareti karakteri (") içeren bir Dize değeri bulunduğunda da oluşur: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Buyrun bu linkdeki konuyu dikkatlice uygulayın.

Dikkat

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Gibi dizinlerin ikisindede aynı anahtar problemi olabilir. Dikkatlice ve adım adım tekrar uygulayın. Bunu yapmıştım zaten diyip geçmeyin!!

Sorunu "Başlangıç" listesinde gözüken "-scheduler"in kutusundaki imi kaldırıp "Uygula" ve "Tamam" düğmelerine bas ve bilgisayarı yeniden başlat! yani taba'nın dediği şekilde çözmüş bulunmaktayım .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...