Jump to content

Oyunlar Başlatılamıyor

BuqRaHan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce Windows 7 Ultimate 32 bit yükledim. Fakat hiçbir oyunu oynayamıyorum. sürekli .dll hatası veriyor. Ne yaptıysam oyunları başlatamadım. Uyumluluk ayarlarını değiştiriyorum fakat yine de fayda etmiyor.

Özellikle Flash OYunları oynayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Sırf oyun oynayamadığım için Xp ye dönmek istemiyorum.

Saygılarımla..

312bukj.jpg

9rj8sg.jpg

linkteki dosyayı indir c:/Windows/system32 içiresine at sorunun çözülecektir.

hata directx yüklü değil diyo directx paketini yükleyerekde sorunu giderebilirsin:

Please register to see this content.

Yine aynı hatayı veriyor.

Directx i de yükledim. Senin vermiş olduğun dosyayıda dediğin yere attım ama yine fayda etmedi.

Directx i yüklerken aşağıdaki resimdeki gibi oluyor hiçbir ilerleme olmuyor.

a0ff5k.jpg

Zaa' date='05 Ağustos 2010 - 14:21 ' timestamp='1281010878' post='863107']

linkteki dosyayı indir c:/Windows/system32 içiresine at sorunun çözülecektir.

hata directx yüklü değil diyo directx paketini yükleyerekde sorunu giderebilirsin:

Vermiş olduğunuz dosyaları indirdim ve söylediğiniz dosyaya attım fakat yine aynı hatayı alıyorum. Başka çözümü var mı bu hatayı düzeltmenin ?

Saygılarımla

name='manyax1996' date='06 Ağustos 2010 - 13:11 ' timestamp='1281093113' post='863531']

bu linkteki direct x paketini yükle

ama önce başka direct x kuruluysa onu sil

eminim ki sorununu çözecektir.

Aynısını kendi sitesinden indirdim yüklü olanı da sildim sonra indirmiş olduğumu yüklüyorum C:// Windows un içerisine kuruyor fakat yukarıda vermiş olduğum resimde ki gibi duruyor hiçbir ilerleme katetmiyor. Hata veriyor.

Extracting Apr2006_MDX1_x86_Archive.cab ı yüklerken hata veriyor

Verdiği hata ==>> Extracting file failed. It is most likely caused by low memory ( low disk space for swapping file ) or corrupted Cabinet file.

Not : Şuan tekrar yüklemeye çalışıyorum fakat yine aynı hatayla karşılaşıyorum

Saygılarımla..

Otoprogram kurma programında Directx var oradan yükleme yapmaya çalıştığımda Directx i yüklenmiş olduğunu gösteriyor ve seçemiyorum. Seçmeli Kur bölümünde Directx i kuruyorum BAŞARIYLA KURULDU yazıyor ama oyunlarda yine dll hatası veriyor.

2d2dcgg.jpg

Otokur bana ait. DirectX 9 WinXP uyumlu olduğu için Windows 7'de kurulmasını engelledim.

Edit: Ama illa kurmayı denemek istiyorsan resimdeki Autoplay klasorü içinden Docs\apps\directx\setup.exe dosyasını çalıştırmayı deneyebilirsin.

Arkadaşlar Kontrol ediyorum ve bilgisayarda yüklü olduğunu gösteriyor. Dediğiniz gibi tek başına Directx i indiriyorum yine aynısını gösteriyor

2zzqkc2.jpg

Sen DirectX'i yüklemesende o orada gözükür. İndirip tekrar kurdunmu?

Edit: Bak Kintaro ne yazmış:

Otokur bana ait. DirectX 9 WinXP uyumlu olduğu için Windows 7'de kurulmasını engelledim.

Edit: Ama illa kurmayı denemek istiyorsan resimdeki Autoplay klasorü içinden Docs\apps\directx\setup.exe dosyasını çalıştırmayı deneyebilirsin.

name='KintaRo' date='06 Ağustos 2010 - 14:23 ' timestamp='1281097406' post='863563']

KintaRo Seçmeli Kur Bölümünden yükleme yapabiliyorum hiçbir problem çıkartmıyor. Başarıyla Kuruldu diyor.

name='emrcn07' date='06 Ağustos 2010 - 15:04 ' timestamp='1281099858' post='863585']

DirectX 9.0c!yi yüke belki sorunu giderebilir yeni bi klasör aç içine indir sonra setuptan kur kurulum bitince yeni klasörü silebilirsin...

Vermiş olduğunuz DirectX i indirdim kurdum kurulumda hiçbir problem yaşamadım fakat dediğim gibi yine dll hatası alıyorum.

name='STONE COLD' date='06 Ağustos 2010 - 16:30 ' timestamp='1281105048' post='863639']

pc nizde dx 9 olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz :) dx 9 yükleyin tamamdır.

DirectX 9 u da yükledim yine bu hatayı alıyorum ne yazık ki TAMAM değil.

Saygılarımla..

Xp yoLu görünüyor gibi..

name='mcfalsi' date='09 Ağustos 2010 - 14:33 ' timestamp='1281357231' post='864982']

modifye win 7 mi kurdun eğer kurduysan orjinal win 7 kur

Orijinal Wİndows 7 Cd den çıkartıp kurdum Wİndows 7 yi.

Arakdaşım Boşuna Uğraşma Sorun Oyunun Viruslu Olması Bendede Age 2 Serisinde Yapıyordu Ekran Kartını Güncelledim Direx Güncelledim Fayda Etmedin Ya Pcde Virus Var Yada Oyunda O Oyun Virusluyse Eyer Başka Pcdede Açamasın Arkadaşım Dene Bi Dediğimi Sen Bak Görcen

name='hata' date='09 Ağustos 2010 - 18:03 ' timestamp='1281369808' post='865123']

Arakdaşım Boşuna Uğraşma Sorun Oyunun Viruslu Olması Bendede Age 2 Serisinde Yapıyordu Ekran Kartını Güncelledim Direx Güncelledim Fayda Etmedin Ya Pcde Virus Var Yada Oyunda O Oyun Virusluyse Eyer Başka Pcdede Açamasın Arkadaşım Dene Bi Dediğimi Sen Bak Görcen

Virüsle ne alakası var ben onu anlayamadım. Xp de çalışan oyun Windows 7 de çalışmıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...