Jump to content

Format Sonrası Driver Sorunu...

samokantur

Recommended Posts

bir bilgisayara format attım....driver genius ile d sürücüsüne bilgisayara bağlı donanımları otomatik kurulum şeklinde yedekledim....fakat formattan sonra d sürücüsündeki yedek driveri yükle dediğimde sorunlar oluştu....acaba neden....cd den yükle falan yada bazı donanımları yüklemek için cd sini falan istedi....eksik yükledi yani....acaba sorun nedir.......sürücü yedekledikledikten sonra cd halinemi getirmemiz gerekiyor.....ayrıca şöle bişi daha yaptım....fulll driverli xp format attım....bütün driverleri yükledi fakat yedeklediğim driverleri yükle dedğimde bi sürü ayar bozuklugu oldu))).....durum nedir....

yedeği alırken tüm driverları mı yedekledin yoksa donanımların (ekran kartı,lan,chipset vb.) driverlarını mı yedekledn.Şimdi yedeği alırken sistem driverlarınıda yedekliyor.Yani eskiden format atılan işletim sisteminin driverlarınıda alıyor.Sen değişik bir cd ile format attıktan snra o driverlar ile senin cd'deki driverlar uyuşmuyor.yedeği tekrar kurmayı dene fakat driverlarını seç kurarken orda menü çıkıyor ekran kartı,lan,anakart felan diye belirtiyor.Bir de öyle dene.

yedeği alırken tüm driverları mı yedekledin yoksa donanımların (ekran kartı,lan,chipset vb.) driverlarını mı yedekledn.Şimdi yedeği alırken sistem driverlarınıda yedekliyor.Yani eskiden format atılan işletim sisteminin driverlarınıda alıyor.Sen değişik bir cd ile format attıktan snra o driverlar ile senin cd'deki driverlar uyuşmuyor.yedeği tekrar kurmayı dene fakat driverlarını seç kurarken orda menü çıkıyor ekran kartı,lan,anakart felan diye belirtiyor.Bir de öyle dene.

hımm evet...ben driver geniusta secenek varya otomatik kurulum deyip dosya gösterip içine kurma şeklinde yedekledim....yani sanırım o an xpdeki kurulu olan bütün donanımarı yedekledi sonra başka xp kurunca çakıştı....anladım....peki aynı xp yok....napabiliriz....nası bi yedekleme yapılabilirki farklıxp kurdugumuzda bütün donanımları yüklesin....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...