Jump to content

Ram Sorunu

sansar_salvo

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı ilk aldığımda vista ultimate sp1 kuruluydu 4 gb rami görüyordu

bi format atayım win 7 deneyim dedim 3 gb görüyor 64 bit kurdum gene 3 gb gördü şunu anlamadım gitti vista ultimate 32 bitde 4 gb görüyorken neden win 7 de 3 görüyor :S lütfen yardım edin :aso:

hocam bu sorun xp'de de vardı...

Sanırım 32 bit işletim sistemleri max 3,2 GB ram görüyor...

Windows 7'de de bu sorun olabilir...

64 bit yüklemeyi dene kardeşim...

Gariplik var bu işte. Acaba win7 olarak neyi kurdun? Ayrıca normalde vista 32 bit 4 gb ramı görebilir ama tam olarak kullanamaz... Bence cd de bozukluk olabilir veya ekran kartın ramı yiyor olabilir. Bu arada Ekran kartın ne kaç gb???

arkadaşlar ekran kartım harici yani paylaşımlı felan değil nvidia 9400M G ve sistemimde xp değil :S xpyi nereden çıkarttınız 64bit Windows 7 ultimate kurulu lütfen bir çözüm bulalım çıldırmak üzereyim :ninja: :ninja:

4 gb ram ı çoğu işletim sistem adresleyemiyor bildğim kadarıyla bazı sistemler gördüğü halde kullanmıyo çünkü senin kullanıdığın pc kişisel bir pc sunucu yada server pc değil 4 gb ram bence para tuzağı şu an pc sektörü tam anlamıyla sömürge sektörüne dönmüş durumda senin kasanda tahminimce 2 modül var 2gb lik sadece bir kazancın var 2 modül ram kullanınca gayet iyi performans alırsın pc den senin kazancın bu olur ;) bence kafanı yorma bununla 3 gb den fazlasını kullanıcak bir işlem yapazsın kişisel pc de

bu geçen yıl bizim okuldada vardı

ekran kartı paylaşımlı ise ram düşüyor

vistada ise paylaşım diye bişey yok 1 yıl vista kullandım ekran kartım gerçekten kötü performans verdi

win 7 de ise ramdan ekran kartına cömertçe veriyor

yanlız o ram göstergesi kullanılabilir rami mi gösteriyo ki yoksa tam ram miktarını mı onu görmek lazım

everest ten ram miktarı görülüyor

indir bi bak

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...