Jump to content

Chkdsk Hatası Pc Acılmıyor Format Atılmıyor Yardım

kadir5

Recommended Posts

pcye format atarken mavı ekran hatası verıyor,chkdsk hızmet programını calıstırın dıyor cahkdsk yı calıstırdım bırımde 1yada 1den fazla duzeltılemeyen sektor var dıyorr bı yardım edınn lutfenn fdsık fln olmazmı:(

her zaman olacak dıye bır kaide yok ama yukarıda ki arkadasında dediği gibi o dıskı baska makınaya takıp wındows altında formatla... yada baska bir şekilde; wın me cd sı ile formata gec format atarken yuzde kacıncı bolgelerde bad sektor olduguna dıkkat et... daha sonra xp de format atarken windows me de eğer %20 de sorun yaptıysa 80 gb lık bır dıskın varsa c'yi 19000 mb yapıp kalan diğer yarısını da d yap sonra 19000 mblik alanı sil bölüm yaratma... elinde d oalrak kalan boluma kur o zaman olur... eğer son %20 de bad varsa sonran 19000 mb yı sıl.. ortalarda varsa dıskı 3 e bol ortadakı bolumu sıl yanı her sekılde kullanabılırsın... bıraz karısık oldu ama defalarca bu işi yaptım gelen musterılere...

her turlu cd le formatladım wın 7 xp vısta amaa olmuyorr format atmaya baslaıyorum bı kere hddyı yavas bıcımlendırmıyo hızlı bıcımlendırıyorum dısk bolumleme ıslemı fln bıtıo bılgısayar yenıden baslatılıyor yazıo yenıden baslatıo wındows xp sımgesı gelıoo 10 sn sonra mavı ekrannnn gelıoo

sanırım ne demek istediğimi anlamadın windows milenium la format atarken bozuk olsada sektor formatını atar gecer... yalnız xp ve sonrasındakı ısletım sıstemlerı kalite standartları için bad varsa formatı bıtırtmez bıtırtse bıle kurulusta oraya denk geldıyse mavı ekrana dusurur kendını... dediğim sey mileniyum la format atarken bozuk kesımnlerın yuzde kacına denk geldıgını not al kenara... xp ile bolumlendırme ekranında geldıgınde o yuzdeler kacına gelıyorsa ona gore hesapla o bolumlerı sıl bolum olusturma... sağlam kalan yerler ile bolum olustur... kur... o zaman sorun cıkmaz... ama tabii iyi anlaman gerekıyo hesap işlerinden...

bu sorun bizim dükkandaki bilgisayardada oldu. format atcam atılmıyor chkdsk komutunu kullanabilirsinz vs vs.. ama ben format felan atmadım öyle duruyor. bu bilgisayarın önceden yedeğini almıştım ghostla onunla çalıştırdım hiç bir şeyi kalmadı. imkanın varsa git bi teknik servise söyle durumum böyle böyle felan diye. olmadı böyle bilgisayarcıya ******ür abi harddiski formatlarmısn belli bir ücret ödersin hdd ni dışarda formatlarlar.

bu sorun bizim dükkandaki bilgisayardada oldu. format atcam atılmıyor chkdsk komutunu kullanabilirsinz vs vs.. ama ben format felan atmadım öyle duruyor. bu bilgisayarın önceden yedeğini almıştım ghostla onunla çalıştırdım hiç bir şeyi kalmadı. imkanın varsa git bi teknik servise söyle durumum böyle böyle felan diye. olmadı böyle bilgisayarcıya ******ür abi harddiski formatlarmısn belli bir ücret ödersin hdd ni dışarda formatlarlar.

abılerr mınıbookun garantısı varr hddyı cıkarmaya kalkarsamm garantı dıs kalırr sorun duzelmedıı ne yapdıysamm hdd bozukk heraldeeee servıse gndercemm amaa oda sorunn bn bu mınıbooku kusadasından aldımm orda okuyorumm amaa suan balıkesırdeyımm kusadasınaa goturmemmm sartmııı servıs gondermemm ıcınnnnn

DİKKAT: Lütfen İletinizi düzgün ve okunaklı bir Türkçe ile yazınız.

Kuşadasına ******ürmek şart olamaz. Faturan ile yada garanti belgen ile bulunduğun şehirdeki yetkili servise başvurmak yeterli olur.

Servise ******ürerek yeni hdd taktırmanı öneririm ama istersen regenerator isimli program ile hdd'ni onarabilirsinde.. Hatta makinedeki işletim sistemi hala duruyorsa bu şekildeki onarım ile o bile kurtulur. Regenarator programı hiren's boot cd içerisinde mevcuttur ve hiren's boot cd yi TNCTR içerisinde arayarak bulabilirsin.

Kolay gelsin..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...