Jump to content

Hayalinizdeki Bilgisayar Ve İşletim Sistemi

1mali

Recommended Posts

Herkes hayalindeki bilgisayarı yazabilir mi? Veya bilgisayar yapsa nasıl yapar. Birde Hangi işletim sistemin nasıl olmasını isterdiniz veya bir işletim sistemi yapsaydınız neler yapardınız ismini ne koyardınız cvp bekliyorum :D;)=@:pardon:

uçuk kaçık bir sistem sırf merakımdan

geleceğe dönük olduğu için

kuantum fiziği yardımı ile yapılan bir kuantum bilgisayar..ve sınırsız bant genişliğinde internet...

adınıda kuannet koyayım bari...

Hayalimdeki Pc Donanım:

İntel Coreİ7 işlemci

6Gb ram

1Tb hdd

2Gb gddr5 256bit ekran kartı

5+1 Ses Sistemi

Ve Taş gibi bir Windows 7

:dribble: :dribble: :dribble:

:D

Bu arkadaşa katılmakla beraber kasanın soğutma sisteminide su ile yaptırmayı düşünüyorum.Böylelikle şu fan sesinin eziyetinden de kurtulmuş olurdum.

şuan kullandığım

intel core i7 extreme

2+2+2 ram tabi en fazla 3 görüyo

640+320 hdd

1gb 256 bit vga

ve win 7

ve 2+1 audio

hayalim ise

mac book pro

Win 7 64 bit kullansana.Yazık ramlere.Zaten şunu da belirteyim.6 gb ram önermem çünkü single çalışır.4 gb ram ise dual çalışır.Zaten ben işletim sistemimi ne kadar zorlarsam zorlayayım (ev kullanıcısıyım) 3 gb ramden fazlasını kullanamadım.Hd film encode etme+çalışan servisler+müzik+face video+progdvb çalışırken bile azami harcanan ram 3-3,5 gb arası.

Dolayısıyla bence 2 gb rami sök dual çalışsınlar ve mutlaka 64 bit bir sistem kur.

64 bit te uyumsuzluk fazla olmasa kullanırım

okulda hocamın laptopunu program kumak için 2 gün aldım ama elimdeki programların neredeyse hiçbiri çalışmadı ayrıca çöktü

ayrıca photoshop falan renk kalitesi 64 bitte yükseliyor baskı için afiş yapınca renkler tam rengini vermiyor diye duymuştum

ayrıca ram konusunda pc 3 gün açık kaldı önbellek doldu ben 122 işlemle 4,18 e ulaşmıştım tabi 3ten sonrasını sanal bellekten alıyor

bu arada progdvb de internetten izleme seçeneği varmış ama ben bulamadım varmı sende

64 bit te uyumsuzluk fazla olmasa kullanırım

okulda hocamın laptopunu program kumak için 2 gün aldım ama elimdeki programların neredeyse hiçbiri çalışmadı ayrıca çöktü

ayrıca photoshop falan renk kalitesi 64 bitte yükseliyor baskı için afiş yapınca renkler tam rengini vermiyor diye duymuştum

ayrıca ram konusunda pc 3 gün açık kaldı önbellek doldu ben 122 işlemle 4,18 e ulaşmıştım tabi 3ten sonrasını sanal bellekten alıyor

bu arada progdvb de internetten izleme seçeneği varmış ama ben bulamadım varmı sende

64 bit sistemi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum,kullanamadığım program olmadı,en kötü ihtimalle program uyumluluk ayarları ile kurdum kullandım.Pc 10 gün de açık kalsa bir ram programı kullanırsan (superram,WindowsSystemcare'in ram programı vs) ram doluluğun olmayacaktır,bu tip programlar sürekli olarak ram üzerinde birikmiş olan atık işlemleri boşaltırlar ve ramleri rahatlatırlar.Bence ilk formatında 64 bit kur,pişman olmayacaksın.Hem istersen gerçek 6 gb ram kullanabilirsin single olmasına rağmen.

Progdvb yi bedava olarak sitesinden indirebilirsin ve internet seçeneği var doğru.Zaten kurarken işaretli oluyor o.İzleyebilirsin yani.(evinde çanak ve bilgisayarında da tv kartı olduğunu varsayarak yazdım bunları)

İndirme adresi:http://www.progdvb.com/download_progdvb.html

64 bit sistemi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum,kullanamadığım program olmadı,en kötü ihtimalle program uyumluluk ayarları ile kurdum kullandım.Pc 10 gün de açık kalsa bir ram programı kullanırsan (superram,WindowsSystemcare'in ram programı vs) ram doluluğun olmayacaktır,bu tip programlar sürekli olarak ram üzerinde birikmiş olan atık işlemleri boşaltırlar ve ramleri rahatlatırlar.Bence ilk formatında 64 bit kur,pişman olmayacaksın.Hem istersen gerçek 6 gb ram kullanabilirsin single olmasına rağmen.

Progdvb yi bedava olarak sitesinden indirebilirsin ve internet seçeneği var doğru.Zaten kurarken işaretli oluyor o.İzleyebilirsin yani.(evinde çanak ve bilgisayarında da tv kartı olduğunu varsayarak yazdım bunları)

İndirme adresi:http://www.progdvb.com/download_progdvb.html

microçip büyüklüğünde monitörsüz herhangi bir ortadam düz katı madde gereksinimi duymadan 3d görüntü sağlıyan ve dokunmatik.

Her yerde heran internet erişimi ve güç tüketimi az güneş enerjisini kullanan bir bilgisayar istiyorum :D

Oyunlar için örnek.örnek fps.elimize silah alıp gözlüğümüzü takıp oynamak.düşündüğümüz olayı gerçekleştirecek.

Yürümücez ama düşünerek yürücez oyunlarda.

Varmı böyle teknoloji :(:Q

pcmemo uçmussun sen :p

Zamanında bilim adamlarını büyücü derlerdi.

Olmucak şey yoktur.Benim hayal ettiğim bilgisayar bu. ;) ilk zamanlar koca bina büyüklüğündeydi.

şimdi ne kadar

aradan çokda zaman geçmedi hani.Bakalım 20 sene sonra ne kadar olucak.Bellimi olur dediklerim olu verir :D

MSI Eclipse Anakart

nVidia GTX 295 896 Bit GDDR3 1792 MB Ekran Kart

6 GB DDR3 1800 MHz Corsair Ram

INTEL Core i7 Extreme 975 3.33GHz 8MB LGA1366 İşlemci

Microsoft Wireless Klavye

Logitech Kablosuz Laser Mouse

4 TB (4.000 GB) Seagate HDD

Samsung 24"

Anakart

Asus P7P55D Deluxe /DDR3 2133 GL+1394+16X*3 1156p

İşlemci

Intel Core i7 Extreme 980X 3.33 GHz 12MB 1366p

Ekran kartı

Zotac GTX480 AMP 1536 MB 384Bit GDDR5 16X

Monitör

Samsung 2233RZ 22" LCD Monitör P.Siyah 3ms (3D)

Nvidia 3D Vision Gözlük

Ram

Kingston HyperX 6 GB (3*2)1600 MHz DDR3 Triple CL9

Kasa

Inwin Maelstrom Full ATX Gaming Kasa Siyah

Inwin Commander 1200W Güç Kaynağı

Ses Sistemi

Ev Sinema Sistemi Veya Kendi Yaptığım Bi Tesisat Olcak :)

Baya Bi Uçuk Oldu Ama Hayal Gücünün Sınırı Yok

:dribble::dribble:

2 x Intel Xeon 5680

EVGA Classified SR-2 (Super Record 2)

12 x OCZ DDR3 PC3-12800/1600MHz/4GB Modules/Gold Edition/Triple Channel

2 x G-Monster-PROMISE PCIe SSD (RAID 0) 2 x 1TB

4 x EVGA GeForce GTX 480 Hydro Copper FTW (4-way SLI)

Thermaltake Level 10

İşletim sistemi genel olarak Linux bazı işlerde Windows ve Snow Leopard.

2 x Intel Xeon 5600

Xeon_5600.jpg

EVGA Classified SR-2 (Super Record 2)

270-WS-W555-A1_LG_5.jpg

12 x OCZ DDR3 PC3-12800/1600MHz/4GB Modules/Gold Edition/Triple Channel

goldB.jpg

2 x G-Monster-PROMISE PCIe SSD (RAID 0)

photofast-g-monster-promise-pci-e-ssd.jpg

4 x EVGA GeForce GTX 480 Hydro Copper FTW

015-P3-1489-AR_LG_4.jpg

Thermaltake Level 10

thermaltake-level-10.jpg

Daha fazla yazmaya gönlüm elvermedi. ;)

Bu arada işlemci + anakart + ram + ekran kartı + hard disk fiyatı aşağıdaki gibidir.

3742 * 2 = 7484 işlemci fiyatı

909 Anakart fiyatı (amerika fiyatı)

700 * 6 = 4200 ram fiyatı

984.75 * 4 = 3939 ekran kartı fiyatı (amerika fiyatı)

6817.5 * 2 = 13635 hard disk (amerika tahmin edilen fiyatı)

+

----------------------------

30 167 TL yapıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...