Jump to content

Görev Yöneticisi Sorunu

caggry

Recommended Posts

arkadaşlar uzun zamandır bilgisayarımda görev yöneticisi yok.ister xp,ister vista isterse windows 7'de format atayım görev yöneticim görünmüyor.20 kerede atsam görünmez heralde..bir de kayıt defteri açılmıyor.çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Allah'a emanet olun..

nasıl bi hatala karşılaşıyorsun bilmiyorum ama istersen CTRL ALT DELETE yerine CTRL SHİFT ESC konbinasyonunu dene olmazsa başlat calıştır taskmgr yaz ve entera bas.

kayıt defterini acmak icinse başlat calıştır ve regedit yaz ve entera bas bakalım nasıl bir hata alacıksın tabi aldın hatayı mümkünse bir görüntü ile ekle buraya

Please register to see this content.

bu hatayı alıyorum sürekli.

Başlat> Çalıştır> Aç Kutusu içerisine

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v

DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

komutunu yazarak "tamam"a tıklayın.

bunuda yaptım ama maalesef bir sonuç alamadım:(

Evet autorun virüslerinin genel özelliklerini taşıyor...

Aşağıdaki cmd dosyasını indirip çalıştır... Umarım sorunu çözer...

http://bluelife.winbuilder.net/index.php?dir=Garbage%2F&download=Kill_Amvo_BlueLife.zip

Staj yaparken bu sorunlarla çok karşılaştım....

Format atıyorsun ardından Yerel disk D:\ giriyorsun ve *.cmd *.inf *.bat uzantılı virüsler bulaşıyor :)

Sorun bu kadar basit...

Format atmadan sırasıyla şunları uygula;

1-Combofix uygula

2-Benim kendi ms dosta düzenlediğim 2 tane virüs silici var onları uygula

3-Görev yöneticisini etkinleştirmek için bunu .reg uzantılı bir dosya var onu uygula

Eğer hala sorun düzelmediyse tekrar format at...

FORMATI ATTIK DİYELİM;

1-Masaüstünü gördük mü yerel disk D'ye ve diğerlerine TIKLAMADAN direk tnctr ye gelip bu sayfayı bul ve dediklerimi indir...

2-Winrar lazım olacak onuda inndir.com dan indir...(kesinlikle yereldiskimde var deyip ordan kurma!!!)

3-combofixi uygula

4-Avira antivirüs kur

5-Benim kendi ms dosta düzenlediğim 2 tane virüs silici uygula

6-Görev yöneticisini etkinleştirmek için bunu uygula

Yereldisk D veya E de virüs bulaşmış kesinlikle...

Her formattan sonra sen programları kurmak için D veya E ye girdiğinde bu virüsler aktiv olurlar...

Herneyse dediklerimi uygula sorun kesinlikle çözülür...

kolay gelsin..

arkadaşlar uzun zamandır bilgisayarımda görev yöneticisi yok.ister xp,ister vista isterse windows 7'de format atayım görev yöneticim görünmüyor.20 kerede atsam görünmez heralde..bir de kayıt defteri açılmıyor.çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Allah'a emanet olun..

selam bu dosyayi indir benden calistir arkadasim otomatik herseyi duzenler

olmassa combofix uygula ardından calıstır tamamdır

formattan sonra tüm sürücülerine ulaşmak için sadece komut satırına d: e: f: gibi yazarak ulaş. Virüsün bulaşmasını engeller. Autorun.inf dosyasını arat ne kadar tanımadığın autorun varsa sil. Silmeden önce açarak neyi çalıştırdıklarına bak onlarıda sil. Gizli klasörleri aç c: d: e: gibi bütün sürücülerine (pc ve usb...) komut satırından aç. Bilmediğin bütün exe .com vs. dosyaları sil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...