Jump to content

Format Konusunda Bir Soru

kozak111

Recommended Posts

Arkadaşlar şimdi bnm bilgisayar format atacam kendi orjinal dvdsi ama bnm pc onu klay kolay okuyup format atmıyo hep bi dosya eksik diyo ama başka bir cd alsam arkadaştan o zaman atıyo yani cd den atıyo şimdi ben benim harddiski söküp arkadaşa ******ürsem tabi benim dvd yide işte sonra onun pcsinde nonun harddiski söküp benim ahrddisk taksak sonra onun pc de benim harddiske format atsak sonra ben harddiski alıp eve ******ürsem olur mu çalışırmı yani gormatı atar mı bi sorun yaşanır mı onun pcye birşey olur mu yada benim harddiske yardımlarını bekliyorum

arkadaşının bilgisayarından senin harddiskine atılan format sağlıklı olmaz. sonuçta windows arkadaşının sistemine göre kuruluyor.Muhtemelen sorun senin dvd okuyucuda olabilir. yada elindeki windows cd si bozulmuştur.windows cd si bozuk değilse, arkadaşının dvdromu nun kablolarını çıkartıp kendi bilgisayarına tak ve o şekilde kurulum yap. kurulumdan sonra yine kendi dvdrom unu takabilirsin. yine de aynı hatalarla kurulum yapmazsa elindeki cd bozuktur. başka windows cd sinden kurulum yapacaksın mecburen. bazen farklı dvdromlar bozuk sektörlerdeki hataları okuyabiliyor.

nero tarzı bi program la önce cd kalbını alacaksın cd kalıbını daha sonra farklı bir dvd ye yazacaksın.sakın normal film kopyalar gibi cd nin içindeki dosyaları pc kopyalayıp yazdırma sistemi kuramazsın. Cd nin kalıbını almayı araştır bulamazsan yaz bn anlatırım sana

atkdaşım dvd kopyalayacaksan nero programını kullanarak söylüyorum nero burning rom'u aç daha sonra cd dvd kısmından yukarda en tepede dvd seç aşağıda seçenekler var oradan dvd kopyalayı seç (resmi 2 dvd ardada) daha sonra bootlu windows cd,dvd ni tak kopyalasın ayrı bir disk yaratsın sonra boş dvd veya cd ni takıp kopyala bu kadar basit haydi kolay gelsin...

Arkadaşım dvdrom windows cd sini okumuyor, hata veriyor diyorsun. nasıl kopyasını alabileceksin. okumuyor işte. yapacağın en mantıklı şey arkadaşının dvdromunu alıp kendi bilgisayarında okunmuyor dediğin cd yi takıp kurulum yapmak. onun dvdromuda okumuyorsa yapacak bişey yok. başka windows cd sinden kurulum yapacaksın.

kurulum yapamıyorsan cd yi çopğaltman da mümkün değil. windows okunmayan dosyalara ihtiyaç duyduğu için hata veriyor zaten.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...