Jump to content

Ntoskrnl.exe

Recommended Posts

Cd'ye makecab yapıp entegre edebilceğimiz ntoskrnl.exe yada benzeri işlemci sayısına göre değişen boot ekranlarının paylaşımını forumda göremedim. Herkes kendi sisteminde kullandığı ntoskrnl.exe leri paylaşabilir mi? Herkese yardımcı olucağına eminim. Ben başlıyorum;

Please register to see this content.

Arkadaşım 2 gündür bu lanet dosya ile uğraştım bmp görüntüsünü 52 kb a kada düşürdüm 4,8,16 bit olarak 640x480 ebatlarında hazırladım sanal makinada çalışıyor cd ye attığında çalışmıyor.Ayrıca xp sürümlerine göre sorun çıkarıyor örneğin 5,1,2600,5512 içine 5,1,2600,5938 ntoskrnl.exe yi at sorun çıkarabiliyor.Tune up ile hazırladım sanalda çalışıyor cd ye atınca çalışmıyor.Yani diyeceğim piyasada kullanabileceğin boot screenler hep programla çalıştırabiliyorsun ama güzel fikir varsa paylaşılırsa güzel olur.Bu arada avatarın muselmansuffe'ye ait haberin olsun:))

Bu arada avatarın muselmansuffe'ye ait haberin olsun:))

Evet görmüştüm, tabi ben ondan sonra koyduğum için problem oluyor. ama değiştircem merak etmesin :D Uchiha Itachi yi severim keratayı, havaları bitiriyorda. Herneyse sorunlu bi dosya olduğunun farklındayım. Deneyip çalıştırdıkları dosyaları paylaşsınlar diye açtım konuyu. Benimde işime yarıyabilir tek çalışan bu var bende de...

Seninkide vista bootscreen galiba resim yok çünkü içinde.şu ana kadar bende bir vista ve parsnarkonun bluepackinde biraz daha değişiğini gördüm resmi bmp olarak 640x480 olarak koyman gerekiyor ama ne yaparsan yap 4 bit bile yapsan 36 kb ın altına düşmüyor ve ntoskrnl.ex_ yaptıktan sonra 1 Mb ın üzerine çıkıyor orjinali 900 kb tuneup ile dedğiştirdim TUkrnl.exe dosyasını ntoskrnl olarak değiştirdim yine olmadı eğer bilgiler burada paylaşılırsa güzel olur arkadaşın biri konuyu açmış daha sonra ekledikleri silinmiş konu çöpte

Kboot gibi program linkleri hepsi ölü ve yorumlara bakılınca çoğu takıldığını sölemiş tabi denemeden bilemeyiz ama hep sorundur bu boot ekranı...

NOT:Paylaştığım Vista boot ekranı değil bu;

ntoskrnl.jpg

Şansa bakki konuyu açalı ne kadar oldu ne çözümler buldum;

bootdk.jpg

Resim görüldüğü gibi yakında konu açıcam bunun hakkında

NOT:TuneUp yada benzeri program değildir.

NOT2:Program aracılığla CD ye entegre edilir. Yani programla entegre programsız kullanım diyebiliriz.

DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine 289kcyd.jpg Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.

• 3 hafta sonra ...

Bu da benden olsun çok uğraştım oldu sonunda cd ye atmıştım yeni kurdum çalışıyor.Hem ex_ hemde exe halini upload ediyorum. ntoskrnl.ex_ dosyasını iso içindeki I386 klasörüne direkt atın dosya değişimini onaylayın.ntoskrnl.exe ise programla çalışan windowsa entegre edebilirsiniz.

Please register to see this content.

1zeiogj.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...