Jump to content

Registry Sorunu

osmanzeber

Recommended Posts

Sitenin birinden aşağıdaki uygulamayı yaptım. Ama Class altındaki bütün LowerFilters ve UpperFilters lerin hepsini sildim(silmeden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class'ın yedeğini aldım)Bilgisayarı yeniden başlattım.XP'de DVD rom'u görmeme sorunu çözüldü ancak maus ve klavye çalışmıyor. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class'ın yedeğini XP'nin registry sine nasıl ekleme yapabilirim. İki işletim sistemi kullanıyorum. Windows7 nin registry si windows7 yi açıyor. Windows7 den XP nin registry sine nasıl ekleyebilirim.

"1. Başlat> çalıştır

2. kayıt defterini açıyoruz (regedit yazıp> ok)

3. Kayıt defterinde klasör şeklinde görülen aşağıdaki dizini buluyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class and select the {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} bende aynı isimli klasörden alt alta 8-10 tane veardı (her şeyi sadece en üsttekine uyguladım)

4. klasöre sağ tıklayıp ver diyoruz ve uygun bir isimle (CDDVD gibi) masaüstüne kaydediyoruz (sorun çıkarsa, geri yükleyebilmek için)

5. sağ tarafta LowerFilters ve UpperFilters'i siliyoruz

6. kayıt defreri penceresini kapatıp, restart yapıyoruz..."

Sitenin birinden aşağıdaki uygulamayı yaptım. Ama Class altındaki bütün LowerFilters ve UpperFilters lerin hepsini sildim(silmeden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class'ın yedeğini aldım)Bilgisayarı yeniden başlattım.XP'de DVD rom'u görmeme sorunu çözüldü ancak maus ve klavye çalışmıyor. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class'ın yedeğini XP'nin registry sine nasıl ekleme yapabilirim. İki işletim sistemi kullanıyorum. Windows7 nin registry si windows7 yi açıyor. Windows7 den XP nin registry sine nasıl ekleyebilirim.

"1. Başlat> çalıştır

2. kayıt defterini açıyoruz (regedit yazıp> ok)

3. Kayıt defterinde klasör şeklinde görülen aşağıdaki dizini buluyoruz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class and select the {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} bende aynı isimli klasörden alt alta 8-10 tane veardı (her şeyi sadece en üsttekine uyguladım)

4. klasöre sağ tıklayıp ver diyoruz ve uygun bir isimle (CDDVD gibi) masaüstüne kaydediyoruz (sorun çıkarsa, geri yükleyebilmek için)

5. sağ tarafta LowerFilters ve UpperFilters'i siliyoruz

6. kayıt defreri penceresini kapatıp, restart yapıyoruz..."

Yalnız çok tehlikeli bir işlem bilinçsiz olarak yapılırsa ilgili sistem çalışmıyor. Ben bahsedilen registry de CLASS altındaki dosyalarda bulunan bütün LowerFilters ve UpperFilters lerin hepsini sildim. Yeniden başlattığım zaman problem kalktı DVD rom'u gördü ancak bununla birlikte maus ve klavyede çalışmadı. Şimdi XP üzerinde klavye ve maus ile hiç bir işlem yapamıyorum. Dolayısı ile CLASS'ın yedeğini almıştım ama bu yedeği registry'e geri yükleyemiyorum. XP pert durumda, İkinci işletim sistemim Windows7 onunla da XP'inin registry'sine müdahale edemiyorum. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. XP' yi kullanamıyorum. Yardım edebilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...