Jump to content

Access Point Kurulumundan Anlayan Arkadaşlar?

Sirius

Recommended Posts

arkadaşlar zyxel modemim var 3. katta birinci katta kablosuz internetimi kablolu kullanabilmek için tplink access point aldım yalnız ikinci el aldım kullanım klavuzu yoktur. anlayan varsa msn adresini versin ekleyeyim hemen.

sağolun şimdiden

arkadaşlar zyxel modemim var 3. katta birinci katta kablosuz internetimi kablolu kullanabilmek için tplink access point aldım yalnız ikinci el aldım kullanım klavuzu yoktur. anlayan varsa msn adresini versin ekleyeyim hemen.

sağolun şimdiden

bir ara bendede vardı aslında ayarlaması basittir tam modeli ney birde tp link in kullanım kulavuzu nette var googleden tplink diye arat çıkıyo.

yanlız anlamadığım birşey var kablolu interneti kablosuzamı çeviricen yoksa kablosuzu kabloluyamı çeviricen. yoksa kablosuz modemin sinyal kapasitesinimi genişleticen.

bir ara bendede vardı aslında ayarlaması basittir tam modeli ney birde tp link in kullanım kulavuzu nette var googleden tplink diye arat çıkıyo.

yanlız anlamadığım birşey var kablolu interneti kablosuzamı çeviricen yoksa kablosuzu kabloluyamı çeviricen. yoksa kablosuz modemin sinyal kapasitesinimi genişleticen.

inan sattlerdir arıyorum türkçe kullanım klavuzu bulamadım dostum.

kablosuz bağlantıyı kabloluya çevirmek için lazım bu arada.

http://www.tp-link.com/support/toDownload.asp?url=%2Fenglish%2Fsoft%2F20091515434%2Epdf

arkadaşım ayarlarda bişiy yok zaten wireless mode settings den client modu sececeksin mac adresini ssid yş sec gerisi şifre işi bide dhcp yi iptal etceksin pdf de var deneme yanılmayla bulabilirsin

arkadaşlar yanlış anlamadıysam kablosuzu kablolu yapmak istiyorsunuz ancak accespoint ler kablosuz yayını dağıtmak için kullanılır eğer zyxl accespoınt ınde lanbağlantı çıkışı varsa kullanabilirsin yoksa bi işine yaramayacaktır

AP modu: normal ap modu agına baglanmak için (normal wireless modem gibi düşün)

Client modu: Diğer ap ye sanki pc ne wireless dongle gibi baglanır ( sen diğer networke ve internete cıkarsın ama diğer networkdekiler sana baglanamaz ap nin arkasında oldugun için diğer network dekiler ap ye baglananları goremez kısacası gateway ap olur ) tabi senin ap ye baglananlar birbirlerini gorurler

Bridge modu: Diğer ap lerle aynı aga baglanmış gibi olursun yani sanki tek bir hub uzerinden kablo ile baglanmış gibi (dhcp iptal)

Repeater: Sectiğin diğer ap nin sinyalini yukseltir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...