Jump to content

Tercihim Gelir Mi?

db73

Recommended Posts

Eğer ki MESLEK LİSESİ mezunuysan gelme ihtimali vardır fakat DÜZ LİSE mezunuysan hiç umutlanma derim. Neden umutlanma dediğimi soracak olursan da bu yıl puanlama sistemi hakkında ve hangi okul,bölüm kaç puanla öğrenci alımı yapacaktır bu konular hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan yoktur.

Saygılarımla..

evet düz lise msunuyum...ihtimal yok mu ...buna yakın puanla yerleşen kişiler tanıyorum...anlamadım bi türli bu olayı...??

Sen anlayana kadar yine degisir, onun icin anlamak icin hic caba gosterme :pardon:

Bir uzman veya rehber hocası veya bu işi iyi bilen biri ile tercih yapmanı öneririm çünkü tercih kılavuznda acıklanan 49 yanlıstan ziyade bircok başarı sıralaması da yanlıs. Bu yüzden ösymnin sitesinden de bak 2009 tercih kılavuzu ıle 2010 tercih kılavuzunu karsılastırarak başarı sırası ıle bir bölüm gelebilir. Çogu insan bu yanlısların farkında degıl. Şimdi diyeceksiniz sen nasıl farkında oldun. Saolsun cok sevdiğim ve bu işi gercekten kaliteli bir hocam var 2 saat boyunca bana bu yanlısları anlattı sadece anlatmadı ispatladı da. Bu yıl tercih yapacak insanların cogu bilincsiz tercih yapacak bu yuzden biras daha sansın yuksek diye dusunuorum tabi bilincli tercih yaparsan. Kolay Gelsin...

name='alixboy33' date='20 Temmuz 2010 - 10:07 ' timestamp='1279620427' post='854403']

Bir uzman veya rehber hocası veya bu işi iyi bilen biri ile tercih yapmanı öneririm çünkü tercih kılavuznda acıklanan 49 yanlıstan ziyade bircok başarı sıralaması da yanlıs. Bu yüzden ösymnin sitesinden de bak 2009 tercih kılavuzu ıle 2010 tercih kılavuzunu karsılastırarak başarı sırası ıle bir bölüm gelebilir. Çogu insan bu yanlısların farkında degıl. Şimdi diyeceksiniz sen nasıl farkında oldun. Saolsun cok sevdiğim ve bu işi gercekten kaliteli bir hocam var 2 saat boyunca bana bu yanlısları anlattı sadece anlatmadı ispatladı da. Bu yıl tercih yapacak insanların cogu bilincsiz tercih yapacak bu yuzden biras daha sansın yuksek diye dusunuorum tabi bilincli tercih yaparsan. Kolay Gelsin...

Öncelikle bu arkadaşımıza yapmış olduğu açıklamadan dolayı teşekkür ederim. Evet çok doğru bir noktayı yakalamışsınız. Bu yıl ilk defa uygulanan sistem hakkında kimsenin sağlıklı bilgisi olmadığından dolayı hangi okul kaç puanla alacaktır belli değil. Tercih yapacak olan kişilerinde bilgisi olmadığından dolayı nereleri tercih edeceğini bilememektedir çok iyi puanlarla iyi sayılmayacak okullara gideceklerdir.

Bu hafta taban puanların açıklanacağı söyleniyordu ama açıklandı mı açıklanmadı mı o konuda bilgim yok.

Saygılarımla..

toplam kontenjan 708 bin...

Bu kontenjanların 374 bini 4 yıllık, 312 bini 2 yıllık programlardır barajı geçen sayısıyla bunları göze alınca 4 yıllık bölümlere yaklasık her 2 kişiden biri girebilecek durumdadır yardım alarak güzel tercih yaparsan bence olabilir diye düşünüyorum bu seneki giren sayısı az oldugundan ve sistem tam oturmadığından çok düşük puanlar bir uzmanla yaparsan tercihleri girme şansın olabilir bu seneki puanlarla giremezsen bence seneye zor girersin ben 3 yıldır giriyorum bu puanları görünce güldüm yani bu sene barajı geçenler yaşadı diyorum :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...