Jump to content

İnternet Sansür Protestosu

tenekecezve

Recommended Posts

İnternet’te uygulanan sansürü protesto etmek için 17 Temmuz 2010 Cumartesi günü Taksim Meydanında buluşuyor, temel hak ve özgürlüklerimiz için yürüyoruz. <br><br>Eger Taksim’e gelemiyorsaniz twitter eylemine katilabilirsiniz: Saat 17- 19 arasında <br>Cumhurbaskani Abdullah Gul’e twitter uzerinden “Biz Taksim’deyiz, siz neredesiniz?” twitleri gonderecegiz. <br>(@cbabdullahgul kullanicisina #sansur hashtagi kullanarak gonderilmeli) <br><br>Örnek: “@cbabdullahgul Biz Taksim’deyiz. Siz neredesiniz? #sansur” <br><br>  Taksim'e gelemeyenler eylem görüntülerini saat 17'den sonra <br>

http://sansurekarsiyuruyus.wordpress.com

<br>sayfasindan eş zamanlı olarak takip edebilir.

<br><br>

http://www.sansurekarsiyuruyus.com/

Abdullah Gül twitter üzerinden Verifield Accound aldı yani kendisinin hesabı olduğu onaylandı. Facebook üzerinden hesabının olup olmadığı belli değil ama twitter hesabınız yoksa hiçbirşey yapmamaktan iyidir bu metni paylaşabilirsiniz...

insan aslında iyi olan birşeyleri bile kötüye çevirecek iradede yaratılmış..

belki birçoklarımızın işine yarayan yararlı amaçları güden birçok fikir,paylaşım platformları önüne sansür çekildi,

aslında ufak anten ayarıyla iş görüyorsun ama altında-sansür- olunca zoruna gidebiliyor insanın..

ben sadece zararlı içeriği olan sitelerin yasaklanmasını haklı görebilirim,çünkü insanda beyin bırakmıyor yeni nesil malum 'bunlara ne olmuş' diyebiliyoruz..

ben böyle sitelere ne erişkinlerin ne de çocukların ulaşmasını bir özgürlük olarak görebilirim..adam abazalığı tutup benim bacıma anama sarkarsa ne olacak katil mi olalım böyle özgürlük için?

bir yerden sonra irade meselesinden çıkıyor iş,sıçrıyor sıçrıyor önünü alamıyorsun..

evet toplumun ahlak yapısını,bireylerinin iç dünyasını bozacak her türlü sitenin sansürü hak ettiğini düşünüyorum..

ama yararlı fikir,video ve paylaşım sitelerine gelen sansürlere karşı destek gerektiğini düşünüyorum..

sansüre hayır olayını bu hareketi başlatanların kendi sitelerinde 'Çocukların Zararlı İçerikten Korunması için Öngörülen Devlet Politikası Yetişkinleri Etkilememelidir' cümlesine atfen yaptım..

birilerinin abazalığının ortalığa virüs gibi sıçrayıp düzenin korunması,birilerinin ahlaki değerlerine ötekine dayatma değildir..çünkü girmek isteyene bir sürü yol var,araştırsın bulsun..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...