Jump to content

Diski Biçimlendiremiyorum

samet153

Recommended Posts

BİLGİSAYARIMDA VİSTA YÜKLÜYDÜ BUNU XP YE DÖNDERMEK İSTEDİM HARD DİSK SEÇME EKRANINDA HARD DİSK TAMAMEN SİLİP YENİDEN BÖLÜM OLUŞTURMAK İSTEDİM BÖLÜMÜ SİLDİKTEN SONRA YENİ BÖLÜM OLUŞTUR DEDİM FAKAT OLUŞAN BÖLÜMÜ BİÇİMLENDİRMEDİ SONRA YENİDEN AÇTIĞIMDA İSE BÖLÜM OLUŞMUŞ FAKAT BİLİNMEYEN YAZIYOR BİÇİMLENDİRMEYE ÇALIŞTIĞIMDA YA DONUYOR YA DA DİSK BULUNAMADI DİYOR BİOS DA AÇILIŞTA HARD DİSKLE İLGİLİ BİRŞEYLER YAZIYOR VE F1 E BASMAMI İSTİYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

DİSK HATALARINI DENETLE DERKEN KARDEŞİM BİLGİSAYARDA SİSTEM YOK EĞER İNTERNETTEN BAKMAYI KASDEDİYORSAN 2 GÜNDÜR ARIYORUM HİÇBİRŞEY BULAMADIM

DİSK HATALARINI DENETLE DERKEN KARDEŞİM BİLGİSAYARDA SİSTEM YOK EĞER İNTERNETTEN BAKMAYI KASDEDİYORSAN 2 GÜNDÜR ARIYORUM HİÇBİRŞEY BULAMADIM

kardeş sana yardımcı olabilecek program erdcommander.imaj olarak indiriyorsun.başka bilgisayarda tabiki.cdye çekiyorsun ve bilgisayarı cd den başlatıyorsun.erd commander da harddiski hertürlü biçimlendirebilirsin.bad sektör varsa içindeki programlarlada düzeltebilirsin.ama sana ilk önce tavsiyem başka bir xp cdsi bulmanı tavsiye ederim. biçimlendirememenin sebebi cdden de kaynaklanıyor olabilir.kolay gelsin sana ;)

Başlat>>Çaliştır>>compmgmt.msc Yaz

Bilgisayar yönetimidir bu.orda disk yönetimini göreceksin onu tıkla biçimlendirmediğin alanı farklı bi renkte görürüsün.üstüne sağ tıkla yeni disk oluştur de.Kolay gelsin

Hiren boot cd içindeki hdd araçlarında maxtor programı ile Quick format at formatlarken çıkan sayılara bak duraklıyor tekrar hızlanıyorsa hdd de bad sector vardır bunu da yine aynı yerdeki hddregenarator ile scan and repair seçeneğini seçip onarım yaptır eğer düzeltilemyecek durumdaysa zaten orada yazıyor windows kursan bile bir süre sonra mavi ekranlarla karşılaşırsın

Bu arada mevsimsel mi dir nedir son iki günde sen 4 kişisin bu arızayla karşılaşan forumda

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...