Jump to content

6 Gb Bilgisayarda Underground Bile Kasıyor

AlijohnX

Recommended Posts

amd9500

8600 1gb gt geforce

6 gb ram

özellikli pcde eskiden sıkıntısız gerçek görüntülü gibi oynarken simde en düşük görüntüde bile kasma var onuda geçttim undergorund 2 bile kasıor ya bu pcde xp32bit kullanıoyrum. windos 7 kur, format at falan demeyin sadece nasıl düzelir onu sölein

çözüm: windows 7 64 bit kurdum.kasayı 1.500 tl ye sattım. tşk ederim herkesin yorumu için

ilke başta 6 gb ramı xpde tam olarakj kullandığınından eminmsin .bu sistemle zaten win7 ye geçmemiş olman zaten başlı başına bir hata ,

sıkı bir spy & virüs taraması yaptır olmadı ekran kartının driverini güncelle yada tekrar yükle.....

arkadaşların dediği doğru 3 gb anca tanır onda sonra fazla ram takarsan görmüyo benim önerim kullandığın antivirüs varsa ona bir bak büyük ihtimalle virüs vardır ben 256 mb rame sahip bilgisayarda win 98 de underground oynattın ama bir sürü win işlemleri kapatarak

Adam size xp kaç gb ram tanıyor diye sormamış.

bu bilgisayarda nfs u2 bile kasıyor demiş.

Bir çok sorun olabilir.Hdd ram sıcaklık vs gibi.

Hiç mavi ekran aldın mı?

Oyundayken ekran kartının sıcaklığına ve işlemcinin sıcaklıklarına bak.

Hdd de badsektor yada okuma yazma hızlarına bi bak.

Normalde 3.25 ini gösterir. Ama gene 6 gb'ını kullanır. Bunuda bilmemeniz başlı başına bir hata. Böyle bir yanıtı xp'nin türk sponsorlarından aldım :p Ben size format \ 64 bit önerisi sunmayın yazdım hepiniz aynı şeyi söylemişsiniz...

Diğer yorumlara gelince ...

Ekran kartı tam sürüm güncel

xp nin bildiğim ve gözlemlediğimve düydum kadarıyla 3-4 aysanra enfazla sistemde kasılmalar ve yoğun yavaşlamalar meydana geliyor ya disk birleştirmeyapı cclenarla temizle hızlanmadıysada format at en güncel xp ile

bide kusurabakma 6gb remi xp32 bitin kulanmasına imkandahi yok misal 2şeritli yolda 4tane yanyana araba gitiğini sölemiş oluyon..yanlış anlama 32 Bit işletim sistemleri 4GB üzerini adresleyemezler

umarım ilk yöntemle sorunun çözülür yoksa format at

• Administrator

Normalde 3.25 ini gösterir. Ama gene 6 gb'ını kullanır. Bunuda bilmemeniz başlı başına bir hata. Böyle bir yanıtı xp'nin türk sponsorlarından aldım :p Ben size format \ 64 bit önerisi sunmayın yazdım hepiniz aynı şeyi söylemişsiniz...

XP'nin türk sponsoru (?) kimse sana yalan söylemiş. Microsoftun sponsora ihtiyacı olduğunu sanmam. Teknik olarak dediğin imkansız. Anakartının sürücülerini kontrol et. Windows xp eski yeni anakartlarda eskileri gibi iyi çalışmıyor. İşletim sistemi gerçekten çözüm olabilir.

Please register to see this content.
AEmem.mspx sitesinden alıntı.

"Memory Support and Windows Operating Systems

Updated: February 9, 2005

Operating systems based on Microsoft Windows NT technologies have always provided applications with a flat 32-bit virtual address space that describes 4 gigabytes (GB) of virtual memory. The address space is usually split so that 2 GB of address space is directly accessible to the application and the other 2 GB is only accessible to the Windows executive software.

The 32-bit versions of the Windows 2000 Advanced Server and Windows NT Server 4.0, Enterprise Edition, operating systems were the first versions of Windows to provide applications with a 3-GB flat virtual address space, with the kernel and executive components using only 1 GB. In response to customer requests, Microsoft has expanded the availability of this support to the 32-bit version of Windows XP Professional and all 32-bit versions of Windows Server 2003.

Windows 2000 Memory Support. With Windows 2000 Professional and Server, the maximum amount of memory that can be supported is 4 GB (identical to Windows NT 4.0, as described later in this section). However, Windows 2000 Advanced Server supports 8 GB of physical RAM and Windows 2000 Datacenter Server supports 32 GB of physical RAM using the PAE feature of the IA-32 processor family, beginning with Intel Pentium Pro and later.

Windows XP Professional and Windows Server 2003 Memory Support. The maximum amount of memory that can be supported on Windows XP Professional and Windows Server 2003 is also 4 GB. However, Windows Server 2003, Enterprise Edition supports 32 GB of physical RAM and Windows Server 2003, Datacenter Edition supports 64 GB of physical RAM using the PAE feature.

The virtual address space of processes and applications is still limited to 2 GB unless the /3GB switch is used in the Boot.ini file. When the physical RAM in the system exceeds 16 GB and the /3GB switch is used, the operating system will ignore the additional RAM until the /3GB switch is removed. This is because of the increased size of the kernel required to support more Page Table Entries. The assumption is made that the administrator would rather not lose the /3GB functionality silently and automatically; therefore, this requires the administrator to explicitly change this setting.

The /3GB switch allocates 3 GB of virtual address space to an application that uses IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE in the process header. This switch allows applications to address 1 GB of additional virtual address space above 2 GB.

The virtual address space of processes and applications is still limited to 2 GB, unless the /3GB switch is used in the Boot.ini file. The following example shows how to add the /3GB parameter in the Boot.ini file to enable application memory tuning:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="????" /3GB

Yani özetle;

32 bit işletim sistemleri 2x32 bit matematiksel sınır gereği 4 GB. dan fazla RAM destekleyemezler. Peki neden 4 GB. RAM yalnızca 3 GB. yada civarı görülür?

Microsoft Windows 32 Bit İşletim Sistemlerinde, bazı sürümler için PAE teknolojisi kullanıma sunulmuştur ve bu şekilde 4 GB. RAM kullanabilirler. Bu nasıl olur? Eğer donanımınız destekliyorsa (PAE ve DEP destekli bir işlemci, NUMA ve Memory Remapping destekli bir anakart ve kullandığınız diğer bileşenlerin sürücüleri) Windows üzerinden PAE'yi etkinleştirirsiniz böylece sistem 2x32 bit adresleme yapmaya başlar ve 4 GB. görmenizi sağlar fakat yukarıda yazdığım donanım kısıtlamalarından dolayı bu çoğu zaman beklenen sonucu vermez ama teoride böyledir. 4 GB. görüntüleyememenin sebebi de kullandığınız parçaların (NIC, VGA ve sistemdeki her türlü bileşen, bunu Device Manager/Aygıt Yöneticisi kullanarak görebilirsiniz) fiziksel bellekte belli bir alanı kendilerine ayırmak zorunda olmasıdır. 4 GB. raporlanan bir belleğin normalde 32 Bit işletim sistemlerinde 3.1 GB, 3.2 GB, 3.7 GB. gibi görünmesi normaldir. PAE ile bu değer 4 GB.'a çıkarılabilir ama garantisi yoktur.

not: alıntıdır

sana yalan atmışlar enfazla 3.7 GB kulanıyomuş yeni örendim. gerikalan remin heba oluyor

Bir kere senin 3.25 gösterir ama 6 gb`ını kullanır demen başlı başına bir hata 32 bit sistemler 3 gb bellekten fazlasını desteklemez çünki ona göre dizayn edilmişlerdir bi mantıklı düşün bakim 6 gb rami tam anlamı ile kullanıyorsa neden özelliklerde 6 gb olarak göstermiyor microsoft kullanıcıyı neden yanıltmak istesin? 64 bit işletim sistemlerinin başlıca amacı daha iyi performans vermektir o yüzden 16gb ramde taksan 16gb görür son çıkan bazı laptoplarda 6 gb ram olarak piyasaya çıkıyor eğer 6 gb tı tam anlamıyla kullanabilseydi 32bit kullanıcıya 32bit işletim sistemli verirdi bilgisayarı ama 64bit işletim sistemi yükleyip veriyorlar son söz olarak 32bit 3 gb ramden fazlasını görmez 6 gb taksanda sen onun 3 gb tını kullanabilirsin.

Oyuna gir ekran kartı seceneklerini aç ordan defaut yap 800 çözünürlüğü dene bakalım kasma olacakmı.

Bendeki bir pc de celeron işlemci+256 mb ram+gf4 mmx konfigrasyonda bu oyun akıcı oynandığını belirtmek istedim dipnot olarak.Bunu win7 de denedim ama oyuna giremedim test olarak.

Allah ım yarabbim hem sorun var çözemiyor diyor hemde microsoft un sponsorları!!!!! (ki her kimseler) olmayan birşeyi varmış gibi söylüyor birde yardım etmeye çalışanları tersliyor daha neler görecez bakalım...

sor kardeşim sponsorlara neden yavaşladığını söylesinler sana madem 6 gb kullanıyor bilgisayar bunu da çözebilirler bence

Keşke 32 bit kaldırsaydı ama kaldırmıyor maalesef 6 gb ramle win7 x64 kur..

yaw arkadasım boyle bi pcde kasması normalmi sizce ben 512 ram 128 ekran kartlı pcmde crysis oynadım.

varsa tek sorun ekran kartının driverini yuklememendir baska hiçbirşey olamaz. isterse pc sıcaktan çatlasın yinede nfs 2 yi oynatır aga :D

su siteyee gir altta download var ona tıkla indir kur dene bakalım sorun olursa ben bişey bilmiyom :D

adam nediyor siz ne soluyonuz yok xp 3 gb ram kullanır falan filan bu oyun 256 ram 64 mb ekran kartında bile akıcı oynanması gereken bi oyun daha siz ne sacmalıyonuz adam ya format atmıstır ekran kartını yuklememiştir yada baska bişey :D

Sayın AlijohnX ;

Öncelikle ekran kartının ve directx'in güncel sürücülerini yüklemenizi öneririm.Aşağıdaki linklerden en güncel sürümlerini yükleyebilirsiniz;

Bilgisayarınızda virüs ve benzeri zararlılar olabilir.En aktif temizleme aracı(kurulum gerektirmez 10 DK 'ya temizler çıkan tüm uyarılara tamam,yes,evet demelisiniz)

Bunları yaptıktan sonra 1024 X 768 çözünürlükte oyunu açmayı deneyiniz takılmadan oynamanız gerekli;

fear_1.gif

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...