Jump to content

Bu Pc Güneşe Çıkar.

55_CRoCoDiLE_55

Recommended Posts

Öyle canım sıkıldı.Bi Pc toplayayım dedim..Son sistem..Bakın bi güzel birşey olmuşmu..Her türlü yorumu bekliyorum..Yorumlarınızda bu pc'nin güneşe çıkıp çıkamayacağınıda yazarsanız sevinirim...

ASUS M4A89GTD PRO/USB3 AMD 890GX/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O/C) Anakart => 300 TL

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci =>566 TL

MX-TECH 4GB (2x2GB) DIAMOND DDR3 2000Mhz CL9 1,65V Düşük Voltaj DUAL Ram =>311 TL

GIGABYTE GTS 250 GDDR3 1GB 256Bit Nvidia DX10 2000 Mhz Ekran Kartı =>280 TL

2xHDD 500 GB SAMSUNG 3,5" SATA2 7200RPM 16MB HD502HJ HARDDİSK =>164 TL

PIONEER DVR-S18LBK 22X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH =>51 TL

Boş Kasa=> 174 TL

XP1200 GAMING EDITION 1200 WATT GÜÇ KAYNAĞI (TAK ÇIKART KABLOLU) =>410 TL

APACHE INTEL LGA775 & AMD 754/939/AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU => 25 TL

NORTHBRIDGE CHIPSET SOĞUTUCUSU => 11 TL

XSF SERİSİ 80MM EXTREME SILENT FAN =>12 TL

ÇİFT FANLI HDD SOĞUTUCU => 10 TL

SES KARTI CREATIVE PCI EXPRESS SOUND BLASTER X-FI TITANIUM =>244 TL

S-LINK SL-25A 3.5" DAHİLİ KART OKUYUCU SİYAH USB 2.0 =>8 TL

SAMSUNG 20" 2033SN+ GENİŞ EKRAN LCD MONİTÖR =>280 TL

LOGITECH MX3200 KABLOSUZ KLAVYE-MOUSE LAZER SET =>93 TL

HP PHOTOSMART C4680 YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ => 124 TL

SYMANTEC Norton 360 Türkçe Versiyon 4.0 =>123 TL

+

__________________________________________________________________________________

3063 TL

değil güneş balkona bile çıkamazsın o ekran kartıyla

bence al 2tane hd5970

işlemci soğutucu akasa nero al

ramleri bence 1333al 4x2 den 8gb kit al

bu sisteme o ekran gitmez 24" full hd al

güzel bir tasarım ama AMD işlemciler ram işlemede 1333mhz üzerini işleyemiyordu.. 6 çekirdekte gelişme varmı bilmiyorum, bu konuya iyi bak bence sonra boşuna 2000mhz'lik ram almış olma..

Öyle birşeyi ilk defa sizden duyuyorum..Zaten bu parçaları almam zor benim..Öyle donanım toplayıp,kendimi geliştiriyorum..Her toplama yapmaya yeni bir şey öğreniyorum işte.

Yine canınız sıkılırsa bir tanede bana toplayın bundan :)

Buyrun sizin olsun..

arkadaşım güle güle kullan.fakat i7 intel işlemci olsaydı dahada güzel olurdu bence ,çünkü i7 işlemciler şu durumda başta ,tabi fiyatı biraz tuzlu ,fakat o paraya i7 işlemcili de toplanabilirdi,ikinci oalarak ekranın 24 olabilirdi ful hdmı ,ekran kartında tabi aynı full olmalıydı.birde işlemcinin sogutucusunu da iyi secememişsin ,bilhassa sogutucu çok önemli.blu-ray da olabilirdi bukadar para verdikten sonra.kısaca bilgisayarın çok güzel ama hep iyininde iyisi vardır mutlaka.hayırlı olsun bil.güzel bilgisar.

Arkadaşım sen bu pc yi kağıt üzerindemi topladın yok aldınmı ? Ekran kartını arkadaşların dediği gibi yaparsan güneşe çıkabilitesi var gibi :)

Kağıt üzerinde..Dediğim gibi..Bigün gerçekten toplarken tecrübem olsun diye yapıyorum bunu..

arkadaşım güle güle kullan.fakat i7 intel işlemci olsaydı dahada güzel olurdu bence ,çünkü i7 işlemciler şu durumda başta ,tabi fiyatı biraz tuzlu ,fakat o paraya i7 işlemcili de toplanabilirdi,ikinci oalarak ekranın 24 olabilirdi ful hdmı ,ekran kartında tabi aynı full olmalıydı.birde işlemcinin sogutucusunu da iyi secememişsin ,bilhassa sogutucu çok önemli.blu-ray da olabilirdi bukadar para verdikten sonra.kısaca bilgisayarın çok güzel ama hep iyininde iyisi vardır mutlaka.hayırlı olsun bil.güzel bilgisar.

Ağzınızdan bal damlıyor..İnşallah bir gün gerçekten alırım da alllah güle güle kullanmak nasib eder..Ben işlemcinin GHz'ine bakarak toplama yapıyorum..i7 işlemcilerde en fazla 2,7 bildiğim kadarıyla.Bu 3,6.Bir çekirdek eksik ama AMD işlemciler performans olarak intel'den daha performanslı.O yüzden benim tercihim.24" ekram ben sevmiyorum..Çok geniş..İnsan neresine bakıcağını şaşırıyor.20" ideal.İşlemci soğutucusunu değiştireceğim..Onu çok söylediler.Blu-ray bende düşündüm ama daha sonra vazgeçtim..Daha blu-ray'e tam geçiş yapmış değiliz zaten.Yinede sağolun..

güzel bir tasarım ama AMD işlemciler ram işlemede 1333mhz üzerini işleyemiyordu.. 6 çekirdekte gelişme varmı bilmiyorum, bu konuya iyi bak bence sonra boşuna 2000mhz'lik ram almış olma..

Ramlerin tanıtımında AMD işlemcilerde çok yüksek performans verebildiği söyleniyor.Burdan 2000 MHz i desteklediği çıkarılabilirmi?

değil güneş balkona bile çıkamazsın o ekran kartıyla

bence al 2tane hd5970

işlemci soğutucu akasa nero al

ramleri bence 1333al 4x2 den 8gb kit al

bu sisteme o ekran gitmez 24" full hd al

İşlemci soğutucusunu Corsair H50 Hydro al bence

Kadeş buarada makinayı biraz daha kurcalarsan uzay mekiğine dönecek :rofl:

"At yalanı..." diye başlayıp, sonra da "... inananı." şeklinde biten atasözümüzü hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

DİKKAT: Lütfen forum içerisinde kullandığınız dile dikkat ediniz. Aksi taktirde uyarı alacaksınız.

ASUS M4A89GTD PRO/USB3 AMD 890GX/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O/C) Anakart => 300 TL

AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci =>566 TL

2xMX-TECH 4GB (2x2GB) COPPER DDR3 1333Mhz CL9 1,5V Düşük Voltaj DUAL Ram=>446

ASUS GTX480 GDDR5 1536MB 384Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı=>1083 TL

2xHDD 500 GB SAMSUNG 3,5" SATA2 7200RPM 16MB HD502HJ HARDDİSK =>82 TL

DVDRW LG 22x LG SATA GH22NS SIYAH DVD WRİTER =>43 TL

Boş Kasa=> 174 TL

CORSAIR CMPSU-950TX 950W 140MM FANLI 80 PLUS GÜÇ KAYNAĞI=>351 TL

NORTHBRIDGE CHIPSET SOĞUTUCUSU => 11 TL

XSF SERİSİ 80MM EXTREME SILENT FAN =>12 TL

ÇİFT FANLI HDD SOĞUTUCU => 10 TL

SES KARTI CREATIVE PCI EXPRESS SOUND BLASTER X-FI TITANIUM =>244 TL

LCD MONITOR ASUS 18,5"' LCD VH192D 5MS SIYAH WIDE+250cd/m2 =>231 TL

+

__________________________________________________________________________________

3553 TL

Ekran kartı değiştirildi.DX11 alındı.Neden ATI HD serisi almadın derseniz.O ekran kartının Pardus'ta desteği yok.Bende bir Pardus kullanıcısıyım.Nvidia Kullanmak o yüzden zorunlu gibi birşey benim için.

İşlemci soğutucusu çıkarıldı.İşlemcinin kendi soğutucusu kullanılacak.

Ramler 2000 MHz'den 1333 MHz'e düşürüldü.8 GB yapıldı.

PSU 1200 Watt'dan 950 Watt'a düşürüldü.

Fiyat 500 TL'ye yakın arttı.

Yapılanların hepsi bu konuda tecrübeli olanların tavsiyesiyle yapıldı.Şimdiki yorumlar nedir?

"At yalanı..." diye başlayıp, sonra da "... inananı." şeklinde biten atasözümüzü hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

Derken bilader?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...