Jump to content

Master Xp 2010 Kurarken Mavi Ekran Hatası

Recommended Posts

Öncelikle Selamun Aleykum.

Laptopumu Aldığımda Vista Kuruluydu.Ben Xp Kullanıcısıyım Ve XP Kurmak İstiyordum. Bir Cd yi Entegre Ettim Fakat Xp Kurulduktan Sonra Pc Açılınca Başlat Menüsü Donuyor.

Başlat Menüsü Donduğundan Dolayı. Master XP 2010 u İndirdim Ve Kurmayı Denedim Kurulumu Başlattığımda Mavi Ekran Hatası Veyahut Siyah Ekran Geliyor Ve Başka İşlem Yapılamıyor. Acaba Sebebi Nedir Bir Yardımda Bulunursanız Sevinirim. Forumda Yeni Olduğum İçin Konu Nasıl Açılır Pek Bilgim Yok Umarım Doğru Açmışımdır. Mod Arkadaşlar Yardımcı Olursa Sevinirim...

Yardım Edecek Arkadaşlar Forumdan veyahut WoLveRiNe_64 msn com u Ekleyerek Yardım Ederseniz Mutlu Olacağım İyi Forumlar ! (:

Öncelikle Selamun Aleykum.

Laptopumu Aldığımda Vista Kuruluydu.Ben Xp Kullanıcısıyım Ve XP Kurmak İstiyordum. Bir Cd yi Entegre Ettim Fakat Xp Kurulduktan Sonra Pc Açılınca Başlat Menüsü Donuyor.

Başlat Menüsü Donduğundan Dolayı. Master XP 2010 u İndirdim Ve Kurmayı Denedim Kurulumu Başlattığımda Mavi Ekran Hatası Veyahut Siyah Ekran Geliyor Ve Başka İşlem Yapılamıyor. Acaba Sebebi Nedir Bir Yardımda Bulunursanız Sevinirim. Forumda Yeni Olduğum İçin Konu Nasıl Açılır Pek Bilgim Yok Umarım Doğru Açmışımdır. Mod Arkadaşlar Yardımcı Olursa Sevinirim...

Yardım Edecek Arkadaşlar Forumdan veyahut WoLveRiNe_64 msn com u Ekleyerek Yardım Ederseniz Mutlu Olacağım İyi Forumlar ! (:

laptop hp mi

Merhaba

Kurduğunuz XP CD sinde SATA sürücüleri mevcut değilse bu durumla karşılaşırsınız. Yapabilirseniz bu CD içine sata sürücüleri ekleyerek kurulumu hatasız gerçekleştirebilirsiniz. Veya sitedeki onlarca SATA sürücüleri yüklü XP yazılımları var. Bunlardan birini indirerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Başarılar.

arkadaşım kurdugunuz xp sonuna kadar kurulduysa farklı bir durum var gibi.kurdugun xp driver li ise yanlış driver kurmuştur ,birincisi bu ,ikincisi driverli ise driversiz kur bakalım birde,yine olmassa biostan raid olan bir yer var onuide olarak degiştir .iyi akşamlar.

• 2 hafta sonra ...

arkadaşım kurdugunuz xp sonuna kadar kurulduysa farklı bir durum var gibi.kurdugun xp driver li ise yanlış driver kurmuştur ,birincisi bu ,ikincisi driverli ise driversiz kur bakalım birde,yine olmassa biostan raid olan bir yer var onuide olarak degiştir .iyi akşamlar.

ide yapmadan zaten format atamazki benim bildiğim raid se ilk olarak onu ide yapmalı hatta yeni laptoplarda win7 lerde de aynı şekil xp kurdurmaz achi kısmını ide yapamzsa ama arkadaşın sıkıntısı

1-Xp cd si bozuk yeni xp cd si indir siteden onu kur ama satalı olsun

2- o laptobun driverlerini yanlış kurmuş da olabilrsin sitesinden yada cd sinde notomatik kurulum yapmanı öneririm

Açılırken F8 e bas güvenli modu seç açıldıktan sonra aygıt yöneticisinden ekran kartı ve ses dirverlerini kaldır yeniden başlat açılacaktır sonra orjinal driverlerini bul yükle.bu dediğin full driverli versiyon değilmi büyük olasılıkla sürücü çakışması oluyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...