Jump to content

Mavi Ekran Hatası Bad_Pool_Caller

sonnefes48

Recommended Posts

Merhaba Arkaşlar

bilgisayarımı açtımdım zaman ön yükleme ekranından sonra Mavi ekran geliyor ve hata olarak BAD_POOL_CALLER die birsey yaziyor format atmaya kalktımda lisans sözleşmesi geliyor f8 e basıyorum yine aynı hatayı veriyor bütün donanımlarımı söktüm denedim yine aynı Cd den çalışan xpyi kurdum o calişti bir problem yok hardiskin içinede girebiliyorum disk hatalarını giderdim yine aynı bu sorun İnternete araştırma yaptım zamanda tam çözümü bulunmamış yada ben anlamadım

mesela örneğin bir siteden alıntı

Stop 0x000000C2 or BAD_POOL_CALLER

Bu hata mesajı kernel-mode işleminin veya sürücünün geçersiz bellek ataması yaptığında oluşur. Bu sorun bir sürücü veya yazılımdaki bir bugı ortaya çıkarır. Ayrıca bu hata bazen donanım aygıtı içindeki bir sorundan da meydana gelebiliyor.

Bu sorun hakkındaki çözüm önerilerinizi bekliyorum

Saygılarımla

Kesinlikle hdd de bad sector var hiren boot cd deki hdd regenerator ile scan and repair yap büyük olasılıkla windowsunda açılır ama hdd ölmek üzere haberin olsun

Bunuda denedim bi çözüm bulamadım

Cd calisan xp ile c deki önemli dosylarımı d ye aktardım c yi biçimlendirdim cd den calisan xp deyken sonra xpyi kurdum problem kalmadi

Not:Bu sorun Nlite ile editlenmiş xp üstündeyken oluştu

bana zaman ayıran arkadaşlara ayrıca tesekkurler

Bunuda denedim bi çözüm bulamadım

Cd calisan xp ile c deki önemli dosylarımı d ye aktardım c yi biçimlendirdim cd den calisan xp deyken sonra xpyi kurdum problem kalmadi

Not:Bu sorun Nlite ile editlenmiş xp üstündeyken oluştu

bana zaman ayıran arkadaşlara ayrıca tesekkurler

hdd regenarator ile tarama yaparken önce B yazıp sonra R ye çevirmedimi yani formatla zaten düzelir ama aynı hatayı çok yakın zamanda alırsın yine eğer bad sector varsa dediğim program badlari kapatmaya ya da okuyucu başlık oraya geldiğinde görmezden gelmesine yardımcı oluyor en azından hdd yi daha uzun bir süre kullanıyorsun

Saol hocam bu gün senden cok sey ögrendim mesela hdd regenarator programını valla bilmiodum

bu arada o problem varken formatlayamıyordumda tam lisans sözlesmesi gelio f8 basiyorum pat o mavi ekran geliodu ama artik önemi kalmadi saolasın

demek ki hdd bad varmış ama sen yinede güvenme sürekli önemli bilgilerinin yedeğini al bir gün aniden yine gidebilir.Ben hurda hdd yi bu program sayesinde 6 ay kullandım 29600 sectorda bad vardı 3 günde bilgisayar zor halleti yenisini alana kadar idare ettim.Söylediklerimin işine yaraması beni sevindirdi iyi geceler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...