Jump to content

Laptobum Açılmıyor...

ayazoglu

Recommended Posts

Toshiba A200 1m4 model laptobumda bugün Pes 2010'a yama yüklerken tam hatırlamıyorum ama bir iki kere "...read olamadı" gibisinde bir hata aldım ve sonuncu hata alışımdan sonra laptop kendiliğinden kapandı.Isınmadan kaynaklandığını düşünerek biraz bekleyip açmaya çalıştım lakin açılmadı.Güç düğmesine bastıktan sonra güç düğmesi ışığı yanıyor.Ancak işlemci ışığı bir iki kez yanıyor ve bir daha yanmıyor.Bir de dvd sürücüsünün ışığıda devamlı olarak yanıyor(normalde birkaç kezden sonra sönerdi o)Sonuç olarak açılmıyor.Bunun nedeni ne olabilir?

Google'da biraz araştırdım.Genelde anakart arızası çıkıyor.Burdaki deneyimli ve böyle bir durumla karşılaşmış arkadaşların da görüşlerini almak istedim.Tabi umarım anakart sorunu değildir.Çünkü şu ara onu değiştirme gücüm pek yok...

genelde anakarttan yapar

ya da ram'dan

ama benim başıma bir ara benzeri gelmeşti

inanmazsın ama bataryasını çıkarıp taktım düzelmişti

ilginçtir diyorum ama denemekte fayda var .

bazen makinalar sapıklaşabiliyor .

Arkadaşlar ilginize tekrar teşekkür ediyorum.Bilgisayarın sorunu, ekranın çipi yanmış.Fazla ısınmadan kaynaklanıyormuş.Tabi bunda benim de hatam oldu.Fanını falan hiç temizletmemiştim.Neyse şimdi oldu gerçi bana 100 TL'ye mal oldu ama olsun daha kötüsü de olabilirdi.

Yetkili arkadaşlar konuya gerekeni yapabilir.Saygılar...

Arkadaşım eğer laptopta bioas pili varsa ve pil zayıflamışsa,böyle bir hata olunca açmayabilir bu tip durumlarda bataryayı söküp takmak sonuca ulaştırabilir.Ama senin arıza büyük olasılıkla ramdan kaynaklanıyor laptopun aldındaki ramin üstündeki vidaları sök(garantisi yoksa)yumuşak fırça ile ram yuvasını temizle ramin iyice oturduğundan emin olduktan sonra tekrar dene

Not:Bu işlemleri yaparken batarya mutlaka çıkarılmalıdır eğer olmazsa işlemciyide bir defa söküp dene olmazsa tamir yolu görünmüştür

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...