Jump to content

Boot Ekranındaki Şifre

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, geçen arkadaşım XP format cd,si verdi fakat; Kuruluma başlamak için herhangi bir tuşa basınız dio basıyorum sonra " password " istiyor ? Neyin şifresidir anlamadım gitti ? Eğer bir bilgisi olan arkadaş varsa cd'nin içindeki hangi klasörde olduğunu söylerse sevinirim..Teşekkürler.

ARKADAŞIN SANA CD NİN KEYİNİ VERMEMİŞ ANLAŞILAN

HANGİ ARKADAŞINDAN ALDIYSAN ONA SOR

Hayır arkadaşım CDKEY ' elimde var fakat daha kuruluma başlamadan kurulum ekranının gelmesi için şifre istiyor.

BOOT MENÜSÜNDE Mİ İSTİYOR

YOKSA KURULUM İÇİN GELEN MAVİ EKRANDAMI

VE BOOT MENÜSÜ ERİŞİMİ İÇİN BOOT MENÜSÜNÜ KONTROLETTİNMİ?

Boot menüsünde istiyor, hayır etmedim..Nasıl halletcez onu ? Baska bir format CD si ile atmayı deneyince oluyor ama bu cd ile atmıyor boot menüsünde şifre istiyor.

ANA KARTIN BİOS MODENİNİ İNCELEMELİSİN

MARKA VE SÜRÜMDEN ARAŞTIR ANCAK ÖYLE BULABİLİRSİN

Dediğimi anlamadım galiba, başka bir cd ile atmayı deneyince oluyor, bunda şifre istiyor..BIOS ' ile alakası yok galiba:S..herneyse ilgin için sağol;)

bootmenüye şifre konabiliyor

cd üzerinde yazmıyorsa cd ismini dene

yada cd içerisine gözat

CD ' ismini denedim olmadı,CD'içerisinde arama yaptırıyorum şuan içinde " password " geçen herşeyi aratıyorum..Direk hangi klasörde olduğunu bilsek iyi olurdu:D

Evet bios ile alakası yok!

Acaba boot menüsü için ne kullanıldı! (EasyBoot-AeroStudio-Grub4dos vs.)

Bir ihtimal bulnabilir ama duruma göre bulunması zorda olabilir.

Eğer internetten indirdiysen veyahut internette yayınlanan bir çalışma ise google arayabilirsin.

Diğer taraftan boot menüsünü silip yeni boot menüsüde oluştrabilirsin.

Demek istediğim misal içinde XP kur var diyelim. Sen yeni bir multiboot yapıp bu XP kuru kullanabilirsin...

Neyse umarım bulursun, kolay gelsin...

Evet bios ile alakası yok!

Acaba boot menüsü için ne kullanıldı! (EasyBoot-AeroStudio-Grub4dos vs.)

Bir ihtimal bulnabilir ama duruma göre bulunması zorda olabilir.

Eğer internetten indirdiysen veyahut internette yayınlanan bir çalışma ise google arayabilirsin.

Diğer taraftan boot menüsünü silip yeni boot menüsüde oluştrabilirsin.

Demek istediğim misal içinde XP kur var diyelim. Sen yeni bir multiboot yapıp bu XP kuru kullanabilirsin...

Neyse umarım bulursun, kolay gelsin...

CD içinde kendi çapımda arama yaptım bulamadım:S

tahminimce yapımcının internet sitesidir www.tnctr.com gibi :) nereye reklan koyacaklarını şaırdıkar :lol:

@fettan_x Caps Lock u kapat mesaj yazarken. Forum raconunda (daha uygun bir kelime bulamadım) büyük harfle yazmak, birşeyi vurgulamak, bağırmak, onu azarlamak, ona "kapat çeneni" demek oluyor. Ayrıca birçok forumda olduğu gibi kuralllara aykırı :)

onu bunu geç arkadasım kasanı aç anakart'ın üzerinde clrbıos diye 3 bacaklı bi jumper var o jumper genelde 1 ve 2 bacaga takılı olur sen cıkart 2 ve 3. bacağa tak sonra eski yerine tak kasayı aç saat ayarlarını boot ayarlarını yap bitti

onu bunu geç arkadasım kasanı aç anakart'ın üzerinde clrbıos diye 3 bacaklı bi jumper var o jumper genelde 1 ve 2 bacaga takılı olur sen cıkart 2 ve 3. bacağa tak sonra eski yerine tak kasayı aç saat ayarlarını boot ayarlarını yap bitti

Yaptım kardeş, gene password soruyor.

slm

usta sen nerdesin biz nerdeyiz , arkadaş diyorki cd de parola var , biosla alakası yok, başka cd ile oluyor diyor, demiş yani

slm

usta sen nerdesin biz nerdeyiz , arkadaş diyorki cd de parola var , biosla alakası yok, başka cd ile oluyor diyor, demiş yani

ben bıos taki sifreyi anlattım zaten konu o adla acılmıs banane cd'deki sifreden yani o cd'yi kullananın problemi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...