Jump to content

Kasa Modifiyesi

system_32

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar..Yarın yeni bir bilgisyar daha toplayacağım...Parçlarınının siparişini geçtim..Bunun kasasını modifiye etmek istiyorum Flexiden kasa yapacağım tamamen seffaf olacak bunun uzerine neler yaapbilirim guzel gozukmesi için hiç bgir fikirim yok sizden yardım bekliorum SAYGILARIMLA...

renki fanlar var onlardan takalsın 4 tane felan üşte yana alta hem görüntü hemde kasa ısınmaz

Please register to see this content.

bunlarıda aldınmı süper olur xD eğer yaparsan bi resimni işterim :D

hiç deneyen oldumu acaba ? bunu

kasa cam veya sert plastilten olacak fan ve hiç bir delik olamayacak

silikon ile anakart ve diger parçaları yerleştireceksin veeeeeeeeee!!!!!!!!!

kasayı ayçiçek yağı ile dolduracaksın

merak etme kısa devre yapmaz,sadece saglam bir şekilde kasayı yap ki yag akmasın

istersen kasayı yap ilk önce sonra basit bir sistem tak içerisine ve dene manyak bir şey olur o zaman

bosver fanları ışıkları seffaf bir cam kasa en iyisi

kolay gelsin

tattoo çıkartmalar kullanmanı tavsiye ederim. fosforlusunu bulursan işiktan güzel dururlar karanlıkta. hem maliyeti daha düşük olur :)

NOT: fazla fan fazla gürültü demek, demedi deme. Benim başım çatlıyor pcde otururken :D

merak etme kısa devre yapmaz,sadece saglam bir şekilde kasayı yap ki yag akmasın

istersen kasayı yap ilk önce sonra basit bir sistem tak içerisine ve dene manyak bir şey olur o zaman

kolay gelsin

Bence olacak iş değil,ya düşünsene açman gerektiğini ne olacak o kadar yağ? Araba gibi değil ki kaldır liftle boşalt!:D Hem bence atlanan bi nokta var hadi yağı koydun falan peki o ısınan yağı neyle soğutcaksın?

kolay gelsin

hadi ram bir oynadı ve düzeltmen gerekti napan ?

Bence fikirler çok saçma zaten olayın bu duruma gelmesi bile başlı başına bir problem görünüşü hoş bir kasa alın modifiyeye bile gerek kalmayacaktır modifiye kasanın çizilme tehlikesi var temizlerken birçok kusuru var var oğlu var işte ;)

Bence fikirler çok saçma zaten olayın bu duruma gelmesi bile başlı başına bir problem görünüşü hoş bir kasa alın modifiyeye bile gerek kalmayacaktır modifiye kasanın çizilme tehlikesi var temizlerken birçok kusuru var var oğlu var işte ;)

o senin fikrin..modifiye bi tutkudur sen ne anlarsın... :whistle:

Şimdi, soruları bana yöneltin :) Elimden geldiğince yardım etmeye çalışayım.

Kasa tamamen şeffaf olacak diyorsun. 2 Adet UV Kasa Neon'u al. İstanbuldaysan Kadıköy Yazıcıoğlu Pasajı Uygar Elektronik'te var. Adamlar sadece overclock ürünleri satıyorlar. eğer bu işe giriştiysen Şekilli bir CPU soğutucu da al. SATA, IDE kabloların UV duyarlı olsun. LED'li şeffaf fanlar kullan.

Kasayı şeffaf yaptın diyelim. Donanımın görüntüyü bozacaktır. Bu yüzden donanımının performansından çok dış görüşüne de önem vermelisin. Su soğutma sistemini de öneririm. Suya su soğutma sistemleri için yapılan UV Boyalardan da eklersen kasan muhteşem görünecektir :) Ayrıca kablo toplama seti de al. Ve bunlarda UV duyarlı olsun. Ancak tüm yazdıklarımı uygulaman epey bir zaman ve paraya mal olacaktır :)

Evet biraz maliyet gerektiren bir şey o kadar da para yok. . .

Edit: ya bugün sordum flexiyi m2 si 50 tl imiş napsam inanın bilmiorum.. normal kasa daha ucuza gelecek gibi daha bunun fanı falan war ...wuuw 80 bulur sanırsam ama bu tutkudanda vazgeçmek hiç istemiorum daha ucuz maliyetli ne war onerebilrmisniz??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...