Jump to content

Windows 7 64 Bit Yükleyince Acer Dizüstü Çöktü

aliibra81

Recommended Posts

Arkadaşlar Acer kullanıcısıyım bilgisayarda Vista yüklüydü.. Denemek amaçla Windows 7 64 bit yükledim ikisini bir kaç gün kullandım dün gece Windows 7yi cracklemek istedim bilgisayar resetlendi ve bir daha açılmadı hatta biosa bile giremiyorum.. Bilgisayarıma ne oldu ve ne yapma gerekiyor.. Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

• Moderator

Biosa girmemesi ilginç ama eğer crackten kaynaklanan bir sorun ise genelde açılışta büyük harfle "ERROR" yazar onuda total commander ile (bootable cd) ile açıp "C"deki yanlış hatırlamıyorsam grldr adında bir dosyayı silerek eskisine çevirebiliyorsun...

Kardeşim Acer'ın laptop ı mı? Eğer öyleyse geçmiş olsun. 2 sene boyunca çekmediğim kalmadı acer laptoptan. Kurcalamayacaksın acer'ın lsptopını fazla; olana razı olacaksın. İnternet cafeme acer laptop geldiğinde formata falan elimi bile sürmüyorum; diğer eleman uğraşıyor. Çünkü ya mavi ekran hatası veriyor, ya termiği atıyor, ya mutlaka bir şey oluyor. Allah düşmanımı sınamasın Acer laptop ile.

Kardeşim Acer'ın laptop ı mı? Eğer öyleyse geçmiş olsun. 2 sene boyunca çekmediğim kalmadı acer laptoptan. Kurcalamayacaksın acer'ın lsptopını fazla; olana razı olacaksın. İnternet cafeme acer laptop geldiğinde formata falan elimi bile sürmüyorum; diğer eleman uğraşıyor. Çünkü ya mavi ekran hatası veriyor, ya termiği atıyor, ya mutlaka bir şey oluyor. Allah düşmanımı sınamasın Acer laptop ile.

kardeş bendede acer var ve masa üstü gibi modifiye yaptım ram değiştim ekran kartı değiştim. işlemci ile oynadım işletim sisteminin hepsinin denedim 64 bit ultimate var şu an ve sonuna kadar cihazın arkasındayım canavar gibi ısınma sorunu hiç yok. 5536G modeli.

aynı tarz ve marka az önce bana geldi. acma butonuna basıyoum ledi yanıyor (acma butonundaki lambası) ve 5 saniye sonra tekrar sönüyor. büyük ihtimal ya biyosu gidik yada ana karta sorun var cünkü boot ekranı dahi gözükmüyor

cözüm: işin ehli olan birine bırak garantisi varsa senin icin cok cok iyi artı servise ******ürdün zaman win 7 kurup crackleme yaptım sakın deme

elektronik şans işidir acer la falan alakası yok bende acer kullanıyorum amatör bi kullanıcı olduğun belli oluyo neden bende bi sorun yok o zaman bişeyi söylemeden önce 2 kere düşünün

elektronik şans işidir acer la falan alakası yok bende acer kullanıyorum amatör bi kullanıcı olduğun belli oluyo neden bende bi sorun yok o zaman bişeyi söylemeden önce 2 kere düşünün

Amatör kullanıcı falan değilim, daha sonraki aldığım compaq laptop'ta hiç bir problem çıkmadı.

Sadece kendi kullandığıma dayanarak söylemiyorum; cafeme kaç tane acer laptop geldiyse abartısız %90'ı problemli. En aşağı 200 tane Acer laptop geçti elimden. Bunu ben söylemiyorum sadece özellikle Acer, sorunlu tüm modelleri Avrupa, Amerika vb. piyasalardan geri çekip Türkiye ve üçüncü sınıf dünya ülkelerine gönderiyor. Yetkili servisi ise tam bir rezalet. Emin ol senden daha fazla amatör değilimdir en azından. Sen neyin ne olduğunu bilmeden konuşmadan önce 2 kere düşün. Ayrıca elektronik de şans işi falan değildir; al bakalım bir macbook, al bir asus, al bir dell acer'ın onda biri kadar sorun çıkartıyor mu.

Arkadaşım sen diğer arkadaşın da söylediği gibi anlayan birine ******ür; sorun donanımsal gibi görünüyor.

benim bilgisayarda da aynı sorun olmuştu, hdd yi biçimlendirmeyi deneyin ondan kaynaklanıyor olabilir, bios pilini çıkarıp takmayı deneyin garantisi yoksa bu işlemleri yapın!!! yoksa da garantisi varsa servise gönderin. başka da alternatif söz konusu değil bence

crack leme işini bios crack ile yapmışsın galiba oda biosu kurcalayıp bozmuş olabilir. servise gitmenden başka çare yok gibi görünüyo zaten serviste hdd ni açınca anlar win 7 yüklediğini, büyük ihtimalle de garanti kapsamı dışında dır. bu crack leme işlerini serial girerek yapın yahu...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...