Jump to content

Adsl Hat Düşmesi

buraqhan_

Recommended Posts

Arkadaşlar dün airties 5450 modemini aldım.Bütün bağlantıları yaptım.Fakat router kullanılmasına rağmen telefon numarası arandığı zaman yinede adsl hattı düşüyor.Bana bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Yanında verilen Splitterin (hat bölücü) bağlantısını doğru yaptınmı kardeş bu takılı olmaz ise hat modeme direk bağlı ise ve son olarak hattında ek varda buralar ositlenmişse bundan dolayı düşmeler yaşarsın.

O zaman her telefona ana splitterde ayırdığın hattı splitterlerle bölerek telefonlara bağlayacaksın yada tek telefona düşüreceksin en iyisi bir tane telsiz telefon kullanman telsiz telefonlarında bildiğim kadarıyla 2 telsizlisi var sanırım.

buraqhan_

Arkadaşlar dün airties 5450 modemini aldım.Bütün bağlantıları yaptım.Fakat router kullanılmasına rağmen telefon numarası arandığı zaman yinede adsl hattı düşüyor.Bana bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Merhaba

Bu işin en sağlıklı yönü, binadaki mevcut telefon ankesöründen Cat5 veya Cat6 kablosu çekerek, ankesördeki beher uca çift kablo bağlayın, oda içinde de çift girişli telefon jakı ile hatları ayırıp, bir ucuna ADSL diğer ucuna splitter ile telefonları bağlamaktır.

Bu şekilde istediğiniz kadar parelel telefon bağlayabilir ve ADSL hattınız düşmeden her yönden rahat edebilirsiniz..

AirTies modemlerde tekli bir splitter çıkar, bunun telefon hattına bağlanması lazım.

Başarılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...