Jump to content

Windows Xp Kapanma Sorunu

Crazy544

Recommended Posts

ekran kartı ısınınca bilgisayarımı kapatıyo daha önce hiç görmedim

evet yapıyor daha 2 gün önce format attım.Pc açılıyor hoş geldiniz diyor orda pat mavi ekran gelip kapanıyor.Ekran kartı fanı bozulmuş değiştirdik.Sorun düzeldi.Yani format atarkende res atacağı için format yarıda kalıyor..Kapişş!

evet yapıyor daha 2 gün önce format attım.Pc açılıyor hoş geldiniz diyor orda pat mavi ekran gelip kapanıyor.Ekran kartı fanı bozulmuş değiştirdik.Sorun düzeldi.Yani format atarkende res atacağı için format yarıda kalıyor..Kapişş!

pc kapanyor derken güç kesiliyo demek istedi sanırım ki ben öyle anladım fan da sorun var derken de sanırım işlemci fanından bahsediyo. o yuzden ekran kartı fan ı pc kapatmaz dedim:)

pc kapanyor derken güç kesiliyo demek istedi sanırım ki ben öyle anladım fan da sorun var derken de sanırım işlemci fanından bahsediyo. o yuzden ekran kartı fan ı pc kapatmaz dedim:)

Relax beyler Relax ((: mavi ekran sorunu benim pcdede oluyor sorun ramlar

işlemci ısınır. sebebi termal macun bitmiş olmas yada işlemci fan ı tam oturmaması. muhtemeln budur.notebook sa tozdan dolayı yıne ısınır ve diğer dediklerim aynen geçerlidir.

kardeş işlemci fanı oturmamış olabilir ısındıgı zaman reset atar bu sorun bende olmuştu

% 90 power suplly arızalı %10 işlemci aşırı ısınıyordur.Biosdan önce işlemci sıcaklaığına bak 55 den fazla olmasın sonra poweri değiştir çok düşük bir ihtimal anakart üzerindeki fetlerden birinde sızıntı varsa aşırı akım çekiyordur oda powerin gücü yetmediği için kapatabilir ama bu iki söylediğimde kendini kapatıp ,sen power butonuna basmadıktan sonra açılmıyorsa geçerli.eğer reset atıyorsa arıza başka.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...