Jump to content

Facebook Patronuna ölüm Cezası?

erdem_fb_54

Recommended Posts

Facebook'un patronu ölüm cezasıyla karşı karşıya. Peki şimdi ne olacak?

Pakistanlı bir avukat, Mark Zuckerberg'in rahatsız edici bazı şeylerle doğrudan ilgili olduğunu belirten bir raporu ortaya çıkardı. Avukata göre popüler sosyal ağın patronu, İslami içeriğe edilen hakaretin yayılmasında bir numaralı sorumlu.

Hatırlayacağınız üzere "Muhammedi Çiz" adlı yarışma yüzünden Pakistan, Facebook'a kapılarını kapatmıştı. İlgili içerik kaldırıldıktan sonra, 31 Mayıs 2010 tarihinde ise, Pakistan'daki bu engel kalkmıştı.

Pakistan yaptırımlarına göre, peygamberin adını sözlü ya da yazılı, görülebilir bir şekilde, direkt ya da dolaylı olarak herhangi bir şekilde kötü kullanmak cezayı peşinde getiriyor. Avukat Muhammed Azhar Siddique ise hakimleri, gerekli kişileri sorgulamaya ikna etmiş gibi görünüyor.

Bu davada savunması istenecek tek kişi Zuckerberg değil. Kendisiyle birlikte, olaya dahil olduğu düşünülen Dustin Moskovitz ve Chris Hughes ile birlikte, "Muhammed'i Çiz" organizasyonu düzenleyen "Andy" lakaplı alman kadının da savunmaları dinlenebilir.

Bu olay, South Park'ın bir bölümüne konu olmuş, ancak daha sonradan sansürlenmişti. Bölüm içerisinde Hz. Muhammed bir ayı kostümü içindeydi. Aynı zamanda ismi de 'bipleniyordu.'

Davanın 12 Temmuz 2010'da başlaması bekleniyor.

kaynak:cnet

Bu facebaook'taki adiler Atatürk'e ne zaman el atacaklar diye bekliyorum.

Peygamber efendimize etmedikleri hakaret küfür kalmadı Türkiye'de hala tık yok...

Atatürk'e de bulaşırlarsa belki o zaman görülür bu facebook'un pisliği...

Bu facebaook'taki adiler Atatürk'e ne zaman el atacaklar diye bekliyorum.

Peygamber efendimize etmedikleri hakaret küfür kalmadı Türkiye'de hala tık yok...

Atatürk'e de bulaşırlarsa belki o zaman görülür bu facebook'un pisliği...

eke58 abi şu tekeller vs den kurtulsak ama kurtulmamızı sağlamazlar dış güçler içerden çökertiyor hep

diziler oyunlar müzikler filmler siteler

hep bunlar ile gençliğimizin beynini çürütüyorlar hatta bi ek daha yapıcağım

başbakanın dışladığı amerikadaki doktor öz (oz diyorlar)

Türkiye deki yabancı ilaçlar falan hem haram maddeler ile hazırlanıyor dışı vs hemde çalışma isteğini yok eden yani tembellik yapan hormonlar

vs beyni değiştiriyormuş ve şu ünlü kanser doktorumuzda söylemişti

inanmayanlar biraz araştırsın

bana hak vereceksiniz...

Allah Türk'ü Korusun Ve Yüceltsin!

Vay Anasını be :D

Olay Nerelere Gelmiş.Dünya'nın Heryerinde Bu Tür Hakaretler Hep mevcut.Gerek bizim dinimize Gerek onların dinlerine.

Tabi Hz.Muhammed(s.a.v) 'e olan hakaret dozu yükseltilmiş bu hallere gelmiştir.Gerekli işlemleri yapılmalıdır.

Lakin şunu bilin.Bu gün Siz facebookun sahibi olsaydınız.Eliniz kolunuz bağlı olucakdır.Milyon kişinin bulunduğu bir siteyi yönetmek kolay değildir.

Olayı Siyasete getirmeyin.yok dış güçmüş yok iç güçmüş.komplo teorilerinizi kendinize saklayın aman ;)

Saçmalamak konunda Türkler yalnız değilmiş...

Buna saçmalamak denmez.İnanç bir insanın her şeyidir.

İnsanın kutsal saydığı değerlere küfredersen o insandan her şeyi bekleyebilirsin.

Pakistan da haklamış işte onları.

Senin neden böyle bir yorum yaptığına anlam veremedim.

Dinine küfredilince rahat olabilen de ilk seni görüyorum.

Uluslararası hukuk kuralları gereğince siz vatandaşınız olmayan bir kişiyi ülkenize kendi isteğiyle giriş yapmadıktan sonra yargılayamazsınız,ortalık dezenformasyondan geçilmiyor,amaç sansasyonel başlık atıp,3-5 bilgi kırıntısı koyup tıklanma sağlama,sözüm sana değil erdem_fb_54,bu haberlerin kaynağı olacak sitelere.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...