Jump to content

Oyun Oynarken Bilgisayarım Reset Atıyor...

kaan_yrmz

Recommended Posts

arkadaşlar benim bilgisayarda 1gb ram 256mb ati readon x700 ekran kartı var bilgisayarımın power suuply si bozulmuştu değiştirdim ve geldikten sonra farkettim (ki problemin ondan olup olmadığınıda bilmiyorum) cod 2 yi dahi oynayamaz oldum...oyuna giriyorum ve ekran donuyor siyahlaşıyor "entering sleep mode" yazıyor 3 kere tekrarladıktan sonra mavi bir ekran çıkıyor ve bilgisayar yenden başlıyor problem nerden kaynaklanıyordur bana yardımcı olursanız sevinirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ......

Bu arada power suuply im 250w lık...

reset atmanın bir çok nedeni olabilir.. eğer oyunlarda oluyorsa psu ve işlemci sorunu ön plana çıkar.. donanımla bir sorun olduğunda tüm donanımlarınızı teker teker kontrol edip o şekilde değiştirmenizi öneririm. işlemcinizin boştayken sıcaklığını kontrol edin (coretemp ile) bir de mavi ekran kodunu da yazar mısınız.. stop ile başlar..

Yha ısınmadan kaynaklıdır yada ramin yüksek değilse veya pcnin kaldırmayacağı bir oyun yüklemişsen rami zorlarsın işlemciyi zorlarsın çok işlem yaparsan yha donar yada çökedebilir kaldırmayan oyunlar yükleme.

Arkadaşlar yarımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum mavi ekran hatası çok kısa geçtiği için kodunu göremedim ve video çektim yardımcı olabilecek arkadaşlara video nun linkini veriyorum..

Altarnatif

Please register to see this content.

video linki bu kısa bir video zaten ...

bu arada bilgisayarımda windows 7 kurulu cpu kullanımı normalde % 1 %2 gibi değişiyor oyundan çıktıktan hemen sonra %90 lara çıkıyor tabi oyunu oynayamıyorum donuyor hemen alt f4 yapıp çıkıyorum bu normal bişi midir yoksa problem oradan da kaynaklana bilirmi....

Ekran kartının güncel sürücüsünü indirin kurun.

Sorun yine aynen devam ediyorsa.

Tekrar Windows Xp yükleyip.anakart Driverlarını kurdukdan sonra ekran kartının güncel driverini kurmanız yönündedir.

Kolay Gelsin.

Muhtemelen powersupply sistemi besleyemiyor 250w power supply cok güclüz sahsi kanatim en az gerçek watt 350w bir güc kaynağı lazım. benim 500W antec power supply gümledi bilgisayarcıya gittim bana 230W verdi 300 w gösterdi yeter mi diyorum tabi yeter biz bunu Quad core sistemlerde kullanıyoruz dedi (OHA) dedim içimden simdi athon x2 3800+ makinem celeron 1700 gibi yerlerde sürünüyor arada d akapanıyor :)

arkadaşlar bilgisayara format attım(windows 7 idi xp kurdum) bütün driverleri yükledim şimdilik bir problem olmadı inşallah ileride bir problem çıkmaz yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...