Jump to content

Windows.exe Sorunu

emrekuscu

Recommended Posts

s.a uzun süredir pc açılırken:

Kişiselleştirilmiş ayarlar yapılıyor

C:\windows\WinManager\Windows.exe

Şeklinde bir yazı çıkıyor ve pc tamamen açıldıktan sonra hiç bir simgeye tıklayamıyordum daha doğrusu tıklıyordum ama açılmıyordu.ctrl+alt+del yaptığımda görev yöneticisinde 100 taneye yakın "data yanıt vermiyor" yazıyordu.işlemler sekmesine geçtiğimde ise eşit sayıda(100 e yakın) windows.exe açılmış.hepsini tek tek sonlandırınca pc eski haline dönüyor ama baya zamanımı alıyor.Bu windows.exe yi silmek isteyip windows klasöründe win manager i bulamayınca ve internette de konuyla alakalı google dan da bişe çıkmayınca buraya sordum.(Format atmayı düşündüm ama yedeklemek çok uzun süreceğinden atmıyorum). yardımlarınızı bekliyorum

• Editor
İşlemler deki mi? yoksa windowsla beraber açılan programlar mı?

arkadaşım Microsoft'un üretmiş olduğu hiçbir işletim sisteminde Windows.exe adında bir dosya yoktur, sendeki Windows.exe kesinlikle bir virüstür.

o dosyayı bilgisayarından silmelisin, öncelikle msconfig'ten bilgisayar açılışında çalışmasını engellemen gerek....

daha sonra klasör seçeneklerinden izli dosya ve klasörleri göster seçeneğini etkinleştirmelisin ve korunan işletim sistemi dosya ve klasörlerini gizle seçeneğini de devre dışı bırakmalısın...

eğer Vista yada 7 kullanıyorsan Windows.exe dosyasının full sahipliğini alacaksın, sonra da uzantısını bak yada old olarak değiştirceksin, sonra da dosyayı sileceksin...

XP kullanıyorsan, en garanti yolu, bilgisayarı güvenli modda açarak bu dosyayı silebilirsin...

aynı zamanda C:\Windows\system32 klasörü içinde de Windows.dll dosyasını arat, eğer öyle bir dosya varsa onu da sil...

en son olarak crap cleaner programı ile regedit temizliği yap....

kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...