Jump to content

Proce Explorer Mi Doğru, Görev Yöneticisi Mi?

akilli55

Recommended Posts

Proce explorer v11.21 kullanıyorum. aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere proce explorer ile windows 7 görev yöneticisinin gösterdiği RAM KULLANIMI miktarı birbirini tutmuyor. Üstelik küçük bir miktarda değil aradaki fark 600mb lık bir ram kullanımından bahsediyoruz. Acaba hangisi doğru?

Bu arada resime bakarak sistemin winxp olduğunu falan sanmayın. Zaten winxp kullanırkende aynı programı kullanıyordum fakat winxp de tam olarak doğru gösteriyorlardı birbirlerini. Ben temaları kapattığım için windows 7 o şekilde gözüküyor. Kullandığım sistem windows 7. Winxp de kullanırken bu şekilde bir yanlışlık yok. onu hatırlatayım.

70437234.jpg

Kullandığınız "Process Explorer" sürümü eski; şimdiki sürüm 12.04; indirip kurarsanız, görüntüsünü verdiğiniz "System Information" sayfasına fiziksel bellek kullanımına ilişkin grafiğin de eklendiğini görürsünüz.

Hangisi doğru? İkisi de ancak, Process Explorer'daki "Commit" ile Windows Görev Yöneticisi > Performans'taki "Bellek"in işlevi farklı...:)

Bill Amca Sysinternals'i satın alalı çok oldu; o yüzden farklılık pek olmaz...:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...