Jump to content

Pkk'lılar Aktütün'e Giden 4 Kamyonu Yaktı

Sirius

Recommended Posts

PKK'lılar Aktütün'e giden 4 kamyonu yaktı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na inşaat malzemesi taşıyan 4 kamyon, terör örgütü PKK üyelerince yakıldı.

kFkGe.jpg

HAKKARİ - Alınan bilgiye göre, ilçe merkezinden Aktütün köyü jandarma karakoluna malzeme taşıdığı belirtilen 4 kamyon, terör örgütü PKK üyesi bir grup tarafından Uğuraçan köyü Yeşilbayır mezrası yakınlarında durduruldu.

Malzemenin askeri karakola ******ürüldüğünü öğrenmeleri üzerine sürücüleri indiren teröristler, kamyonları üzerlerine benzin dökerek ateşe verdi.

Araçların kullanılamayacak duruma geldiği olayın ardından teröristler kaçtı.

Sürücülerin güvenlik güçlerine haber vermesi üzerine, teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

AA

16 Haziran. 2010

İsrail bu işin arkasında deılse adımı tersten yazarım yok bole bı serefsızlık adam gemımıze saldırdı lımanımıza saldırdı utanmasalar savas acıcaklar

Utanmıyorlar, korkuyorlar. Onun için burdaki şerefsizlerle iş birliği yapıyorlar. Allah'tan can kaybı yok.

Bu şerefsizler bizim halkımız bizim halkımız diyorlar ya terörün tam azgın zamanında Doğu ve Güneydoğuya iş için gidiyordum 38 askerimizi şehit ettikleri sırada neyse sadede geleyim yıllarca almanyada çalışmış bir abi yılların birikimini toplamış ve Güney Doğuda bir lüks otel açmıştı hemde 5 yıldızlı.Yanında yöre halkından işçide çalıştırmaya başladı,1 yıl geçmeden adamın otelini yaktılar ve emeği boşa gitti şimdi herkes diyor ki doğuya daha çok yatırım yapalım eğitim seviyesini yükseltelim kesinlikle katılmıyorum ben başta olsam ; 1 kuruş dahi harcamam zaten kendi kafalarında sınır çizmişler alın kardeşim (Vatan bir bürtündür parçalanamaz dense de) bu toprak sizinse bir de sınır çizerim o sınırdan kuş uçurtmam ha benim tarafımda kalan hala hainlik ederse başını ezerim

Bu adii örgüt ABD VE diğer yaplanmaların oyuncağı bu terörün bitmesi istenseydi biterdi içimizdeki yapılanmanın (ergenekonun) en büyük kozu eminimki hala bu yapılanmadan emir alıyorlar bakınız kan ukusu belgeselindeki komutan'ın anlattıklar bu sonucu çıkarmıyormu "köyden haber geldi terörist grubu köye gelmiş yorgun aç yaralılar var komutan hemen gidip alalım hemen bir rütbeli bir dakika merkezden izin gelsin izinsiz gidemeyiz tmm bekliyoruz karagahdan izin gelmesini bir telefon daha geliyor aynı terörist grup 1.köyden çıkmış 2. köye geçmişler ve hala karagahdan izin gelmesi bekleniyor bir telefon daha 3.köye geçmiş aynı grup teröristler hala izin gelmesi bekleniyor ve teröristler elini kolunu sallaya ırak sınırandan geçip gitmişler" soruyorum size bu ne anlama geliyor Arkadaşlar bizim Gözbebegimiz Tsk 'nın içinde hainler var (ETÖ) Bu hainleri TEmizlemeden ülkemize Rahat yok aydınlık yok :Z

Bu şerefsizler bizim halkımız bizim halkımız diyorlar ya terörün tam azgın zamanında Doğu ve Güneydoğuya iş için gidiyordum 38 askerimizi şehit ettikleri sırada neyse sadede geleyim yıllarca almanyada çalışmış bir abi yılların birikimini toplamış ve Güney Doğuda bir lüks otel açmıştı hemde 5 yıldızlı.Yanında yöre halkından işçide çalıştırmaya başladı,1 yıl geçmeden adamın otelini yaktılar ve emeği boşa gitti şimdi herkes diyor ki doğuya daha çok yatırım yapalım eğitim seviyesini yükseltelim kesinlikle katılmıyorum ben başta olsam ; 1 kuruş dahi harcamam zaten kendi kafalarında sınır çizmişler alın kardeşim (Vatan bir bürtündür parçalanamaz dense de) bu toprak sizinse bir de sınır çizerim o sınırdan kuş uçurtmam ha benim tarafımda kalan hala hainlik ederse başını ezerim

bu tip görüşlere her ne kadar bazı yönleriyle hak versem de;genel itibariyle katılmıyorum..

pkk denilen bu yapılanmanın ne Kürtlerin çıkarını ne de olumlu bir davanın peşinde olmadığı aşikar..içlerinde çeşit çeşit görüşte yerleştirilmiş ajanlar,militanlar mevcut..mesela herhangi bir ülkenin isteğini yerine getirme hemen bunlar devreye sokulup taşeronluk yaptırılıyor..

Doğu'ya yatırımın yapılmaması veya yapılan yatırımların ziyan edilip insanların yıldırılması,zaten bu adilerin istediği şey..

buradakiler cahil kalsın,aç kalsın,onların eline 'bakın devlet size sahip çıkmadı' kozunu ele geçiriyor;ki bu ciddi bir koz..

bakın orada doğru düzgün bir ilköğretim veya aile ağitimi almamış insanlar geliyor üniversiteler ve dağa çıkıp gidiyorlar..niçin?

başta devletin politikasının bu yönde olumlu adımları olmalı ve sonra da gönül dostu insanların..

oraların sorunlarının başında öncelikle cehalet,sonra maddiyat gelmekte..

eğer bizler sahip çıkmaz isek,işte böyle mayası belirsiz soysuz insanlar sözde sahip çıkarlar,oynarlar,oynatırlar..

ve bir hiç uğruna gencecik insanlar ebediyete gidiyorlar,belki yüksek makamlarla ama televizyonda bir annenin bir babanın feryadını görmek kadar yıkan birşey yok beni...

bu işin çözümü devletin kendi içerisinde ve kurumlarındadır,millet zaten aklı selim insanlarla kucaklaşmış durumda..

bu tip görüşlere her ne kadar bazı yönleriyle hak versem de;genel itibariyle katılmıyorum..

pkk denilen bu yapılanmanın ne Kürtlerin çıkarını ne de olumlu bir davanın peşinde olmadığı aşikar..içlerinde çeşit çeşit görüşte yerleştirilmiş ajanlar,militanlar mevcut..mesela herhangi bir ülkenin isteğini yerine getirme hemen bunlar devreye sokulup taşeronluk yaptırılıyor..

Doğu'ya yatırımın yapılmaması veya yapılan yatırımların ziyan edilip insanların yıldırılması,zaten bu adilerin istediği şey..

buradakiler cahil kalsın,aç kalsın,onların eline 'bakın devlet size sahip çıkmadı' kozunu ele geçiriyor;ki bu ciddi bir koz..

bakın orada doğru düzgün bir ilköğretim veya aile ağitimi almamış insanlar geliyor üniversiteler ve dağa çıkıp gidiyorlar..niçin?

başta devletin politikasının bu yönde olumlu adımları olmalı ve sonra da gönül dostu insanların..

oraların sorunlarının başında öncelikle cehalet,sonra maddiyat gelmekte..

eğer bizler sahip çıkmaz isek,işte böyle mayası belirsiz soysuz insanlar sözde sahip çıkarlar,oynarlar,oynatırlar..

ve bir hiç uğruna gencecik insanlar ebediyete gidiyorlar,belki yüksek makamlarla ama televizyonda bir annenin bir babanın feryadını görmek kadar yıkan birşey yok beni...

bu işin çözümü devletin kendi içerisinde ve kurumlarındadır,millet zaten aklı selim insanlarla kucaklaşmış durumda..

Arkadaşlar @eneshocanın dediği gibi malesef bazı eksiklikler var tamam onlar cahil ama unutmayın ki biz de yeterince bilinçli değiliz aşağıda bir video linki var 32. gün programının onu izleyin aslında bizim bildiklerimizin de yeterli olmadığı doğrunun ne olduğunu bilmenin o kadar da kolay olmadığını görebilirsiniz. sorun şu biz israili kötüleyen haberler yapıyoruz onlar da haklı olduğunu anlatan haberler yapıyorlar peki kim haklı israile göre israil bize göre de biz haklıyız.

demek istediğim onları da bizi de birbirimize düşürüyorlar aynı türkü de kürdü de birbirine düşürdükleri gibi ve malesef aynı şeye sadece kürtler değil cahil olmadığını idia eden bizler de katılıyoruz o zaman biz de yeterince aydın değiliz.

kısaca demek istediğim eski yanlışların düzeltilmesi tüm dünyanın barış içinde mutlu bir dünyada yaşaması dileklerimle...

http://webtv.kanald.com.tr/Detail.aspx?Id=4210[/CODE]

Bu adiler yüzünden soyumdan utanıyorum... Kürdüm ama bunu hiçbir yerde rahatlıkla söyleyemiyorum... Umarım imajımız bi gün temizlenir...

İnşaallah...Hayır anlamadığım da şu benim de genetiğime baksan kesin vardır Kürt geni de Türk geni de...

Yani ben biraz sen, sen de biraz bensiz.Zaten toplumlar böyle bütün olmaz mı?

Ahmet biraz Mehmet, Mehmet biraz Ayşe, Ayşe biraz Fatma, Fatma biraz Ahmet olmalıdır.Ki biz bir bütün olalım.

Bu adiler yüzünden soyumdan utanıyorum... Kürdüm ama bunu hiçbir yerde rahatlıkla söyleyemiyorum... Umarım imajımız bi gün temizlenir...

Ben kürt olmayışıma rağmen dediklerini destekliyorum teşekkürler :)

İnşaallah...Hayır anlamadığım da şu benim de genetiğime baksan kesin vardır Kürt geni de Türk geni de...

Yani ben biraz sen, sen de biraz bensiz.Zaten toplumlar böyle bütün olmaz mı?

Ahmet biraz Mehmet, Mehmet biraz Ayşe, Ayşe biraz Fatma, Fatma biraz Ahmet olmalıdır.Ki biz bir bütün olalım.

Ben kürt olmayışıma rağmen dediklerini destekliyorum teşekkürler :)

Konuya sizler gibi ılımlı bakabilmek her babayiğidin harcı değil. Desteğiniz beni onurlandırdı. Teşekkürler!

topunu kimyasal bombayla yok edeceksin başka çözümü yok bunun........

Peki içlerinde iyiler ne olacak ve yok etmek kavramı güneydoğu açısında kulladırsanız bende diyarbakırda oturuyom ve TÜRK'üm yani kısaca "kuruyun yanında yaşta yanar"

Peki içlerinde iyiler ne olacak ve yok etmek kavramı güneydoğu açısında kulladırsanız bende diyarbakırda oturuyom ve TÜRK'üm yani kısaca "kuruyun yanında yaşta yanar"

Türk Kürt ne fark eder. Oradaki Kürtlerin hepsi suçlu mu sanki?

Üstelik kuru yaş kavramı burda yanlış anlaşılabilir.

Türk Kürt ne fark eder. Oradaki Kürtlerin hepsi suçlu mu sanki?

Üstelik kuru yaş kavramı burda yanlış anlaşılır.

"iyi" kavramı bulda "o" işle uğraşmayan insanlar ve Kürt'lerin içinde öle insanlar varki benim için çok değerli Yani Yorumumu Yanlış Anlamayın

arkadaşlar bu iş böyle olmaz.

5000 asker veya polisten oluşan (Gözü Kara) profosyenel ordu kurulmalıdır.

Bu şekilde devam ettiği sürece masum anadolu askerlerimiz şehit olmaya devam edecektir.

Bu olaylardan hem hükümet hem de genel kurmay sorumludur.

Utanma güzel kardeşim, utanma. Ben Türk'üm ama biz bu ülkede Türk'üyle Kürt'üyle bütünüz. Ne Kürtler var bu ülkeye Türk'üm diyenden çok fayda sağlayan. Tanıdığım bordo bereli astsubay bir abi var; has Kürt, Adıyamanlı, her hafta gidip operasyonlarda kellerini alıyor bu şerefsizlerin. Yeter ki sizin gibi bu bayrağın, bu vatanın kıymetini bilsin ekmek yediği tasa pislemesin insan; biz hepimiz tek yumruk olup ineriz bu şer odaklarının tepesine.

Ben faşist değilim hayattaki en samimi canımı vereceğim arkadaşım kürt bu konuda kürtleri değil doğuda gündüz halk gece terörist olanlar için konuşuyorum.2005 eşim hamile çalıştığım yerde 5 aydır sigortam yatmıyor 1 ay kalmış işi bıraktım yeşil karta başvurdum vermediler.Üzerime kayıtlı emlak vergisi varmış.Şimdi soruyorum ezilen halk deniyor yeşil kartan yararlanan kömür yardımı sosyal yardımlaşmadan yardım alanların %80-90 ı alan kim?Polisi taşlayan kim? polisi taşlatıp yeşil kartları iptal olacağını duyan olay çıkaran araçları yakan kim?Arkadaşın biri kürt olduğunu söylemekten utanır oldum demiş utanma eğer araç yakmıyorsan polisi taşlamıyorsan bu ülkeye zarar vermiyorsan neden utanacaksın.Kimse aslını gizleyemez ama Amerika gibi kozmopolit bir ülkede herkes Amerikalıdır herkes amerika için çalışır yediği tasa ..... benim istediğim de budur.Kimse ekmeğini yediği ülkeye ihanet etmesin kardeşi kardeşe düşürmesin düşmek isteyen varsa yukarıda çizdiğim sınırın dışına çıksın.

Ben faşist değilim hayattaki en samimi canımı vereceğim arkadaşım kürt bu konuda kürtleri değil doğuda gündüz halk gece terörist olanlar için konuşuyorum.2005 eşim hamile çalıştığım yerde 5 aydır sigortam yatmıyor 1 ay kalmış işi bıraktım yeşil karta başvurdum vermediler.Üzerime kayıtlı emlak vergisi varmış.Şimdi soruyorum ezilen halk deniyor yeşil kartan yararlanan kömür yardımı sosyal yardımlaşmadan yardım alanların %80-90 ı alan kim?Polisi taşlayan kim? polisi taşlatıp yeşil kartları iptal olacağını duyan olay çıkaran araçları yakan kim?Arkadaşın biri kürt olduğunu söylemekten utanır oldum demiş utanma eğer araç yakmıyorsan polisi taşlamıyorsan bu ülkeye zarar vermiyorsan neden utanacaksın.Kimse aslını gizleyemez ama Amerika gibi kozmopolit bir ülkede herkes Amerikalıdır herkes amerika için çalışır yediği tasa ..... benim istediğim de budur.Kimse ekmeğini yediği ülkeye ihanet etmesin kardeşi kardeşe düşürmesin düşmek isteyen varsa yukarıda çizdiğim sınırın dışına çıksın.

Kardeşim ne sınırı :) Bu vatan, bu topraklar bir bütündür, parçalanamaz. Kanla alınan toprakları kanıyla bizden alabilecek birisi varsa alsın. Yukarıda arkadaşın da söylediği gibi profesyonel bir orduyla bu iş tamamen temizlenir istense. Erdal Sarızeybek söylüyordu; baştaki adamların, yönetici kadrosunun başını almadan bitmez bu iş. Türkiye bir gecede Barzani'yi, Talabani'yi paketleyip getiremeyecek kadar kifayetsiz mi? Osman Öcalan Barzani'nin damadı; kellesini alabilecek düzeyde yetişmiş elemanı yok mu bu ülkenin? Ah şu baştakiler bir nemalanmasa bu olaydan, vatanını sevenlerin önünü açsalar...

Amacım siyaset yapmak değil ne olur yanlış anlamayın. 1993-1995 seneleri arasında PKK'lı militan sayısı 20 binden 5 bine düşürüldü. Halk ayaklanması planlanıyordu PKK tarafından, Türkiye bölünmenin eşiğindeydi. Ne oldu askerinin önünde elinde piyade tüfeğiyle çatışmaya giden komutan? Apar topar emekli ediliverdi; işlerine gelmedi.

Yine arkadaşın dediği gibi bu işten hem hükümet hem de ordu sorumludur. Kendi vatanımız toprakları üzerinde bize kafa tutabilen birileri varsa yazıklar olsun bu yedi cihanı dize getiren ataların çocuklarına.

arkadaşım 1991 den 1997 ye kadar doğu ve güney doğunun her yerine gittim.Yolda tanıştığım insanlar beni eve yatılı çağırdı yolda azığını paylaştık.Doğuda ne siyaseti döndüğünü yaşamayan ancak kulaktan dolma bilir.Bu bölgede çok büyük rant kavgası var olağanüstü hal bölge olayı varken insanlar 2-3 katı maaş alıyorlardı buralarda bu yüzden bu olayların bitmesini isteyen kadar istemeyen de var.Karışıklıktan yaralanıp kaçak mazot uyuşturucu almış başını gitmiş.Müdahale edilemez mi edilebilir ama büyüklerimizin bildiği bişey var demek ki.Sınır olayına gelince halk o kadar bağımsız bir kürt devleti kurmaya inadırılmış ki çoğu türkiye de yaşamak istemiyor ve sokak isimleri köy isimleri değiştiriliyor.Sen kabul etsende etmesende 10 yıla kadar bu nüfus artışıyla yönetim de de değişiklikler olacak bu yüzden şimdiden bağımsızlık isteyenleri gönderecen sınırın dışına bakalım ne olacak hayvancılık mı yapılacak başka şeymi ama sınır kapısından kendi isteğiyle gidenler kesinlikle alınmayacak.Senin dediğin Barzani Talabani türk pasaportu ile yurt dışına giriş çıkış yapıyordu şimdi pkk yı bitirmek için yardımlarını bekliyoruz hal ortada gerisini sen düşün.Çok açılıyorum kalın sağlıcakla

arkadaşım 1991 den 1997 ye kadar doğu ve güney doğunun her yerine gittim.Yolda tanıştığım insanlar beni eve yatılı çağırdı yolda azığını paylaştık.Doğuda ne siyaseti döndüğünü yaşamayan ancak kulaktan dolma bilir.Bu bölgede çok büyük rant kavgası var olağanüstü hal bölge olayı varken insanlar 2-3 katı maaş alıyorlardı buralarda bu yüzden bu olayların bitmesini isteyen kadar istemeyen de var.Karışıklıktan yaralanıp kaçak mazot uyuşturucu almış başını gitmiş.Müdahale edilemez mi edilebilir ama büyüklerimizin bildiği bişey var demek ki.Sınır olayına gelince halk o kadar bağımsız bir kürt devleti kurmaya inadırılmış ki çoğu türkiye de yaşamak istemiyor ve sokak isimleri köy isimleri değiştiriliyor.Sen kabul etsende etmesende 10 yıla kadar bu nüfus artışıyla yönetim de de değişiklikler olacak bu yüzden şimdiden bağımsızlık isteyenleri gönderecen sınırın dışına bakalım ne olacak hayvancılık mı yapılacak başka şeymi ama sınır kapısından kendi isteğiyle gidenler kesinlikle alınmayacak.Senin dediğin Barzani Talabani türk pasaportu ile yurt dışına giriş çıkış yapıyordu şimdi pkk yı bitirmek için yardımlarını bekliyoruz hal ortada gerisini sen düşün.Çok açılıyorum kalın sağlıcakla

Dediğin gibi yaşamayan bilemez :) Ama sanırım 6 yaşında evi taranan, Hakkari, Şırnak, Van, Bitlis ve bilimum yerde kalmış biri de bilir artık öyle değil mi?

Aynı sorundan şikayetçiyiz; baştakilerin yeterli önlemleri almamalarından. Bildikleri vardır diyorsun; bildikleri küplerini doldurmak. Yoksa emin ol İsrail'e kafa tutmaktan çok daha kolay ve zararsız PKK'yı imha etmek.

Elbet bir gün ülkenin başına kendini düşünmeyen, vatanını milletini seven biri gelecek; Atatürk'ten sonra bir lider daha gelecek elbet. Bu ülke öyle kolay kolay bölünmez; senelerdir uğraşıyorlar bölemediler; bölemezler rahat ol. Ben sadece pisi pisi giden gencecik fidanlara, ailelerine, milyonlarca dolara yanıyorum.

Dediğin doğru bak bu nüfus artışıyla yönetimde değişiklik olacak gibi gözüküyor.

Eh şimdi hak veriyorum her aileye en az 3 çocuk :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...