Jump to content

Seagate 3,5" 1.5 Tb Freeagent Desktop Harici Disk

quadcore

Recommended Posts

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st315005fdd2e1-rk-3,5-1.5-tb-freeagent-desktop-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=35331

bu ürünü myro bilgisayardan aldım yaklasık 1 hafta olacak adanadan yani ama bu ürün hakkında tam olarak yalan yanlıs bilgiler war yani alttaki attıgım resimde hersey görünüyor zaten ve arada cık cık diye ses yapılıyor ve kesiliyor

hdd 7200 rpm olacagına 5900 rp adaptörümü bozuk diyecem tam voltaj vermiyor diyecem ama oda saglam

sizde de nasıl bir resim atarsanız everest programından depolama ata yı secin hangi hdd kullanıyorsanız onun dönüş hızı asagıda yazıyor

umarım sizdede öyledir yoksa cok süphem war :(:(

5583.jpg

l

Seagate yeni nesil yüksek kapasiteli disklerde bu sorun var maalesef, bu tamamen düşük voltajdan kaynaklanıyor, daha önce 3 adet 500 GB garantiye gönderdim, değiştirdiler fakat gelende de aynı hastalığı yapınca güç kaynağını 500 Watt yaptım, yaklaşık 3 aydır normal çalışıyor, öncekilerde sıfır disk 350 watt ile 1 hafta için de ötmeye başlıyordu, çok ince bir cık sesi çıkartıyor..

Seagate yeni nesil yüksek kapasiteli disklerde bu sorun var maalesef, bu tamamen düşük voltajdan kaynaklanıyor, daha önce 3 adet 500 GB garantiye gönderdim, değiştirdiler fakat gelende de aynı hastalığı yapınca güç kaynağını 500 Watt yaptım, yaklaşık 3 aydır normal çalışıyor, öncekilerde sıfır disk 350 watt ile 1 hafta için de ötmeye başlıyordu, çok ince bir cık sesi çıkartıyor..

ama bu tasınabilir sen kasadaki hdd anlatıyorsun .aynen o sesi cıkarıyor ama normalde hersey güzel calısıyor olmassa avometreyle olcerim akımı ama ben wd harici diskte böyle sorun yoktu ama

bu sesi veriyor ama okuma hızı aynı yanı sorun warmıdır yoksa normalmi

cık cık diye ses weriyor kafa sesi deqil biliyorum ama ses duyuluyor yanında 20 30 cm aralıkla durursan peki nedir bunun sorunu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...