Jump to content

Windows Xp Kurulmuyor

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarıma format atmak istedim. Ancak sürücü seçme yerine geldiğimde sürücü seçtim, ve bu Windows XP için uyumlu değil dedi. Daha sonra TNC XP'nin BOOT kısmında HirenBootCD'yi seçtim ve Disk BÖlümleme araçlarından birisi ile hepsini sildim. Şimdi bölümleri istediğim gibi oluşturamıyorum. Ayrıca kuruluma başladığımda çıkan Windows bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını inceliyor... ekranından sonraki mavi kısım gelmiyor. Daha önceden bu sorunlar hiç olmazdı.

Bunun herhangi bir çözümü var mı?

Ayrıca Hiren Boot CD'deki programlar açılırkende siyah ekran kalıyor. Yani hiçbirşey yapamıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum, ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Söylediklerine bakıldığında ilk akla harddiskinde badsector oluşmuş gibi duruyor, eğerki oyleyse harddiskin farklı bölümlerine kurmaya çalışman gerekecek. başka bir format cdsi ile dene tekrar olursa çıkan mavi ekrandaki 08001007a gibi bir hata verecektir o hatayı nette bir araştırmasını yap.

arkadaşım bilgisayarının donanımları fazla ısınmışsa ondan olabilir birde okuyucuyla alakalı sorun olmuş olabilir.

Aynı sorun bendede oldu, bi süre uğraştım ve xp kurmuştum.Bazılarına hönk diyebilirsin ama denemende fayda var.

-Diskini fabrika ayarlarına döndürmen.

-Sanal XP ile birimlerini tamemen silmen önce FAT sonra tekrar NTFS türünde format atman

-Sata ise sata kablonu değiştirmen ve sata girişinide değiştirmen.

-Bios pilini çıkartıp anakartını sıfırlaman.

-Eğer hiç biri olmaz ise diskini işletim sistemi kurulmuyor diyerek yetkili servisine bırakmanı öneririm.

Uzun ama son madde hariç tümünü denemiştim.He hangisi bu işi düzeltti bilemem ama düzelmişti..

Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...