Jump to content

Hard Disk Hatası(disk Durmadan Gözden Geçiriliyor)

microp44

Recommended Posts

Merhabalar,

Bilgisayarıma Bir Anda Bişiler Oldu Yavaşladı. Ve Hard Disk'ten Aşınma Gibi Ses Geliyor Sonra Donuyor Ve Reset Atıyorum.Attığımda İse PC Açılmıyor PC Markası CASPER Olduğu için CASPER yazıyor ve gitmiyor "ctrl+alt+delete" Yeniden Başlatıyorum Gen Aynı Oluyor. Sonra İse Hard disk kablolarını hard diskten cıkartıp takıyorum(güçü kestikten sonra) sonra ise Düzeliyor ve D Dİski Gözden Geçiriliyor Ve Sonra Açılıyor Bazen Açılmışyor Ve Hata Veriyor Mavi Ekran Geliyor. Ayriyettende Gözden gecirme C Disk idi ama format attım sonra D Disk GÖzden Geçiriyor..

Bu Donmanın Sebebi Nedir ? + Neden Durmadan Disk Gözden geçiriliyor ? + Neden Mavi Ekra Geliyor ? A

Ayriyettende PC Format Atarkende Aşınma Gibi Ses Geldi Formatın ortasında dondu.Mecburen yeniden başladım Ve Formatı 1 saat'te Atı.

Çözümlerinizi Bekliyorum.

İyi Günler.

bad sector vardır hd tuneyle eror test yap fizksel hataları onaran yazılım yoktur var diyenler aldatmaca üzerini kapar 1 hafta sonra yine fırklar.varsa yeni hardisk alıcan..

Bilgisayarı Elden çıkarmayı düşünüyorum.

hard diski biçimlendir

Kaç kere biçimlendirdim ama olmuyor (denemiştim)

komple diski biçmlendir sonra bölümle yapıp formatla kur sistemi

D disk'i formatlayamıyorum çünkü dosyalar var önemli.Yedekte hard disk olmadığı içn D disk'i format atamıyorum.

öncelikle arkadaşım birtane bootlu windows98 cd temin et büyük ihtimalle senin anakarttaki hdd slotun satadır o kabloyu değiş yenisini tak
daha sonra windows98 cd ile başlat

fdisk komudunu kullanarak hdd sıfırla ve fat 32 yap sonra biçimlendir biçimlendir sonrun büyük ihtimal kablodadır eğer çok ses cıkarıyosa ve takılıyosa microp44 arkadaşımızın dedigi gibi sektör oluşmutur artık bu hdd den sana hayır yok ama dediklerimi önce bir dene umarım düzelir.

sürücü:\cd win98
sürücü:\win98> fdisk
fdisk komudu seni yönlendirecektir siyah ekranı iyice oku ve uygula

öncelikle arkadaşım birtane bootlu windows98 cd temin et büyük ihtimalle senin anakarttaki hdd slotun satadır o kabloyu değiş yenisini tak

daha sonra windows98 cd ile başlat

fdisk komudunu kullanarak hdd sıfırla ve fat 32 yap sonra biçimlendir biçimlendir sonrun büyük ihtimal kablodadır eğer çok ses cıkarıyosa ve takılıyosa microp44 arkadaşımızın dedigi gibi sektör oluşmutur artık bu hdd den sana hayır yok ama dediklerimi önce bir dene umarım düzelir.

sürücü:\cd win98

sürücü:\win98> fdisk

fdisk komudu seni yönlendirecektir siyah ekranı iyice oku ve uygula

bu cd için link verebilecekmisin

HDD yi başka bir pc ye takıp dene aynı sorun var mı yine açılmıyorsa aynı sorun devam ederse Pc açıkken kendi HDD ni bağla içindeki bilgilere ulaşabilmen için yani dosyaları kurtarmak için.Dosyaları aldıktan sonra HDD yi kople silip biçimlendir.

Buna benzer bir olay başıma geldi 3-4gün önce ,Pc bakımcılarına ******ürdüm HDD alt tabakası yanmıştır dediler service gitmesi gerekmiş vay vay vay :whistle:

dedim şunu bir USB yoluyla bağlarmısın aaa çalıştı dedi , hemen HDD yi alıp evde sorunu kendim çözdüm yükarıda anlatığım gibi..

Kolay gelsin...

Hdd ne scandisk yap hata denetimi yap.Sorun kalmaz.Herşeye rağmen d içindekilerin tam yedeğini dvd ye cek yukarda arkadaşın dediği gibi tüm partları kaldır sonra tekrar partlara ayır ve işletim sistemini kur.

hdd nin kablosunu değiştirmeyi dene bide, örn cd rom un kablosunu tak kullan aynı hataları verecek mi scandisk yapar gene çünkü normal olarak hdd kapanmamış scandiski yaptır cd romun kablosuyla sonra normal kullan...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...