Jump to content

Ekran Kartımın Sorunu

oguzcan.15

Recommended Posts

oyunlarda 256 MB gösterdiğini nereden biliyorsun ?

eğer öyleyse de senin ekran kartin 256'dir zaten

paylaşımlı gibi kavramlar vardı

belki oyle 512 oluyordur

256 MB ama HyperMemory ile 512 MB oluyor olabilir.

Fakat o kartın 512 MB olması sana fazla avantaj sağlamayacaktır.512 MB HD2400, 256 MB HD2400'den çok hızlı değil. Ekran kartının performansını bellek miktarı belirlemez.

256 MB ama HyperMemory ile 512 MB oluyor olabilir.

Fakat o kartın 512 MB olması sana fazla avantaj sağlamayacaktır.512 MB HD2400, 256 MB HD2400'den çok hızlı değil. Ekran kartının performansını bellek miktarı belirlemez.

hypermemory derken?

hypermemory derken?

Ekran kartının RAM'den bellek çalabileceğini belirten teknoloji. Örneğin kartın 256 MB belleği vardır fakat üstünde 1 GB yazar. Buradaki 768 MB bellek sistem RAM'inden alınacaktır. Bu da hem sistem performansını düşürür hem de karta hiç bir performans katkısı sağlamaz. Zira ekran kartının performansı yukarıda da belirttiğimiz gibi GPU'ya bağlıdır.

http://www.chip.com.tr/forum/ekran-karti-performans-siniflandirma-ve-satin-alma_t82149.html[/CODE]

Ati ekran kartları genelde çift çekirdek oluyor benim ekran kartımda masaüstünden bakınca 128 mb gösteriyor ama 256 mb lik bir oyunu çalıştırabiliyor.

Salla babam salla.

HD5970 ve x2 ibaresi olan kartlar dışında hiç bir ATI kartı çift çekirdekli (Yani çift GPU'lu) değildir. Lütfen bilmediğimiz konular hakkında yorum yapmayalım.

Ekran kartı belleği yüzünden bir oyunu açılmaması az rastlanmış bir olaydır zaten.

Mesela 128 MB 6600GT ile de COD4,Crysis açabilirsiniz.

http://www.chip.com.tr/forum/ekran-karti-performans-siniflandirma-ve-satin-alma_t82149.html[/CODE]

Salla babam salla.

HD5970 ve x2 ibaresi olan kartlar dışında hiç bir ATI kartı çift çekirdekli (Yani çift GPU'lu) değildir. Lütfen bilmediğimiz konular hakkında yorum yapmayalım.

Ekran kartı belleği yüzünden bir oyunu açılmaması az rastlanmış bir olaydır zaten.

Mesela 128 MB 6600GT ile de COD4,Crysis açabilirsiniz.

Ben zate nburada görüş bildirdik, bilmiyorum ben bilen birisine sordum bu cevabı verdi bence böyle olmuş olabilir diye bir nebze olsada yardım etmeye çalıştım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...