Jump to content

Sistem Görüntüsünü(İmage) Dvdye Nasıl Yazdırılır?

kiziloguz

Recommended Posts

Arkadaşlar durumum şöyle: Dell dizüstü bilgisayarım var, partionlarla oynadım, yeni partiona( d sürücüsüne) xp kurdum falan derken bir de baktım ki asıl işletim sistemim Win 7 gitmiş. recovery yaptığımda da (bootmgr is missing) hatası veriyor. Yüzlerce kişiyle konuştum çözüm olmadı. Asıl sorum şu daha önce aldığım microsoftun içinden alınan sistem görüntüsünü dvdye nasıl yazdırayım ki kurtarma seçeneklerinde görünsün ve ilk günkü haline gelsin. bilgisayarın hangi bölümüne attıysam bu bölüm silinecektir başka bir sürücüye yükleyin diyor. sistem görüntüsü 20 gb:( Bilen yada yorumu olan olursa sevinirim.

aynı şey benimde başıma geldi diyebilirim benimki toshıba cd den çalışan xp taktım bilgisayara boot ettim açılırken dondu sonra bilgisayrarı yeniden başlattım cd yi çıkardım birde ne görim yerel disk d gitmişş hdd recoveriy herşey oradaydı acronis ile kurtardım hepsini yeniden d oluşturup oraya kopyaladım ama recovery çalışmadıı yapacakta bişey yokk

recovery gitti daha doğrusu halen var dosyalarda sorun yok ama kurtarma pencesinde yok. Peki aldığım windows imageni nasıl dvdye bölebileceğimi veya ağdan nasıl gösterebileceğmi bilen var mi acaba yaa. orijinali dururken korsan windows kullanmak istemiyorum. yıllar sonra bi orijianal windowsum oldu zaten... :D:dribble:

arkadasım bak saten leptopun altında windpwsun orijinal keyi var onu girince orijinal oluyo satenn senin yapma gereken tek şey siteden driver ları indirmekk

Bazı Dell laptoplarda altında key yok nolucak?

Buna benzer bir konu bende açmıştım ama cevap gelmdi , yani pc ilk alındığında açtığın zaman laptopu Recovery DVD leri oluşturmadıysan yandın ...

Peki bu laptoplar ilk açlışta mı soruyor sadce bu Recovery dvd si oluşturma olayını onu anlamadım?...

Bazı Dell laptoplarda altında key yok nolucak?

Buna benzer bir konu bende açmıştım ama cevap gelmdi , yani pc ilk alındığında açtığın zaman laptopu Recovery DVD leri oluşturmadıysan yandın ...

Peki bu laptoplar ilk açlışta mı soruyor sadce bu Recovery dvd si oluşturma olayını onu anlamadım?...

Evet malesef oluşturmadım recovery dvdsini, ancak şu var, Windows 7 lerde açılışta F8 yaptığında kurtarma seçenekleri çıkıyor. o seceneklerin içinde dell recovery seceneği çıkıyor bu sayede recovery yapabiliyorsun ama benim recovery bölümüne bisey oldu sonuç alamadım. Yani eskiden görünen bu seçenek, şimdi yok:(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...