Jump to content

Msn Ve Facebook Hırsızlıkları Ve Yasal İşlemler.

siranusta

Recommended Posts

Şifrelerinizin başkasının eline geçmesinin sonrasında belkide telafi edilemeyecek sonuçlar doğurduğunu hepimiz biliyoruz. Örnek olarak bir MSN kullanıcısıysanız listenizde Aile, Arkadaş ve İş Çevrenizden sizin için oldukça önemli kişilerin adreslerini bulunduruyor olmalısınız.

Kötü niyetli bir kişi teknik olarak ismini bilmediğiniz bir Sanal Korsanlık yada Dolandırıcılık yöntemiyle şifrelerinizi ele geçirmiş olabilir. Bunun neticesinde şu ana kadar olan olayları gözönünde bulundurduğumuzda bu kişi Listenizden, Kısa zamanda Paraya çevrilecek Kontör, Kredi Kartı Bilgisi talebinde bulunabilir, devamında listenize küfür ve hakaret içerikli mesajlar göndererek sizi mağdur duruma düşürebilir.

Kötü niyetli olan bu kişilerin bulunması yaşananları %100 telafi etmesede, konu hakkında tahkikat yaptırılarak kişilerin cezalandırılmasını sağlamak bir vatandaşlık görevi, bir başkasının zarar görmemesi için de önlemdir.

Örnek Teşkil Etmesi açısından İsimler ve Olaylar Hayali olarak kullanılıp, Gerçek Hayatlar ve Gerçek olaylar referans alınmıştır.

DENİZLİ CUMHURİYET SAVCILIĞINA

Müşteki:

Adı Soyadı : Kemal Kunduracı

TC Kimlik No : 12345678901

Telefon : 0 312 123 45 67 – 0 505 123 45 67

Adres : Pazar Mah. 47. Cad. No:16/2 Çınar / Denizli

Şüpheli:

Adı Soyadı : -

TC Kimlik No : -

Telefon : -

Adres : -

Suç Tarihi : 25 Nisan Pazar

Konu : Özel Hayata Müdahale, Kişisel Bilgileri Ele Geçirme ve bozarak yok etme, Hakaret, Dolandırıcılık, Cinsel Taciz, Haberleşmenin Gizliliğini İhlal,

Olay :

1. 25 Nisan Pazar akşamı Saat: 14:00 Sıralarında Evimde yada Bilgisayar kullanabilecek bir yerde değilken, Alışveriş amaçlı dolaştığım sırada Bengü Yağız isimli arkadaşım beni yukarıda vermiş olduğum GSM numaramdan arayarak MSN isimli Haberleşme amaçlı kullanılan Bilgisayar Programından Kendisinden Kontor istediğimi, devamında Bengü YAĞIZ kontor göndermediğinde kendisine Sinkaflı Küfürler ettiğimi, Kişisel İletilerimde şahsımın sinkaf edilmesini yazdığımı söyledi.

2. Acele ile bir İnternet Kafe ‘ye gittim ve MSN isimli Haberleşme Programına kendi kullanıcı adım ve Kullanıcı şifrem ile giriş yapmayı denedim. Program Kullanıcı Şifremi kabul etmedi çünkü kötü niyetli kişi yada kişiler tarafından bilmediğim bir yöntem ile ele geçirilip değiştirilmişti

3. Devamında Aile, İş ve Arkadaşlarımdan gelen telefonların ardı arkası kesilmedi ve Aile Hayatım, İş Hayatım ve Arkadaşlık hayatım ciddi yaralar alarak bu konu Psikolojimin bozulmasına, Günlük Hayatımı normal düzende yaşayamamama ve bir bayan olarak Çevremde ve Toplumda Kişiliğimin Rencide olmasına neden olmuştur.

Kanıtlar :

1. İnternet Adresi: www.hotmail.com

2. Hizmeti Sağlayan Firma Bilgileri: Microsoft Ankara Ofisi: Bilkent 2.Cad. Cyberplaza C Blok, Kat:4 Bilkent, 06800 Ankara/Türkiye

3. Kullanıcı Adım: g4mz3Forumda msn, mail, adres, gerçek isim vs. bilgilerinizi paylaşmayınız.com, Kırılan ve Değiştirilen Kullanıcı Şifrem: 123456

Sonuç ve İstem :

1. Almış olduğum Bilişim Suçları Danışmanlığı Neticesinde konunun aydınlatılabilmesi için verdiğim tüm bilgilerin yeterli olduğunu beyan eder, Hizmet Sağlayıcı firmadan belirtilen gün ve saat ‘de, Belirtilen kullanıcı adına Giriş yapan Bilgisayarın IP numarasının ve devamında bu IP ‘yi kullanan Telefon Numarasının, Adresinin Tespiti ve Sorumlunun yakalanması,

2. Servis Sağlayıcı Firmadan Belirtilen Gün ve Sonrasında Yapılan tüm yazışmaların dökümünün elde edilmesi ve Kanıt olarak kayıt altına alınması,

3. Sorumlunun Türk Ceza Kanunu ‘nun; Madde 243: Bilişim Sistemine Girme

, Madde 244: Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme, 105. maddede “Cinsel taciz suçu”, 107. maddede “Şantaj suçu”, 123. maddede “Kişilerin huzur ve sükununu bozma suçu”, 124. maddede “Haberleşmenin engellenmesi”, 125. maddede “Hakaret suçu”, 132. maddede “Haberleşmenin gizliliğini ihlal suçu”, 134. maddede “Özel hayatın gizliliğini ihlal suçu”, 157 ve 158. maddelerde “Dolandırıcılık suçu”, 226. maddede “Müstehcenlik suçu”, 267. maddede “İftira suçu”, Maddelerinin de dikkate alınarak Sorumlu yada Sorumlular hakkında kamu davası açılmasını, Güvenlik tedbirlerinin uygulanmasını Arz ve Taleb ederim.

Tarih, İsim, İmza,

Bilişim Suçları / Cemal Mete HAYIRLI

Alıntıdır...

Şüpheli:

Adı Soyadı : -

TC Kimlik No : -

Telefon : -

Adres : -

bunları nerden bilecenki ?

Eğer bu bilgilere sahipseniz dava açabilirsiniz aksi taktirde meçhul kişilere dava açmanız mümkünmü bunu bir avukat'a sormak lazım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...