Jump to content

Acer Aspire 5739g Format Sorunu

blue_depth_85

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar elimde acer aspire 5739g laptop var. bu laptopa xp kuramıyorum çeşitli xp cd leri denedim ama hiçbiri fayda vermedi ana kurulum dosyalarını yukluyor hdd secenek bolumune bıcımlendırme bolumune gelırken orada mavi ekran hatası verıyor neden olabılır windows 7 kurunca bır sorun yok xp yuklerken mavi ekran hatası verıyor.Yardımcı olabiirseniz sevinirim

Biosdan sata yı ıde olarak değiştirdim sorunsuz olarak formatı xp yuklendi daha sonra

Sata sürücülerini indirin.

Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisini açın.

IDE ATA/ATAPI denetleyicileri seçin. Birincil IDE kanalına sağ tıklayın ve sürücüleri güncelleştiri seçin.

Windows Update sitesine bağlanmayın yani Hayır. Bu kez değil seçeneğini işaretleyin.

Listeden ya da belirtilen konumdan yükle'yi seçin.

Arama.Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim'i tıklayın.

Disketi var seçeneğini seçin ve az önce kopyaladığınız dosyaların olduğu klasörü gösterin. 2 dosyadan iachi olanı seçin. İlerleyin.

Karşınıza bir kaç seçenek çıkacak. Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M) i seçin.

Gerekli driverleri sistemizine yükleyecek ve Restart etmenizi isteyecektir.

Yeniden başladığında hata verecektir. Sebebi ise biosta sata'nın kapatılmış olmasıdır. Bios'a girin ve sata özelliğini aktif hale getirin. Böylece sata hdd kullanan bir windows xp işletim sisteminiz olacaktır.

Yeniden başladığında windows normal olarak açılacaktır. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisini açın. IDE ATA/ATAPI denetleyicileri seçin. Yanında sarı bir ünlem işareti olan "Intel® 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller" seçeneğine sağ tıklayıp güncelle diyin. İndirmiş olduğunuz sata sürücü klasörünü tekrar gösterin. Otamatik olarak yükleyip tekrar başlamasını isticektir. Açılış sırasında biostan tekrar sata özelliğini açın.

bu yontemı kullanmıs oldugum laptop Acer Aspire 5739g

ama arastırmalarım da dıger laptoplar ıcınde gecerlı oldugunu gordum ( Kendi sata driverleri )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...