Jump to content

Linux'un En Ünlü Olduğu Yerler

pc-se7en

Recommended Posts

Birleşik Devletler Savunma Departmanı

DeptOfDefense.jpg

Birleşik Devletler Denizaltı Filosu

NavySubmarine.jpg

Münih Şehri, Almanya

Munich.jpg

İspanya

Spain.gif

Federal Havacılık Yönetimi

FAA.jpg

Fransız Parlamentosu

French.jpg

Çin Endüstri ve Ticaret Devlet Bankası

ChinaBank.jpg

Pakistan Okulları & Kolejleri

Pakistan.jpg

Küba

Cuba.jpg

Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanlığı

Macedonia.jpg

Birleşik Devletler Posta Servisi

PostalService.jpg

Birleşik Devletler Federal Mahkemeleri

FederalCourts.jpg

Mexico City Hükümeti

MexicoCity.jpg

Garden Grove, California

GardenGrove.jpg

Largo, Florida

Largo.jpg

Çek Cumhuriyeti Posta Teşkilatı

Czech.jpg

Rus Okulları

RussiaSchool.jpg

Alman Üniversiteleri

GermanUniversity.jpg

Filipinler

Phillippines.jpg

Gürcistan

Georgia.jpg

Tamil Nadu Hindistan Bölgesi

TamilNadu.jpg

İsviçre Okulları

SwissSchools.jpg

Bolzano, İtalya

BolzanoItaly.jpg

Kerela, Hindistan

KerelaIndia.jpg

Her Çocuğa Bir Dizüstü Kampanyası

OneLaptopPer.jpg

Indiana Okulları

IndianaSchools.jpg

Novell

Novell.jpg

Google

Google.jpg

Amazon

Amazon.jpg

Peugeot

Peugeot.jpg

Aslında devlet dairelerinde pardus yaygınlaşmaya başladı ama bireysel kullanıcı için hala karmaşık (windowsa göre ) ve windowsun egemen olduğu bir yerde windowsda çalışan programların ve özellikle 1,500 2,000 tl ve üzeri fiyatlara alınan oyun pclerinde oyunları akıcı bir şekilde oynatamadığı sürece sadece bir kesim tarafından kullanılır.Linuxun pardus dahil bir kaç sürümünü kullanıp demiş biri olarak suan hala windows kullanıyorum çünkü pcmde tanımadığı donanımlar çözümlenemeyen hatalar meydana geldi ama gayet güzel ve herşeyi içerisnde barındıran işletim sistemleri ama alışınca birşeye vazgeçmek zor bir devlet dairesinde çalışanlar pardusu windows temasına benzer bir görünümle kullanıyorlardı :)

Türkiye'de de windows ünlü işe bak :)

çünkü bilişim yani pc doananım ve yazılım bilgisi yerlerde olduğu için önüne ne sunulursa o...acemi işi basit ve bilinir. exe leri lünux da çalıştırmaya kalkan bile bir sürü forum üyesi var düşünün yani :D seviyeyi :D

Türkiyede özellikle stratejik önem taşıyan kurumlar Linux kullanmalı ama kendi Linux derlememizi.Bazı arkadaşlar bana kızacak ama yerli işletim sistemi diye anılan Pardus gibi Suse çakması bir şey yerine daha ilgi çekici bir linux olmalı.Hadi linuxu boşverin daha güzeli C dili ile bir işletim sistemi yazma projesi vardı sanırım C dili ile ilgili bir derneğin yürüttüğü hala devam ediyor sanırım.İşte bu şekilde her şeyiyle bize ait olan bir şey.

@xarax

sana katılıyorum maksat bir temel üzerine birşeyler yapmak değil temelinide oluşturabilmek ozaman diğerlerinden farkımız olur ama c ile işletim sistemi çok zor olur ama yabilabilirse gayetde güzel olur

olmayacak birşey değil ama pardus kadar üzerine düşülmesi ve desteklenmesi lazım yeterli desteği ve ilgiyi görmezse böyle bir çalışmanında bir değeri kalmaz pardus bile belli bir yere gelmek için ne kadar uğraştı hala devam ediyorlar bu çabalarını taktir ediyorum cd gönderme projesi güzel zaten bir çok dergi ilede veriliyor arkadasında tübitak desteği olan bir işletim sistemi windows ise artık isim satıyor diyebiliriz yenilik yerine görsellik artırılıp piyasaya yeni sürüm diye sürülüyor

@xarax

sana katılıyorum maksat bir temel üzerine birşeyler yapmak değil temelinide oluşturabilmek ozaman diğerlerinden farkımız olur ama c ile işletim sistemi çok zor olur ama yabilabilirse gayetde güzel olur

c bir sistm programalama dilidir ve sistem programcıları hem alt seviye hem de sistem programlama dili ve geniş kullanım olanakları sayesinde c kullanır ve yukarıda bahsedilen dernek (işletim sistemi yazan) ve sistem programcıları derneği (

Please register to see this content.
) bu arada windowsun ilk olarak bazı bölümleri lisp ile yazılmıştır nispeten daha yavaş ama c ye göre dahe esnek olan bu dille yazılan kısımlar daha sonra c diliyle yazılarak değiştirilmiştir. yani genel olarak işletim sistemi yazanla c yi tercih ederler çünkü bir sistem programlama dilidir.

Mac nerede ünlü ? Tüm Dünyada :D

windowsdan daha performanslı ve bildiğin üzere pixar animasyon steve jobs un kurduğu başka bir firma ve animasyon olarak neler yaptığını söylemeye gerek yok. yani özellikle grafikerlerin tercih sebebi. ayrıca virüs gibi sorunlarının olmaması, kullanım kolaylığı ve arayüzü bir de apple nin isminin kaliteli bir isim olarak algılanması. bence sebepler bunlar tabi benim görüşlerim.

çünkü bilişim yani pc doananım ve yazılım bilgisi yerlerde olduğu için önüne ne sunulursa o...acemi işi basit ve bilinir. exe leri lünux da çalıştırmaya kalkan bile bir sürü forum üyesi var düşünün yani :D seviyeyi :D

Aklı başında olan ve bilgisyarı gerçekten biliyorum diyen herkes mantıklı bir seçim yapmaya kalksa linux u secer. hangi dagıtımı secer o değişir ama linux garantidir. ODTÜ de pardus günlerinde bir professör ün konuşmasında şöyle bir bölüm vardı. bize iş başvurusuna gelenlere bilgisayarda hangi programları biliyorsun diye sorduğumda bana windows office word excel powerpoint vs sayıyor diyor. boyle diyenleri direkt geri çeviriyorum demişti. sen windows un sisteminde arka plan da neler yaptığını nasıl biliyorsun. kodlarının neresi gördünde neresini biliyorsun diye soruyorum diyordu. işe alımlarda da byazılım uzmanı vs ler.

işte buda onun gibi bir durum. savaşta uçamayan uçaklar, hedef bulmayan füzeler, düşman uçaklarını dost gören radarlar, işte bunlar kapalı kaynak hazır kullanılan sistemlerin ürünüdür.

aklımızı başımıza almalı ve doğru neyse onu yapmalıyız. ama popularite ve kolaycılık içimize işlemiş. vazgecemiyoruz windowstan. ben bile vazgecemiyorum ne diyeyim. :(

Aklı başında olan ve bilgisyarı gerçekten biliyorum diyen herkes mantıklı bir seçim yapmaya kalksa linux u secer. hangi dagıtımı secer o değişir ama linux garantidir. ODTÜ de pardus günlerinde bir professör ün konuşmasında şöyle bir bölüm vardı. bize iş başvurusuna gelenlere bilgisayarda hangi programları biliyorsun diye sorduğumda bana windows office word excel powerpoint vs sayıyor diyor. boyle diyenleri direkt geri çeviriyorum demişti. sen windows un sisteminde arka plan da neler yaptığını nasıl biliyorsun. kodlarının neresi gördünde neresini biliyorsun diye soruyorum diyordu. işe alımlarda da byazılım uzmanı vs ler.

işte buda onun gibi bir durum. savaşta uçamayan uçaklar, hedef bulmayan füzeler, düşman uçaklarını dost gören radarlar, işte bunlar kapalı kaynak hazır kullanılan sistemlerin ürünüdür.

aklımızı başımıza almalı ve doğru neyse onu yapmalıyız. ama popularite ve kolaycılık içimize işlemiş. vazgecemiyoruz windowstan. ben bile vazgecemiyorum ne diyeyim. :(

Haklısın bende çok istedim linux kurmayı ama windows'u elinde sorunda yine kuruyorum

ben bi yer daha eklemek istiyorum "CERN" de kullanılan bilgisayarlar linux işletim sistemiyle yönetiliyor sürümüna tam olarak hatırlamamakla birlikte kullanılan sürümün bilim için geliştirilidiğini hatırlamaktayım....pardüs iyi bi çıkış yakaladı ama daha hala birçok sorunu bulunmakta...inşallah en kısa zamanda atlatırlar ve iyi bir noktaya ulaşırlar

Türkiye'de de windows ünlü işe bak :)

Tüm dünyada Windows ünlü.Öyle olmasaydı oyunlar Windowsa yazılmazdı.Ama umarım tüm oyunların ve yazılımların linux desteğide olurda artık insanlar Windowsun tekelinden kurtulurlar.

Çoğu zaman Pardus kullanmama rağmen windowsa olan ihtiyacımı hala gideremedim.

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...