Jump to content

Aranızda 3G Modem Kullanan Var Mı?

muselmansuffe

Recommended Posts

Arkadaşlar, 3G Modem kullanan ya da bilgi sahibi olan var mı detayıyla.

Dizüstünden bağlantı için kullanmayı düşünüyoruz da.

Ben sitelerinden baktım biraz, bir de kullananlara danışayım.

Önerdiğiniz kampanya, ipucu, tarife var mı?

Hangi GSM şirketinden alayım mesela?

İlk fatura yüklü geliyormuş, doğru mu?

Vodafone'dan bir yenilik daha! Faturasız Vodem Kampanyası.

İnternetim hep yanımda olsun diyenlere,Vodem'ler kontratsız, formalitesiz sadece 99 TL.

Üstelik 1 GB İnternet hediye!

Üstelik World'e özel peşin fiyatına 6 taksit fırsatıyla...

Bu 99TL'yi 6 taksitte alıyor. Ve bu modem + 1 GB kota ücreti.

Kredi kartı yoksa taksitlendirmiyor anladığım kadarıyla.

Bu 99TL'yi 6 taksitte alıyor. Ve bu modem + 1 GB kota ücreti.

Kredi kartı yoksa taksitlendirmiyor anladığım kadarıyla.

Kredi kartı bir tür garantidir o olmadan taksit yapmazlar tabiki.

Vodafone'un bu tarife iyi galiba:

1GB

29 TL

24 Ay

İlk 3 ay 19TL

Not: Sadece Msn görüşmesi falan yapmak için. Yani download falan olmayacak. Öyle bir tarife arıyorum.

Vodafone'un bu tarife iyi galiba:

Not: Sadece Msn görüşmesi falan yapmak için. Yani download falan olmayacak. Öyle bir tarife arıyorum.

Birşey indirmeyecekseniz Türkcell'in tarifilerinede bakın ben indirmeyide göz önüne alarak Vodafone demiştim.:)

TTNET'te de şöyle bir şey var

Paket 1:

3G Esnek Mobil İnternet Paket ( Modemsiz)

İlk 500MB kullanım

Ayda 6,99 TL*

Aylık 500 MB Mobil İnternet

Aylık 10 saat TTNET WiFi kullanımı

2GB'a kadar her ek 500MB kullanım 7TL

Taahhütsüz pakettir

ya da

Paket 2:

3G Mobil İnternet Paketi (Modemli)

İlk 500MB kullanım

Ayda 5,99 TL

3G Mobil Modem Hediye

Aylık 500 MB Mobil İnternet

Aylık 10 saat TTNET WiFi kullanımı

2GB'a kadar her ek 500MB kullanım 7TL

24 aylık taahhütlü pakettir **

8Pt;line-height:100%">* 24 aylık paketin aylık kullanım bedeli ilk 6 ay icin 5,99 TL, kalan 18 ay için 9,99 TL'dir. Bu kampanya TTNET ve Avea işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Mobil İletişim Avea tarafından sunulmaktadır.

Fiyatlara % 18 KDV ve % 5 ÖİV dahildir. TTNET ve Avea paket, fiyat ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Heryerde çekmiyor baglanamazsınız.

Altyapısı yok denecek kadar basit.

Siz 50mb kaldı dersiniz ama bir bakarsınız kotanız aşmış bile.

Bu gibi sorunları yaşayan çok kişi gördüm.

En makul ücretlendirme de ondaydı halbuki. Turkcell diyorsun ama tuzlu tarife. Bir de taahhütlü. 12 ya da 24 ay sözleşmeli. Kim öle kim kala. Avea şehir merkezinde bile mi sorunlu ki?

En makul ücretlendirme de ondaydı halbuki. Turkcell diyorsun ama tuzlu tarife. Bir de taahhütlü. 12 ya da 24 ay sözleşmeli. Kim öle kim kala. Avea şehir merkezinde bile mi sorunlu ki?

Orası şehirden şehire degişir.

Cografi konum ve hava koşullarınıda göz önüne alarak metre olarak bile degişir.

arkadaşım tek kelime söyleyim sana. ben kullanıyorum aldıgıma pişmanım keşke sana devredebilsem. alıyorsan 2 sene tahautsuz olandan al. şuan bulundugum yerde çekmiyor kapattıramıyorum tek sıkıntım o ama geriye kalan net de hız konusu olsun super. vodafone kullanmadım ona yorum yapmıyorum.

bence alma cok gereksiz birşey yok ben 7/*24 heryerde girecem diyiyorsanda para kazanacam vs. sebeblerden dolayı vadofoneden şaşma çok müşterime kurdum ettim en iyi o benim gözlemim ama tarifeler hakkında bilgim yok

ama bence alma çok dandik ve yawaş 3g olan yerlerde hızlıymış ama boş verrr

yorumları okudukça bende vazgeçtim .. peki nerelerde 3g istasyonu var nasıl öğreneibliriz ? ve kotasızı ne zaman çıkar ? 20 mb çeken modemlerin kotasızı çıksa o zaman alınır işte evdeki hat hemen iptal (:

2-3 yıl daha bekleyelim bakalım yaygınlaşsın biraz ...

Ben Turkcell VINN kullanıyorum ve gayet memnunum. Hiç sorun olmuyor. Gayet hızlı. Gayet Kullanışlı. Hele ki kota sorunun olmayacaksa tavsiye ederim. 8TL taksite kadar düşürdü fiyatlarıda...

VINN 3G Modem E180

E180Modem.jpg

• HSDPA 7,2 Mb/s'a varan veri indirme hızı*
  • HSUPA 5,76 Mb/s'a varan veri yükleme hızı
  • Kısa mesaj alıp gönderme
  • SD Kart Girişi
  • Tak&Çalıştır (Plug&Play)
  • Sistem Gereksinimleri: Windows®2000, XP & Vista işletim sistemleri veya Mac OS

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/3Ginternetcihazlari/vinn3Gmodem[/CODE]

Bende Vodafone var. Ben 99 tl ye modemi aldım. ozaman ki kampanyada 3 ay bana 1 gb internet verdiler yani 3g tarifelerinde bu zaten hemen hemen verdiğim para ya geliyor. tarife yok konturlu istediğim kadar yükleye biliyorum. 3g olan yerlerde hız iyi olmayan yerlerde biraz zorluyor ama genede sayfalar açılıyor. Ama türkcell den çok daha iyi diye bilirim 3g olmayan yerde ikisinide test etme fırsatım oldu vodafone daha iyi sayfaları getirdi.

Bildiğiniz gibi ttnet kota aşımında 10 liralık ekstra ücret alyor bu fiyat 3G lerde ne kadar ?

TTNet 6 TL alıyor.

Ben Turkcell VINN kullanıyorum ve gayet memnunum. Hiç sorun olmuyor. Gayet hızlı. Gayet Kullanışlı. Hele ki kota sorunun olmayacaksa tavsiye ederim. 8TL taksite kadar düşürdü fiyatlarıda..

Senden şunu rica edeyim zahmet olmazsa Kardeşim.

Bana ayrıntısıyla ne yaptın nasıl aldın, modeme ne kadar verdin, hangi terifeyi seçtin, ona ne kadar ödüyorsun vs anlatır mısın?

Yani ilk aşta ne verdin modeme? Hediye miydi, taksitlendiril mi yoksa?

İlk fatura ne geldi vergisiyle falan?

Şimdi nasıl ödüyorsun, 8 TL taksit derken kotası ne kadar mesela?

En başından basit bir detauylandırma yapsan da netleşse kafamda. :)

Bende Vodafone var. Ben 99 tl ye modemi aldım. ozaman ki kampanyada 3 ay bana 1 gb internet verdiler yani 3g tarifelerinde bu zaten hemen hemen verdiğim para ya geliyor. tarife yok konturlu istediğim kadar yükleye biliyorum. 3g olan yerlerde hız iyi olmayan yerlerde biraz zorluyor ama genede sayfalar açılıyor. Ama türkcell den çok daha iyi diye bilirim 3g olmayan yerde ikisinide test etme fırsatım oldu vodafone daha iyi sayfaları getirdi.

Siz de Vodefone'u yukarda bahsettiğim şekliyle anlatabilir misiniz?

Aslında benim değil Abim aldı modemi.

4GB tarife 44 TL, 24 Ay ayrılmama taahhüt veriyorsun. Kota aşım ücreti 0,050 TL/MB. Maximum 99TL fatura ödüyorsun aşırı aşarsan. Hızını düşürüyorlar ama sanırım o zaman. Yeni hat alacaksan 32 liralık vergiyi almıyorlar. 12,65 TL bi ücret var onu da istersen taksitle alıyorlar o da ayda 1 lira küsür falan oluyor. İlk ay birde damga cart curt vergisi var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...