Jump to content

Sizce Hangi Katılımsız Yöntemi?

Recommended Posts

Arkadaşlar benim katılımsız kurulumda aradığım en önemli şey.Olabildiğince orjinal stabil olsun.Bunun için kullanılabilecek en iyi yöntem sizce nedir?Ve ne için?Bu konuda görüşlerinizi bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim.Şimdiden herkese çok teşekkürler...

Yapılacak programın Parametresi varsa en süper yöntem parametreli kurulumdur.Benim görüşüm.

Evet parametrelilerde öyle.Benim dediğimde parametreli olmayan programlarda, parametreli kurulumdaki kadar stabilliği elde edeceğimiz yöntem var mı?Autoitle yapılıyor ama o da pek sinmiyor içime :S.Bilen arkadaşların görüşlerini bekliyorum..Sizlere de cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar..

Her programın parametresi vardır. Yani /s olmaz da çok uzun 1 satırlık parametreler de olur. olmayanlar içinse en stabili Autoittir bence . Repakcager la system shot alsanız da elbet bi kirlilik oluşacak yada eksiklik olucaktır.AutoIT daha sağlamdır ama biraz zahmetlidir . Gerçi her programı 1 kere yapsan , yeni versiyonlarını yaparken sadece yeni kurulum dosyasını koyman yeterli olucaktır ve daha sağlam olur. Ekran da gayet gizlenir yani sorun olmaz o da .

ilk önce @headhunterxxx "Her programın parametresi vardır." bu söylediğin yanlış. her programın parametresi vardır diyemeyiz. örneği sim ile yapılmış bir program. ben counter-strike 1.6'yi sim ile katılımsız yaptım ama sessiz kurulum tikini işaretlemedim. programın parametresi yok, işaretlemediğim için pişmanım şimdi.

repackager yönteminde; eğer dosya silme işlemini doğru bir şekilde yaparsanız hata almazsınız. stabillik konusunda bendeki tüm katılımsızlar(%90'ı diyebilirim.) repackager ile yapıldı. hiç hata vs. yok.

ilk önce @headhunterxxx "Her programın parametresi vardır." bu söylediğin yanlış. her programın parametresi vardır diyemeyiz. örneği sim ile yapılmış bir program. ben counter-strike 1.6'yi sim ile katılımsız yaptım ama sessiz kurulum tikini işaretlemedim. programın parametresi yok, işaretlemediğim için pişmanım şimdi.

repackager yönteminde; eğer dosya silme işlemini doğru bir şekilde yaparsanız hata almazsınız. stabillik konusunda bendeki tüm katılımsızlar(%90'ı diyebilirim.) repackager ile yapıldı. hiç hata vs. yok.

djonur007 cevabın için teşekkürler.Sırf Autoit ekran gizleme sorunu yüzünden onu kullanmıyorum :D Repackager den devam edeceğiz sanırım..

.......mayanlar içinse en stabili Autoittir bence

@djonur007 devamını okusaydın .. :) . bende biliyorum her progamın olmadıgını ama şöyle bir durum var. USFF yada PEID bulamadı diye yok diyemeyiz . Biraz araştırmayla baya bi programın parametrelerinin oldugunu görebiliriz yada programın kurulumda karışık bir arayüzü varsa msi dosyasını temp den alıp msiexecute ile de yapabilir Örn :

Opera 10 için

@msiexec /i "Opera installer.msi" /passive /qn CREATE_DESKTOP_ICON=1 CREATE_QUICKLAUNCH_ICON=1 CREATE_STARTMENU_ICONS=1 ALLUSERS=1 MULTI_USER_SETTING=1 INSTALLER_LANGUAGE=tr

verdiğin komurlatı zaten windows altında bir dosyadan bulabiliyoruz... dediğin gibide ussf bulamadı diyede yok denmez, ama hepsinin de var denemez :D

@cyberassistant autoitte o ekran gözükünce ne olacak ki? :D önemli olan programın kurulması...

seriall ile full olan bir program varsa elimde silent paremetresi ile kurdurtmak bence en iyisi sonra serial girdisini regeditten alıp winrar ile önce programı sonra reg dosyasını çalıştırmak bana en sağlıklı katılımsız yapmak geliyor ama bunu çok nadir yapabiliyorum bunu yapamadığım zaman devreye Repackager sokuyorum ama WinINSTALL_LE kullanıyorum

7-Zip ile katılımsız kurulum her zaman terciğimdir/önerimdir.

Parametresi olmayanları yapmak için elbetteki bana göre ilk başvurulacak yol Autoit'tir.

Eğer autoit konusunda pek fazla (katılımsız yapabilecek) bilgiye sahipsen, parametresizleri hiç düşünmeden autoit ile yap. Eğer fazla bilgin yok ise (benimde yok,öğrenmekte istemiyorum,canımı sıkıyor :) ), derslerinde yoğun değil ise hiç düşünme, hemen başla...

Ama gerçekten işi iyi yaparsan repackager çok avantajlı.Sonuçta .msi dosyası çıkıyor ve bu dosyanın parametresi oluyor.

Katılımsızları her zaaman sanal pcde temiz sistemde yapmak lasım.

verdiğin komurlatı zaten windows altında bir dosyadan bulabiliyoruz... dediğin gibide ussf bulamadı diyede yok denmez, ama hepsinin de var denemez :D

@cyberassistant autoitte o ekran gözükünce ne olacak ki? :D önemli olan programın kurulması...

djonur007 haklısın bunu bende biliyorum fakat takıntı işte :D Böyle takıntılarım var elimde değil :).Cevaplar için herkese teşekkürler..

Ama gerçekten işi iyi yaparsan repackager çok avantajlı.Sonuçta .msi dosyası çıkıyor ve bu dosyanın parametresi oluyor.

Katılımsızları her zaaman sanal pcde temiz sistemde yapmak lasım.

dediğiniz doğru temiz bir sistemde yapmak lazım repackager diğer programlara nazaran çok daha iyi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...