Jump to content

Geforce Fx 5500 Ekran Kartı Sorunu

hiphapiso

Recommended Posts

arkadaşlar Geforce fx 5500 ekran kartı bilgisayarın power dümesine bastıgımda reset atırıyo bilgisayara güç kablosunu çıkartıp tekrar taktığığmda aynı sorunu tekrar yaşıyom sizce sorun neden kaynaklanıyodur agp yuvasında herhangi bi sorun yok sadece ekran kartının arkasındaki ciplerin metalimsi kısımları birazcık oksitlenme gibi olmuslar bunları nasıl temizleye bilirim ilgili arkadaşlara teşekur ederim ...

ekran kartı sorunu yazmıssın ama reset sorunu var anlayamadım neden ekran kartı yazdıgını pc reset atıyorsa ram lerden olabılır yada elektrık gıdıp gelmesınden kaynaklı olabılır eger anakartın uzerınde vga cıkısı varsa ekran kartını anakart uzerınden sokup dene 2 adet ram warsa ram lerı tek tek dene ve uclarını bıldıgımız sılgı ıle sıl reset devam edıyorsa kasa uzerıne gıden usb ses vs kabloları devre dısı bırakıp anakart uzerınden tornavıda yardımı ıle calıstırmayı dene eger hala devam edıyorsa powersub ı dene olmassa anakartı sök uzerındekı butun parcaları sok tahta uzerınde bırak bıos pılınıde cıkart 20 dk bekle daha sonra parcaları tekrar takıp dene

aynı sorun bende de vardı ve aynı ekran kartı ile :p oyun oynarken sürekli reset atıyodu. ram in yerini değiştirdim kısmen çözüldü. kısmen diyorum çünkü değiştirmeden önce her yarım saatte reset atardı değiştirdikten sonra 2-3 saat aralıkları ile reset atmaya başladı :D

zaten pc reset atması ekran kartı yüzünden kaynaklanıyo onbortan denedim calışıyo ramlarda sorun yok ekran kartını cıkartınca sorun duzeliyo ama ekran kartını takınca power düğmesine bastıgımda pc 3 saniya çalışıyo sonra kapanıyo ve tekrar power düğmesine bastığımda pc hiç acılmıyo anca güç kablosunu çıkartıp biraz beklediğimde ozamn tekrar aynı sorunu tekararlıyo diğer parçalardan kaynaklanıyor olamz

arkadaş bahsetmiş arıza ram arızasına benziyor ama değil diyorsun o zaman çok ince zımparayı 3 cm 3 cm kes ortadan ikiye katla pürüzlü olan kısımlar dışa bakacak şekilde yuvaya sok 1-2 defa ileri geri yavaşça hareket ettir daha sonra ekran kartının pinlerinide hafifçe zımparala yapabileceğin tek şey bu.Tamir konusuna fazla girme tamir etmeye değecek bir kart değil çünkü en basit arızası felter arızalanıyor.fetlerini bulman çok zor

Sa

aynı sorun bndede vardı :D

pc format attım düzeldi :D

[metin2 oyununa girdiğimde direk rest atıyodu normaldede 2-3 saat açık kaldıktan sonra rest geliyodu... formattan sonra düzeldi...]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...