Jump to content

Pc Açılmıyor ..

yusufyüzlü

Recommended Posts

arkadaşlar dizüstü var bu win7 kuruluydu ve loaderle craclemek istedim yeniden başlattan sonra ekran sadece üst sol köşedeki yanıp sönen - işareti var ve pc o şekilde duruyo ne yapabilirim acil yardım ederseniz çok teşekkür ederim..acil cevaplarınmızı bekliyorum tnctr ailşesi olarak desteginize ihtiyaç var...

arkadaşım eğer böyle bir sorun varsa bilirsin belki f dtuşlarından birisi işletim sistemlerinde düzünleme yapmaya yarayan bir yöntemi vardır bunu ancak pc açılırken işletim sistemi açmadan önce basarak bulman gerk

f5 veya f8...

pc açılırken tuşlara tıklayınız,sistemi en iyi çalışırken ki konumuna getirin şıkkı veya sistem geri yükleme..

f5 ve f8 tuşları işlevi yapmıyo f2 basıp bios ayarlarına girebiliyorum ama ordada format istiyorum yanlız cd -dwd görünmüyo ne yapabilirim..

arkadaşlar f tuşlarınlarından sadece f2 ye basınca bios ayarlarına girebiliyorum ama ordada format atayımda kurtarayım diyorum ama cd-dwd görünmüyo seçeneklerde..acil yardım ederseniz sevinirim..

f5 veya f8...

pc açılırken tuşlara tıklayınız,sistemi en iyi çalışırken ki konumuna getirin şıkkı veya sistem geri yükleme..

f5 ve f8 işletim sistemi için geçerli , :) arkadaş post screen'den çıkamıyor anladığım kadarıyla

makina ne bu arada

arkadaşım sen hiç bios la ilgili bir günceleme felan yaptınmı bunlarla uğraştınmı eğer uğraştıysan olabilir. birde kurulum cdni tak sonradan da f12 de bakalım nediyecek sana eğer yukarda belirtiğin hataya nden oluyorsa sorunu birşekilde araştırıp çözmene yardımcı oluruz.

öncelikle sakin ol panik yapma herşeyin bir çözümü var ama modlama ile ilgili geniş bi bilgim yok. anladığım şu ki bios yazılımın zarar görmüş , ama nasıl geri getirebilirsin hiç bir fikrim yok. herhangi birşey yaptırıp durumu batırmak istemiyorum keşke elimden bişey gelse daha öncede böyle bi tecrübem olmadı. CD ilede boot edemiyorsun sanırım

dedigim gibi emanet mal oldugu için teredüttedeyim ve bunun biosunu nasıl güncelleyecegim sıyıracam valla.

şimdi arkadaşım biosa girdiğinde exit olan yere gell oraya geldiğinde bios ayarlarını fabrikasyon ayarlarına çevir.yani ( get default values ) yada (load previous values ) den bunları yapabilirsin tabi senin biosata ne olarak geçer bilmiyorum ama bios güncelemesi felan yapma çünkü eğer donanımsal bir sorun varsa onu çözmüyecek dir. bu dediklerimi yap sonra tekrar dene yukarda anlatıklarımı

get default values bunu degiştirdim ve aynı gegişen bişey olmadı arkadaşım..f12ylede giremiyorum bu sefer sadece f2 ile ayarlara giryor ama hala cd-dwd görünmüyo..

arkadaşım görmemesiiçin cd romunun kapbolusunu çıkarmış olman gerke onuda yaptığını zanetmiyorum load previsoun value dene birde

load previsoun value onuda yaptım yok olmadı ine aynı ve dedigin gibi dwd kablosu hiç oynamadım zaten emanet içine ettim bide laptopu açarsam offfffffffff ya valla ALLAH razı lsun arkadaşım inş bu gece çözerim yoksa ...bugece uyku haram bana

valla arkadaşım biosunu göremiyorum ama dediğim exit da olması lazım bios sundan bir resim ekleye bilirsen bir kaç tane menülerinden belki sorunu çözmeye çalışırız çünkü donanımın görmeme gibi bir problem olmamıs lazım ya bios la oynuyacaksın ki olsun oda fabrikasyon ayarlarını yaptınmı ilk halinde nasılsa aldığında o şekile döner yani otamatikleşir. birde hardiski gördüğün yerde cd romuda görmen gerkir. deiğim gibi bio sunun birkaç yerinden resimler eklemeyi dene ozaman daha basit yardımcı olabilirim.

bataryayı çıkar az bekle tekrar tak. sonra açılışta f12 . boot menusunden ok tuşlarıyla dvd yi seç.

iyide arkadaşım adam demiş biostan bir türlü cd romu göremiyorum diye bataryayla ne alakası var bu işin :D

iyide arkadaşım adam demiş biostan bir türlü cd romu göremiyorum diye bataryayla ne alakası var bu işin :D

ben bu kadar biliyorum güzel kardeşim... bir çok notebook sorununda genelde yanıt alınmayan sorunlarda bataryayı çıkarıp taktığında cihaz kendine gelebiliyor.ayrıca aklıma gelen ve denemeni istediğim olay dvd yerinden hafif oynamış temas sorunu olabilir yerine bir bastırırsan görebilir.genelde tek vida tutar sök tak bi..

ne alakası var bataryayla ya batarya çektak işe yarar hiç birserviste öyle olduğunu zanetmiyorum ozaman adamlar devemalı öyle yaparak 5 dk birsürür not book yapar. cd romun yerinden çıkması için bir arkadaş onu yerterince salamalı ki yerinden çıksın yada içini açmalı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...