Jump to content

Calipso / Ev Yapımı Web Browser

NBatuhanK

Recommended Posts

Arkadaşlar size bir kaç önce yaptığım kendimce orta(16yaşındayım) fakat profosyenellere göre çok amatörce gelcek bir programı sizlerle paylaşıyorum...

Programın tek can alıcı noktası Hızlı Kilitleme Sistemi adını verdigim bir sistemdir bu sistem Seçenekler->Calipsoyu Kilitle veya ulaşımı hızlı olan ctrl+alt+z tuşları ile sağlanıyor(HKS dedik demi).IE8 tabanlı çalışmaktadır kendisi vede Kurulumlu Hali şuanlık sadece Win7 uyumlu bulunmakta testlerden geçtikten sonra XP uyumluyuda hazırlamayı düşünüyorum.Win7'miz yok diyorsanız size direk .exe hâlinde çalışabilen şeklini atıcam,Win7'si olanlar tavsiyem setup'ı indirip kurun.(Setup içinde framework2.0 da bulunmaktadır her halükarda)

Browserdaki Özellikler;

Açılış seçenekleri:

1.Boş Sayfa(About:blank)

2.Oturumun son sayfası

3.Başlangıç sayfası(Anasayfa)

Malesefki kod bilgimin yetersizliyinden dolayı sekmeli yapamadım bazı aşamaları eksik kaldı.

Yukardada bahsettigim gibi HKS,şifreyi Seçenekler->Ayarlar->Güvenlikten belirliyorsunuz.

Başkada yok sanırım :)

:download1:

.exe Hâli

http://rapidshare.com/files/395347597/Calipso.exe.html[/CODE]

Kurulum Hâli

[CODE]http://rapidshare.com/files/395351497/Calipso.rar.html[/CODE]

Not: Open seçeneği test aşamasında fakat kısmen çalışıyor fakat yazdır pencereside test aşamasında olmasıyla beraber çalışmıyor :D

Bence gayet yerinde ve akıllıca yapılmış bir çalışma olmuş. Yazılımda Tema seçimi vs de olması güzel. Eğer geliştiriceksen Araç çubuğunun altına yer imleride koyarsın. Böylece bir aşama daha kaydeder.

Günümüz Opera'sı Firefox'u IE'si veya Netscape'i ilk sürümleri bu şekilde başlamadımı? (Başladı) Şimdi dünya üzerinde nam salan tarayıcılar...

Çalışmanın kaynak kodlarını bana yollarsan bende birkaç şey ekleyebilirim. Veya yayımlarsan herkes geliştirebilir...

2yvqc9e.jpg

İlginiz için sağolun yakında google aramalı calipso logolu 1 arama sayfası yapıcağım,birde mehmet abi (abi diyorum ama yaşını bilmiyorum :) ) Private'ten mailimi yazıyorum öyle daha rahat konu hakkında konuşuruz

Çalışman çok hoş olmuş :) özellikle gereksiz servisleri olmaması dolayısıyla Flash tabanlı online oyunlarda çok hızlı çalışabiliyor.

HKS nedir? azıcık daha bilgi verir misin? Ne işe yarar, nerelerde kullanabiliriz? Ne gibi avantajları vardır?

HKS Hızlı Kilit Sistemi adını verdigim bi sistem(ilk posttada dedigim gibi) bu sistemde örnegin maillerinze bakıyorsunuz önemli mailler 2dk'lına gitceksiniz(internet cafedesiniz bu arada) calipsoyu kitliyorsunuz bölecek browserda hic bir goruntu olmuyor vede hiç bir yönlendirme yapılamıyor,akıllının teki geldi kapadı programı tekrar açtı sonra program gene kitli açılır...Başka bi örnek ise online oyun dedin ogame mesela(cok severim ama oynamam :D ) aynı olay bu oyun içinde geçerli.

Yakında şifrelemeyi tek şifreli degil her kullanıcnın kendi şifresi olcak biçimde ayarlıyacagım güncellemesini buraya tekrar sunarım değişikleride yazarım tabiki,olay ise soyle olcak...

Program acıldıgında ID PASS sorack size eger varsa yazıp girceksiniz vede kendinize ait sifreyi kullancaksınız eger iptal derseniz programın kilitleme ozelligi deaktif hale gelicek fakat ayarlardan yeni ID PASS alındıgında login kısmından giriş yapabilincek.

Arkadaşlar nedendir bilmem ama konun ilk post'u silinmiş vede konun 2.mesajı konun ilk mesajı haline gelmiş...

Bu arada konuyu yazılım yerine yanlışlıkla donanım'a açmışım...

Bu 2 problem ile yetkililer ilgilnebilirmi acaba.

Kendi yapdığımız yazılımları bu alt forum altında paylaşabiliriz. Donanım adlı alt forum donanımsal konular için olduğundan konu oradan direk buraya taşındı. Çalışmanın kaynak kodlarınıda " Autoplay Media Studio\Örnek çalışmalar " adresinde kaynak kodlarıyla paylaşabilirsin : )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...