Jump to content

Uydunet Fiberinternet

NBatuhanK

Recommended Posts

Beyler ben yaklaşık 3yıldan beri TTnet 1MB sınırsız kullanıyorum,Herkesin bildigi gibi ttnet telefon hattı üzerinden yani bakır kablolarla işini görüyor.

Uydunet ise binalara kadar fiberoptik kablo ile bir kutuya bağlanıyor o kutudanda koaksiyel kablolarda (TV kablosuydu sanırım) kaoksiyel kabloya uyumlu modeme modemden bilgisayara bağlanyor vede karda kışta hız düşme olmuyor bu teknolojide...

TTNet / 1Mb Sınırsız = 45TL

Türksat Uydunet / 1MB Sınırsız = 36 TL

Ayrıca;

Superonline 100Mb Sınırsız = 199 TL

Türksat Uydunet 20Mb Sınırsız = 1.848 TL

Ücretlendirmeler;

Uydunet

http://uydunet.net/icerik/tarifeler.php[/CODE]

uydunet.jpg

Superonline

[CODE]http://uydunet.net/icerik/tarifeler.php[/CODE]

superw.jpg

Burdan şunu çıkartıyorum ben Superonline ya çok enayi ya da uydunet net çok aptal tariflerin neden bu şekilde olduğunu bilen varsa açıklayabilirmi,birde TTnet 1Mb'te Max 128/28KB/s iken Uydunet 1Mb'te bu durum nasıl oluyor.

Bilgisi olan arkadaşlar bana tavsiye edebilirmi TTNet'ten olabildiğince vede şiddetli bir şekilde kopmak istiyorum fakat alternatif bir hizmet yoktu yeni öğrendim Uydunet varmış...

http://uydunet.net/icerik/tarifeler.php

uydunet e gec 1mb al bakalım gercekten 1 mb gelıyormu bır sorunla karsılastıgında karsında konusuacak odeyecek bır nokta bulabılcekmısın adamlar ttnet ten port kıralayıp sızlere satıp kandırıyorlar ıste superonlıne 10 mb yazmıs oraya verebılıyormu o hızı kıracının kıracısı olayı tamamen ben ozel sırketlerden asla ınt almam sahsı gorusum

ben yaklaşık 1 yıldır uydunet kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım hız düşmesi flan da olmuyor. yani tavsiye ederim

Tek bir sorun arada bir yani ayda yılda 1 bulunduğun bölgeyle ilgili bir çalışma varsa hızın düşebilir buda çok kısa bir süre sürüyor.

;)

ben yaklaşık 1 yıldır uydunet kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım hız düşmesi flan da olmuyor. yani tavsiye ederim

Tek bir sorun arada bir yani ayda yılda 1 bulunduğun bölgeyle ilgili bir çalışma varsa hızın düşebilir buda çok kısa bir süre sürüyor.

;)

arkadas oyle dıyorsa oyle olsun ben gerceklerı bılıyorum oda bana yeter :)

kullanmadım kullanmamda polemık yapmana gerek yok:D yalan dolan konusmam ben ben ttnet merkezde calısıyorum ordan bılıyorum neyın ne oldugunu :)

ben ttnet de kullandım uydunette ve uydunet bana göre ttnet den çok çok daha iyi ttnette sürekli internet kesintisi yaşıyordum ve uydunete geçtiktiğimden beri kesinti yaşamıyorum.Hız düşmesi flanda şimdiye kadar hiç görmedim

uydunet e gec 1mb al bakalım gercekten 1 mb gelıyormu bır sorunla karsılastıgında karsında konusuacak odeyecek bır nokta bulabılcekmısın adamlar ttnet ten port kıralayıp sızlere satıp kandırıyorlar ıste superonlıne 10 mb yazmıs oraya verebılıyormu o hızı kıracının kıracısı olayı tamamen ben ozel sırketlerden asla ınt almam sahsı gorusum

Demeyi unutmuşum ana başlıkta Türksat Uydunet kendi başına bi şebeke Biri ya da diğer ADLS firmaları gibi TTnet'ten hat alıp bize satmıyor...

Tek anlamadıgım tarifeler arasındaki fiyat varki bariz ama bariz yani...TTnette 1Mb ile128/28 uydunet 1Mb'te acaba kaç çekiyor...

Demeyi unutmuşum ana başlıkta Türksat Uydunet kendi başına bi şebaka Biri ya da diğer ADLS firmaları gibi TTnet'ten hat alıp bize satmıyor...

Tek anlamadıgım tarifeler arasındaki fiyat varki bariz ama bariz yani...TTnette 1Mb ile128/28 uydunet 1Mb'te acaba kaç çekiyor...

aynı çekiyor kardeşim hız düşmesi flan yok server yoğun olunca ttnette dosya indirmekte bile zorluk çekiyordum ama uydunette oda yok

Hızlar aynı ise süperonline ile fiyat farkı neden böyle birinin 20Mb'i 1800TL digerinin 100Mb 200TL 2side sınırsız bu işte bi saçmalık var bence...

Birde DL ve UL hızları fiberde aynı oluyor snrm 128/128 yani...

o sadece gdsl de olur onda olurmu bılmıyorum

ozaman fiber kullanmanın avantajı ney adsl le hızları 1'e 1 aynı ise...Ayrıca hızları 1'e1 aynı ise daha öncedende sordugum uydunetin 1800TL'si nedir süperonline'dan 100MB alırım daha iyi...

bu arada gdsl nedir acaba?

ben 512 kbps uydunet kullanıyorum.

cs de ping derdi yok en fazla 30 oluyor.

indirme hızı her 512 gibi 50 kb/s ile sınırlı değil (140 bile oluyor)

Size küçük bir tavsiye: uydunete geçin rahat edin.

Ama orda yazan fiyatlar sadece internet.

Ordaki fiyata kablo tv parası kdv ötv felan da ekleyin. ben 512 kbps limitsiz 28 tl ödüyorum.

sakın ha.bu ttnet daha beter.yağmur yağar net kesilir.bulut geçer net kesilir.çok saçma bir sistem bu.hemde aşırı tuzlu.

ttnet ın yagmur yagınca kesıldıgını kanıtlayabılırmısın bunu neye dayanarak soyluyorsun?

Arkadaşlar daha önce incelemiştim özellikle super online nın sistemi oldukça güzel, 1 mbit e ttnette 49 öderken neden 10 mbit ayni diye düşündüm. Araştırdığımda superonlinenın ttnet alt yapısını kullanmadığını gördüm. firma telcom denilen bir firmanın distbirütörü. Türkiyeye fiber optik kablolar vasıtasıyla internet sağlıyorlar.

Fiber optik kablolar ise büyük il merkezlerinde geçerli şu anda ben istanbul pendikteyim. yok maalesef, burada alt yapı yok. sadece elit bazı ilçelerde mevcut. bu bağlantı için bölgede alt yapının olması, buna uyumlu bir modeminizin ve fiber optik bağlantı kablolarınınz olması gerekiyor. kullananlarla konuştuğumda fazlasıyla memnun oldukları aşikar. eğer bölgenizde varsa bi dakka düşünmeyin derim. Bense medeniyetin bizim bölgeye gelmesini bekleyeceğim. bir kaç yıl sonra inşallah:)

Not: Biri, Superonline nın diğer bağlantı çeşitleri, doping vb. internet sağlayıcıları ttnet alyapısını kullanan kiracılar. onlara tamah etmek kiracının kiracısı olmak demek ;)

Ben 5senedir ttnet kullanıyorum inanın toplasan 1 2 kez kesilmiştir.belki burdaki zantiralde bi sorun yoktur bazı arkadaslar ttnet sucluyor bence sacma oturduğun yerde önemli bence zantirale yakınlığında

Arkadaşlar daha önce incelemiştim özellikle super online nın sistemi oldukça güzel, 1 mbit e ttnette 49 öderken neden 10 mbit ayni diye düşündüm. Araştırdığımda superonlinenın ttnet alt yapısını kullanmadığını gördüm. firma telcom denilen bir firmanın distbirütörü. Türkiyeye fiber optik kablolar vasıtasıyla internet sağlıyorlar.

Fiber optik kablolar ise büyük il merkezlerinde geçerli şu anda ben istanbul pendikteyim. yok maalesef, burada alt yapı yok. sadece elit bazı ilçelerde mevcut. bu bağlantı için bölgede alt yapının olması, buna uyumlu bir modeminizin ve fiber optik bağlantı kablolarınınz olması gerekiyor. kullananlarla konuştuğumda fazlasıyla memnun oldukları aşikar. eğer bölgenizde varsa bi dakka düşünmeyin derim. Bense medeniyetin bizim bölgeye gelmesini bekleyeceğim. bir kaç yıl sonra inşallah:)

Not: Biri, Superonline nın diğer bağlantı çeşitleri, doping vb. internet sağlayıcıları ttnet alyapısını kullanan kiracılar. onlara tamah etmek kiracının kiracısı olmak demek ;)

Benimde araştırmama göre süperonline kendi altyapısını kullanıyorum,kullanmıyorsa bile telcom turkcell'e ait bir firmadır kendi interneti ise telcom quiknet'tir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...