Jump to content

Xp Masa üstü Siyah Ekran Problemi Help.

boztracon

Recommended Posts

değerli ustalar. laptop umda start verdiğimde bios menüsü hardisk ve memory sayfaları geçtikten sonra windows profesyonel yazısı ekrana geliyor. tam masa üztü ve ikonlar görünecek iken siyah ekran ve mous ekranda .hiç bir ikon ctrl+alt+del basıyom ekrana gelmiyor.

bu olay gelmeden önce güncellemeleri açmışşım dalgınlıkla ok dedim. sonra böyle oldu. format atmadan nasıl çözebilirim bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

hepinize kolay gelsin iiyi çalışmalar.

teşekürler bir deneyeyim.

f8 bastım çıkan ekrandan güvenli mod seçtim. ekranın üstünde güvenli mod mikrosoft ® (yapı 2600.xpsp_3_qfe.0804321-1303:servis pach )güvenli mod yazısı geldi mous da göründü.ama ekran siyah ikonlar falan görünmüyor.

baslat -calıstır-msconfig yaz ordan baslangıca gır ve tumunu kaldır daha sonra normal modda tekrar baslat pc yı

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

anahtarı altında shell e git

REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer

veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz

alıntıdır:

başlat açılmıyor ctrl+alt+del çalışmıyor ekrana bir şey gelmiyor sadace mous ekranda kalanı siyah. cd ' açılan minixp ile cdromdan açılış yaptım

cd den çalışan xp ile görüntü geldi. ama benim laptop daki xp masa üstü ikonlar başlat menüsü gelmiyor.

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler. sorunun çözümünü net ' de buldum. paylaşayım dedim.

Hdd nizi başka bir pc ye bağlama imkanınız var ise yada cd den çalışan İşletim Sisteminiz var ise( MiniPe vb) öncelikle bozuk olan dosyanın uzantısını değiştirin ( Örn: software.asd) sonrada c:\windows\repair\ klasör altındaki software dosyasını c:\windows\system32\config\ adresine kopyalayın.

Not: Bu işlemi yaptıktan sonra pc açılır ama office antivirüs vb programları tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Dosyalarınıza bir zarrar gelmez.

bu şekilde hallettim. iyi çalışmalar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...